Siódmy sezon susie Wolff z Mercedesem

Mercedes-Benz po raz kolejny z rzędu zaprosił do współpracy doświadczoną w wyścigach DTM kobietę – Susie Wolff.

fot. Mercedes-Benz

To już siódmy raz, kiedy 29-latka pochodząca ze Szkocji będzie brała udział w najbardziej prestiżowej serii samochodów turystycznych w Europie DTM. Susie Wolff w DTM jeździ od 2006 roku, a w 2010 zdobyła swoje pierwsze punkty. W sezonie 2012 Susie będzie startować za kierownicą Mercedesa AMG C Coupe w teamie Persson Motorsport, który dołączył do wyścigów w 2008 roku.

Wolff, która do tej pory wystartowała w 63 wyścigach serii DTM, już w momencie debiutu w Hockenheim zyskała sporą rzeszę fanów, kończąc wyścig w pierwszej dziesiątce. Swoje pierwsze punkty zdobyła jednak dopiero na torze EuroSpeedway Lausitz w 2010 roku, zajmując siódme miejsce. Kobieta powtórzyła swój sukces jeszcze w tym samym roku w Hockenheim, kończąc sezon z czterema punktami na swoim koncie.

Susie Wolff jest bardzo zadowolona z podtrzymania współpracy z Mercedesem: „Od 2006 roku, kiedy to zadebiutowałam w DTM czuję się w rodzinie Mercedes-Benz jak w domu, więc cieszę się z naszej współpracy w nadchodzącym sezonie. Jestem mocno zmotywowana, pracowałam ciężko całą zimę przygotowując się do wyścigów, zarówno psychicznie jak i fizycznie. Mamy teraz trzech producentów klasy premium rywalizujących ze sobą – Audi, BMW i Mercedesa, co obiecuje, że walka będzie jeszcze bardziej intrygująca i fascynująca.”

Mercedes z Wolff wiąże spore nadzieje, a przede wszystkim podziwia ducha walki dziewczyny na torze. Trzymamy kciuki, by siódemka okazała się szczęśliwą liczbą dla Susie.

Różowy Mercedes AMG C Coupe nie pozostawia wątpliwości, że za kierownicą siedzi kobieta…
fot. Mercedes-Benz

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze