Samochody na rzecz WOŚP

06 stycznia 2010
Najpierw BMW przekazuje unikalny model Z4, który będzie zlicytowany na aukcji wspierającej leczenie dzieci z chorobami onkologicznymi. Teraz Fundacja Jurka Owsiaka zakupuje 10 Renault Kangoo, aby wykorzystywać je w codziennej działalności hospicjów dziecięcych w całej Polsce.

 

Piękny i unikalny BMW Z4 - możesz go wylicytować!
fot. Łukasz Widziszowski / WOŚP

Stowarzyszenie dealerów BMW, przy wsparciu BMW Polska, przekazało Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy BMW Z4 Coupé w przepięknym czerwonym lakierowniu. Auto oddane na licytację jest ostatnim egzemplarzem tej serii, który zjechał z taśmy produkcyjnej. Wartość rynkowa tego egzemplarza to około 200 000 zł; można go obejrzeć od wtorku w Galerii Mokotów.

BMW Z4 na licytację
-To auto to zdecydowanie będzie jeden z największych hitów tegorocznych aukcji Orkiestry - powiedział szef Fundacji WOŚP, Jurek Owsiak. - I nie chodzi tu tylko o jego nominalną wartość. Fantastyczna jest historia, związana z tym konkretnym egzemplarzem, którego właściciela wyłoni orkiestrowa aukcja. Takie właśnie przedmioty cieszą się największym zainteresowaniem internautów i osiągają niebotyczne wręcz wartości, chociaż, jak każda aukcja Finału, ta także rozpocznie się od wartości 1 zł.

Autorem projektu samochodu jest Polak - Tomasz Sycha, pracujący w dziale designu BMW Group od 15 lat. Po otrzymaniu informacji o inicjatywie polskich dealerów projektant przesłał swój rysunek, który wygrał w wewnętrznym konkursie na projekt nowego modelu i według którego wyprodukowano BMW Z4 Coupé. Rysunek, który otrzyma zwycięzca licytacji auta, jest opatrzony specjalną dedykacją Tomasza Sychy dla WOŚP.

Białe Renault Kangoo będą służyć dziecięcym hospicjom
fot. Renault

10 Renault Kangoo w hospicjach
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, prowadzona przez Jerzego Owsiaka, zakupiła też 20 samochodów Renault Kangoo. Pojazdy będą wykorzystywane w codziennej działalności hospicjów dziecięcych w całej Polsce. Uroczyste przekazanie aut nastąpi 10 stycznia 2010 roku podczas XVIII Finału WOŚP. Zakupione przez fundację białe Kangoo Helios 1.5 dCi, każde o mocy 105 KM.

- Jestem przekonany, że zakupione przez nas Renault Kangoo będą doskonale służyć hospicjom w codziennych zadaniach - powiedział Jerzy Owsiak. - Przede wszystkim dzieci będą mogły być pod opieką hospicjów, przez cały czas przebywając w domu - a to dla nich o wiele większy komfort. Mali pacjenci, przebywając cały czas ze swoimi rodzinami, będą mieli zapewniony dostęp do specjalistycznego sprzętu, który w razie potrzeby będzie do nich w każdej chwili dowieziony.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!