Seat Toledo: praktyczny wybór na wakacje

Nowy Seat Toledo to praktyczny sedan o sportowej aparycji, pomyślany jako samochód dla całej rodziny.

W połowie listopada Nowe Toledo trafi na rynki Hiszpanii i Portugalii, by w trakcie 2013 roku stać sie dostępnym w salonach w całej Europie. Obok Hiszpanii inne kluczowe rynki dla Nowego Toledo to Niemcy, Meksyk i Turcja.

Mierzące 4,48 m długości Nowe Toledo jest o 4 cm dłuższe od swojego poprzednika z 2004 roku. W przeciwieństwie do Toledo II, który był wyposażony w konwencjonalną pokrywę bagażnika, najnowsza wersja wyposażona będzie w dużą, szeroko otwieraną klapę wędrującą ku górze razem z tylną szybą. Zwiększony rozstaw osi wynoszący 2602 mm (o 80 mm więcej niż w Toledo II) daje poczucie przestrzeni więcej miejsca na nogi dla pasażerów.

Nowy Seat Toledo
fot. Seat

Projekt Nowego Toledo to konsekwentny rozwój sztuki projektowania przedstawianej w koncepcyjnych modelach IBE, IBX i IBL. Szerokie i kanciaste reflektory w połączeniu z trapezowymi, smukłymi wlotami powietrza to cechy charakterystyczne dla nowego DNA hiszpańskiej marki, którego dopełniają poszerzające wizualnie auto tylne poziome lampy.  

Jako zupełnie nowy model, Toledo korzysta z najnowszych jednostek napędowych Grupy Volkswagena. Na liście dostępnych silników znajdują się jednostki benzynowe TSI o pojemności 1,2- i 1,4-litra oraz diesel 1,6 TDI Common-Rail. Poza klasyczną manualną skrzynią, Nowe Toledo oddaje do dyspozycji także 7-stopniową dwu-przęgłową automatyczną skrzynię biegów DSG, która może być sprzężona z najmocniejszymi silnikami benzynowymi. Jednostki benzynowe generować będą moc między 55 kW (75 KM) a 90 kW (122 KM). Wersja Ecomotive daje emisję CO2 na poziomie 116 g/km, a model Ecomotive z silnikiem wysokoprężnym 1,6 TDI dysponujący mocą 77 kW (105 KM) będzie mógł się pochwalić najniższym w swojej klasie stopniem emisji CO2 wynoszącym tylko 104 g/km.

Nowy Seat Toledo
fot. Seat

Standardowy pakiet bezpieczeństwa wszystkich SEAT-ów Toledo obejmie poduszki powietrzne kierowcy i pasażera, boczne poduszki powietrzne o zwiększonej pojemności dodatkowo chroniące głowę i tułów, a także inne systemy zapewniające bezpieczeństwo na róznym typie nawierzchni i w różnych warunkach. Nowe Toledo dostępne będzie w dwóch wersjach wyposażenia, podstawowej Reference oraz oferującej dodatkowe wyposażenie z zakresu komfortu i wzornictwa wersji Style.

 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze