Samochody dla alergików

Wiosna to trudny czas dla alergików. Pyłki drzew i kwiatów skutecznie utrudniają im normalne funkcjonowanie. Jak czerpać przyjemność z jazdy samochodem w czasie pylenia, doradza Volvo.

Czy mikro-filtry pojawią się również w najmniejszym dziecku Volvo?
fot. Volvo

Szwedzka (przynajmniej historycznie) marka oferuje swoim klientom samochody z systemem mikro-filtracji. Nowy, inteligentny system, ma za zadanie nie tylko wychwycić szkodliwe pyłki znajdujące się w powietrzu, ale i odciąć im drogę do wnętrza naszego samochodu. Dzięki temu katar, czy łzawienie oczu nie grozi kierowcom w czasie jazdy i nie tylko nie wpłynie na ich przyjemność z podróżowania, ale i nie będzie stanowić niebezpieczeństwa na drodze (zamykanie oczu i kichanie zgodnie z badaniami na pewno bezpieczeństwu nie sprzyja, a nawet potrafi dać podobny efekt jak upojenie alkoholowe). 

Koncern zadbał również o zastosowanie w aucie specjalnych, obojętnych dla większości alergików materiałów wykończeniowych.

Na razie system mikro-filtracji znajdziemy w modelach: S80, XC60, V70, XC70 i S60. Mamy jednak nadzieję, że wkróce pojawi się on w całej gamie modeli Volvo, a także w samochodach innych marek. Bezpieczna i przyjemna podróż nie powinna być luksusem.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze