Setne urodziny muszki Chevroleta

Klasyczna muszka wraca do mody. Jeżeli lubicie u swoich mężczyzn ten wysublimowany dodatek, stanowiący bardziej elegancką alternatywę dla krawata – macie pełne wsparcie Chevroleta.

Logotyp zwany „muszką Chevroleta” zdobi przedni pas każdego z samochodów marki już od 1913 roku, co oznacza, że w przyszłym sezonie będzie świętować setne urodziny. Współzałożyciel firmy, William C.Durant, rzekomo skopiował ten wzór z tapety paryskiego hotelu. Inna wersja głosi, że symbol jest stylizowaną wersją krzyża widniejącego na fladze Szwajcarii (drugi z założycieli marki, Louis Chevrolet, urodził się w Szwajcarii w mieście La Chaux-de-Fonds).

Jeżeli chodzi o ubiór, muszki są obecnie szczególnie popularne wśród amerykańskich studentów i starszych osób, lubiących skupiać na sobie uwagę poprzez łączenie jej z dopasowanymi marynarkami tweedowymi, rozpinanymi swetrami, swetrami z dekoltem w szpic oraz półbutami.

fot. Chevrolet

„Z mojego doświadczenia wynika, że muszki są zwykle noszone przez osoby z dużą pewnością siebie”, powiedział Geoff Quinn, prezes i dyrektor zarządzający T.M. Lewin, jednej z najbardziej uznanych na świecie firm krawieckich. „Muszka jest doskonałym dodatkiem dla osób lubiących się wyróżniać z tłumu i pragnących wyrazić swój charakter”.

Obecnie muszki są wykorzystywane do tworzenia niekonwencjonalnego stylu ubierania się, a ich właściciele dążą do uzyskania niepowtarzalnego wyglądu, stosując muszki wykonane z wełny, tkaniny jutowej, a nawet materiału dżinsowego.

fot. Chevrolet

„Odpowiednie zawiązanie muszki wymaga praktyki” – mówi Geoff Quinn. „Autentyczna muszka nigdy nie powinna być idealnie symetryczna. Jej rozmiar zależy od węzła, który nie może wyglądać zbyt perfekcyjnie. Ogólnie mówiąc, prawdziwa muszka nigdy nie jest do końca idealnie wypracowana. W kwestii koloru i materiału, muszki noszone na co dzień muszą świadczyć o pewności siebie osoby, która ją zakłada, natomiast wieczorem elegancko będzie się prezentowała czarna lub biała muszka”.

Zespół projektantów z firmy T.M. Lewin dołączył do obchodów stulecia istnienia muszki Chevroleta, prezentując poradnik na temat łączenia muszki z odpowiednią garderobą. Styliści stworzyli również przydatny poradnik „krok po kroku”, który uczy, jak idealnie zawiązać muszkę.

 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze