Sarah Franklin – pierwsze zwycięstwo i podwójne podium w Donington!

W ostatni weekend odbyły się inauguracyjne wyścigi  4Two Cup.  Zawody dostarczyły kibicom wielu emocji, a zawodnikom adrenaliny. Doskonale na torze zaprezentowała się Sarah Franklin, której udało się zwyciężyć w pierwszym wyścigu.

Sarah Franklin na Leicestershire w Donington.
fot. sarahfranklinracing.co.uk (by Marc Waller)

Pierwszy start na torze Leicestershire w Donington nie należał do najłatwiejszych ze względu na bardzo mokrą i śliską nawierzchnię. Sahara dopiero w połowie wyścigu kwalifikacyjnego poczuła się pewnie i znalazła przyczepność. Ostatecznie skończyła na 6 pozycji.

Niezależnie od tego czy ten scenariusz był przypadkowy czy była to taktyka zawodniczki, podczas pierwszego wyścigu Sarah zaskoczyła wszystkich.  Po fenomenalnym starcie, zanim jeszcze dotarła do serpentyny była już na trzeciej pozycji. Potem po wielkiej bitwie z Howardem Kaymanem, do której doszło na długiej prostej Sarah przejęła prowadzenie uzyskując najlepszy czas okrążenia.

 

Sarah Franklin na Leicestershire w Donington.
fot. sarahfranklinracing.co.uk (by Marc Waller)

Drugi wyścig był niezwykle emocjonujący, a zarazem znacznie trudniejszy dla Sarah. Zaraz po starcie straciła dwie pozycje, a niedługo po tym jak ukończyła  pierwsze okrążenie doszło do starcia pomiędzy nią, a Charliem Burtem, który chcąc ją wyprzedzić uderzył w bok jej auta uszkadzając sobie koło.  Sarah zepchnięta na pobocze spadła o cztery pozycje. Następnie przez kolejne sekundy musiała stawić czoła problemom z hamulcami.  Jednak zawodniczka zachowała zimną krew i postanowiła odrobić straty. Ostatecznie mimo wszystkich przeciwności przekroczyła linię zaledwie 1,667 sekundy za Moorem, co dało jej drugą pozycję.

– Jestem bardzo zadowolona z wyniku. Bilans całego weekendu również wypada całkiem nieźle: pole

Sarah Franklin na Leicestershire w Donington.
fot. sarahfranklinracing.co.uk (by Marc Waller)

position, pierwsze i drugie miejsce oraz najszybszy czas okrążenia to więcej niż się spodziewałam. Obecnie z niecierpliwością czekam na drugą rundę w Castle Combe! – podsumowała Franklin.

Po rozpoczęciu swojej kariery wyścigowej w 2004 roku, Sarah jest jedną z niewielu kobiet które miały okazję rywalizować w wyścigach Texaco Havoline Ginetta Championship.  Na co dzień prawniczka, po godzinach stale szkoli swoje umiejętności w prowadzeniu auta. Sarah należy też do  British Racing Drivers Club ( Brytyjskiego Stowarzyszenia wspierającego kobiety kierowców) i pragnie promować Panie w sporcie motorowym.

 

W roku 2010 Sarah startowała w Mistrzostwach Trofeo Abarth Zing 500 GB.  W tym roku postawiła na zawody 4Two Cup.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze