Samochody, na które trzeba uważać

Nie śpisz po nocy, gdy Twój samochód nie stoi pod latarnią? Boisz się go zostawić w nieznanym miejscu, a może bezgranicznie ufasz elektronice i nie wierzysz, że ktokolwiek mógłby go ukrać? Sprawdź, czy posiadasz auto, którego właściciele powinni mieć się na baczności.

 

Strach o samochód bywa źródłem stresu
fot. Motocaina

Jak co rok, niemieckie firmy ubezpieczeniowe stowarzyszone w GDV opublikowały raport zawierający rankich najczęściej kradzionych samochodów.

Listę otwiera Volkswagen Multivan 2,5 TDI – statystyki podają, iż łupem złodziei pada 13,2 na 1000 egzemplarzy tego samochodu. Drugie miejsce zajmuje luksusowy Porsche Cayenne, a trzecie ex equo jego konkurenci – BMW X5 i X6. Na czwartym miejscu znajdziemy Skodę Fabię, a na piątym kultowego VW Golfa. To zresztą samochody tej ostatniej marki najczęściej nikną w tajemniczych okolicznościach. Powody do obaw mogą mieć również właściciele Audi oraz BMW.

Czy posiadanie Audi, BMW lub VW jest więc powodem do nieprzepanych nocy? Chyba nie… W końcu statystyki dotyczą naszego zachodniego sąsiada, poza tym  martwienie się na zapas to niepotrzebne źródło stresu. Tegoroczne dane tchną też optymizmem – liczba skradzionych aut konsekwentnie spada. Takich trendów życzymy sobie również w Polsce!

Źródło: samar.pl

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze