Shea Holbrook w serii Mistrzostw Samochodów Turystycznych

Jedna z najmłodszych kobiet kierowców w WTCC poinformowała o rozpoczęciu współpracy z K&N i Lucas Oil w sezonie 2011. Dzięki wsparciu sponsorów sezon zapowiada się dla niej obiecująco. Sama Holbrook, która w ubiegłym roku zajęła 6 miejsce w stawce, ma ochotę na podium.

Urodzona 10 kwietnia 1990 w Jacksonville Shea, od najmłodszych lat była związana ze sportem. Początkowo jej nawiększą pasją były narty wodne. To w tej dyscyplinie zdobywała cenne tytuły. Po pierwszej przygodzie ze sportem motorowym, w lecie 2006 roku, postanowiła się jednak przekwalifikować, a jej celem było otrzymanie licencji kierowcy wyścigowego. Od tego momentu zawodniczka brała udział w różnych programach organizowanych przez Amerykański Związek Sportów Motorowych, podczas których zdobywała umiejętności oraz pięła się po szczeblach kariery.

Shea Racing GP w St. Pete 2010.
fot. Shea Racing

Obecnie Shea należy do programu sponsorowanego przez Honda Performance Development (HPD). Firma ta specjalizuje się w projektowaniu i rozwoju silników, podwozi oraz zapewnia wsparcie techniczne podczas wyścigów. Poza tym jest jednym dostawcą jednostek do IndyCar Series oraz leasinguje silniki prototypowych samochodów wyścigowych w amerykańskiej serii Le Mans (ALMS) i europejskiej serii Le Mans (LMS). Dzięki wsparciu HPD Shea ma możliwość startów w wyścigach. Jak do tej pory obie strony są zadowolone z współpracy i zapowiadają jej kontynuację, zakładając coraz wyższe cele do osiągnięcia.

– Chcę być nie tylko kierowcą, ale także częścią czegoś innowacyjnego. To co jest niesamowite, to fakt, że Honda może poszczycić się jednymi z najwierniejszych fanów, z jakimi kiedykolwiek możesz mieć do czynienia startując w wyścigach. Tak naprawdę my ścigamy się tym, czym później ludzie poruszają się po ulicach – powiedziała Holbrook.

– Zdecydowaliśmy się na współpracę z Shea Racing, ponieważ bardzo chcemy wspierać młode talenty. Ale od zawodników oczekujemy czegoś więcej niż tylko dobrej jazdy. Chcemy promować tych, którzy potrafią również zadbać o swój wizerunek i kontakt z fanami. Shea sprawdza się w tym doskonale – powiedział Bob Harris, menedżer K&N.

Ambicje Shea Racing są bardzo wysokie. Już teraz zapowiedziano, że celem całego zespołu jest osiągnięcie najwyższych lokat podczas tego rocznej serii wyścigowej.

Zawsze uśmiechnięta Shea
fot. Shea Racing

– Wchodzimy w sezon 2011 z nastawieniem na wygraną. Shea włożyła ogromny wysiłek w swoją karierą wyścigową, a K&N oraz Lucas Oil są naszą siłą – powiedział szef teamu Jeff Holbrook, który współpracuje z K&N do trzech lat.

– To ekscytujące rozpocząć współpracę z tak uznanymi firmami w sportach motorowych. Jest to przywilej i dlatego chcemy naszą Hondą Civic Si z numerem 67 zdobyć w tym roku podium. K&N jest liderem w innowacyjnej technologii filtrów dla przemysłu motoryzacyjnego. Bycie ambasadorem marki w świecie sportów motorowych jest dla nas niesamowitym osiągnięciem i jestem bardzo wdzięczna za tę możliwość. Stworzenie nowego partnerstwa z Lucas Oil wzmocni również pozycję zespołu. Lucas Oil jest producentem dodatków do ropy naftowej i oleji do silników o wysokich osiągach. Shea Racing, K&N oraz Lucas Oil to idealne połączenie – powiedziała Holbrook.

Tom Bogner, dyrektor ds. sportów motorowych w Lucas Oil powiedział:
– Cieszymy się, że Shea jest na pokładzie. Jesteśmy przekonani, że będzie to udana współpraca i nie możemy się doczekać momentu, aż razem znajdziemy się na podium.

Shea Holbrook w sezonie 2011 wspierać będzie także Wealth Shield Financial.
– Znam Shea osobiście. Ona jest niezwykle pozytywnie nakręconą osobą, ma fantastyczną postawę, ma ogromny potencjał. Jest po prostu urodzonym zwycięzcą – powiedział partner zarządzający WSF Matt Lang.

Shea z podopiecznymi Parent Project Muscular Dystrophy
fot. Shea Racing

Holbrook ma świadomość, ile zawdzięcza swoim sponsorom. Dzięki ich wsparciu może realizować swoje marzenia. Właśnie dlatego nie zapomina o osobach, które miały w życiu mniej szczęścia i prawdopodobnie nigdy nie będą mogły znaleźć się na jej miejscu. Dlatego też związała się z Parent Project Muscular Dystrophy – fundacją zajmującą się pomocą rodzinom, które zmagają się z ciężką chorobą dystrofii mięśniowej. Ten sezon dedykuje właśnie im, a jako cel postawiła sobie wzrost świadomości na temat tej choroby, oraz zbieranie funduszy dla Parent Project.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze