Serena Williams w kalendarzu Pirelli - wywiad

Serena Williams w kalendarzu Pirelli - wywiad

03 maja 2016
W 1999 roku wygrała pierwszego Wielkiego Szlema - w wieku 17 lat. Dziś, szesnaście lat po tym jak zapoczątkowała nową erę w tenisie, z tą samą otwartością, klasą i energią opowiada o sobie, przy okazji współpracy w ramach projektu Pirelli Calendar.
Loading module...

Uważana jest za najbardziej utalentowaną tenisistkę wszechczasów. Serena Williams stała się uosobieniem silnej woli, odwagi i naturalnej szczerości dla kobiet na całym świecie. W trakcie kariery miała wielkie wzloty i przezwyciężyła pełne rozczarowań upadki. Za każdym razem znalazła to, czego potrzeba do zwycięstwa, w obliczu przeciwności. Pokonała przeszkody czyhające na drodze prawdziwego mistrza, zarówno w życiu osobistym, jak i sportowym.

Pod koniec 2010 roku pojawiły się u niej problemy zdrowotne, które - jak wszystko wówczas wskazywało - mogły zagrozić karierze zawodniczki, zmuszając ją do podjęcia dłuższej przerwy. Wbrew opinii lekarzy nie tylko powróciła do zdrowia, ale też do wygrywania. Po raz kolejny zdominowała kobiecy tenis.

Nie ma rzeczy, których Serena Williams nie byłaby w stanie dokonać, a dzięki wytrzymałości i samokontroli udaje jej się pokonać każdą napotkaną przeszkodę.

Jej gorliwość odzwierciedla się w zaangażowaniu społecznym, jest ambasadorką Unicef, ma fundację i udziela się charytatywnie. Uwielbia słuchać muzyki, malować i robić coś dla tych, którzy mają mniej szczęścia niż ona sama.

Apeluje o to, by postępować zgodnie z naszymi instynktami i słuchać naszego wewnętrznego głosu, nie rezygnując z walki o to, w co wierzymy. Jej zwycięstwa na kortach są nie tylko sportowymi sukcesami, są to zwycięstwa dedykowane wszystkim kobietom, które tak jak ona, są gotowe sprostać każdemu wyzwaniu.

Całego wywiadu z Sereną Wiliams można wysłuchać tu.

W 2015 roku Serena wzięła udział w sesji zdjęciowej do 43. edycji Kalendarza Pirelli, stworzonej przez jedną z najbardziej znanych amerykańskich fotografek i portrecistek, Annie Leibovitz, w której prezentuje się 13 kobiet o wyjątkowych zawodowych, społecznych, kulturalnych, sportowych i artystycznych dokonaniach. Na stronach kalendarza widzimy aktorkę Yao Chen, pierwszą Ambasadorkę Dobrej Woli chińskiego UNHCR; rosyjską topmodelkę Natalię Vodianovą, założycielkę organizacji charytatywnej Naked Heart Russia; producentkę Kathleen Kennedy, przewodniczącą Lucasfilm i jedną z najbardziej wpływowych postaci w Hollywood; kolekcjonerkę sztuki i patronkę Agnes Gund (z wnuczką Sadie Rain Hope-Gund), emerytowaną dyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku; tenisistkę Serenę Williams, numer jeden na świecie; liderkę opinii, krytyk i pisarkę Fran Lebowitz; Prezes Ariel Investments, Mellody Hobson, która wspiera projekty charytatywne w Chicago; reżyser Avę DUVERNAY, której filmy takie, jak Selma, były nominowane do Oscara za najlepszy film w 2015 roku; blogerkę Tavi Gevinson, założycielkę Style Rookie i internetowego magazynu Rookie; Irańską artystkę wizualną Shirin Neshat; artystkę, muzyka i performerkę Yoko Ono; piosenkarkę Patti Smith, jedną z najlepszych gwiazd rocka wszechczasów oraz aktorkę i stand-uperkę Amy Schumer.



Źródło: www.pirellicalendar.com, www.pirelli.com 

    Komentarze

    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!