Samochody dla alergików

Wiosna to trudny czas dla alergików. Pyłki drzew i kwiatów skutecznie utrudniają im normalne funkcjonowanie. Jak czerpać przyjemność z jazdy samochodem w czasie pylenia, doradza Volvo.

Czy mikro-filtry pojawią się również w najmniejszym dziecku Volvo?
fot. Volvo

Szwedzka (przynajmniej historycznie) marka oferuje swoim klientom samochody z systemem mikro-filtracji. Nowy, inteligentny system, ma za zadanie nie tylko wychwycić szkodliwe pyłki znajdujące się w powietrzu, ale i odciąć im drogę do wnętrza naszego samochodu. Dzięki temu katar, czy łzawienie oczu nie grozi kierowcom w czasie jazdy i nie tylko nie wpłynie na ich przyjemność z podróżowania, ale i nie będzie stanowić niebezpieczeństwa na drodze (zamykanie oczu i kichanie zgodnie z badaniami na pewno bezpieczeństwu nie sprzyja, a nawet potrafi dać podobny efekt jak upojenie alkoholowe). 

Koncern zadbał również o zastosowanie w aucie specjalnych, obojętnych dla większości alergików materiałów wykończeniowych.

Na razie system mikro-filtracji znajdziemy w modelach: S80, XC60, V70, XC70 i S60. Mamy jednak nadzieję, że wkróce pojawi się on w całej gamie modeli Volvo, a także w samochodach innych marek. Bezpieczna i przyjemna podróż nie powinna być luksusem.

 

Najnowsze

Parkowanie w murze – to nie była kobieta!

Wyobraźnia ludzka nie zna granic, czasem jednak ciężko nam wyobrazić sobie, jak daleko może "zagalopować się" człowiek jadąc samochodem. Oto przykład...

Wygląda nieprawdziwie, ale jednak…
fot. Tulsa World

To zdjęcie w zasadzie można by zostawić bez komentarza, ale dla wszystkich tych, którzy jednak siedzą teraz z otwartymi buziami i zastanawiają się „co to jest?” jest on chyba niezbędny.

Wystający z muru Mercedes to nie reklama pięknego samochodu i próba zwrócenia uwagi na jego design. Dziś, gdy marketingowcy prześcigają się w niesamowitych reklamach całkiem łatwo byłoby w to uwierzyć. Trochę trudniej uwierzyć jednak, że to efekt nieumiejętnego parkowania. Czy kiedykolwiek cofając na wielopiętrowym parkingu, myślałyście o tym, że wystarczyłoby mocniej dodać gazu, by znaleźć się poza nim? Pewnie nie…

Trudno też wyobrazić sobie, że ściany parkingowe są tak słabe, by cofanie przy normalnej prędkości dostosowanej do parkowania mogło rozwalić mur. Czy właściciel tego Mercedesa testował, na co stać jego auto? A może ktoś „pomógł” mu cofnąć się o kilka kroków dalej niż powinien? Tu można uruchomić swoją kreatywnośc i wymyślać wiele powodów, dla których ta absurdalna sytuacja mogła mieć miejsce. Jedno jest pewne – to nie kadr z Jamesa Bonda, ani efekt pracy Photoshop’a. To samo życie i prawdziwy, „szary” kierowca.

Media podają, że przyczyną nieudanego parkowania 67-latka, Ralpha Danglesa, było zaklinowanie się jego nogi pomiędzy pedałem gazu, a hamulca. Całe szczęście w odpowiedniej chwili kierowcy udało się wyhamować. Choć na parkingu nikt nie został ranny, spadający z 7 piętra beton uszkodził stojące na dole samochody. 

Najnowsze

Zegar Enzo Ferrari

Choć każdy zegar odmierza czas tak samo, są takie które robią to w sposób specjalny. W atmosferze luksusu i ze znaczkiem Maranello milej się starzeć.

,
fot. Autoblog

Na początek statystyki – 2,5 metra wysokości, metr szerokości, rok produkcji: 2003. To nie parametry samochodu, a wymiary ulicznego zegara sygnowanego imponującym w swej wielkości logo Ferrari Enzo.

Olbrzymi zegar można teraz kupić na eBay’u. Ekstrawagancki gadżet poza swoją wielkością, ostrym żółtym kolorem i klasycznym, zgrabnym kształtem zwraca uwagę mnogością logo producenta z Maranello. Nikogo nie ominie fakt, kto jest „partnerem” odmierzacza czasu. Partner rzeczywiście jest chlubny, ale zegar niczym nie różni się od zwykłego chronometru. 12 godzin, 60 sekund w minucie, 60 minut w godzinie – standard.

Niestandardowa jest tylko cena wynosząca ponad 10 tysięcy złotych. Czy jedna z was skusiłaby się na taki zegar i czy potraktować go w domu jako zwykły czasomierz, a może pobawić się w aranżację oryginalnego wieszaka na nasze ubrania?

 

Najnowsze

Konkurs fotograficzny rozwiązany!

3 nagrody główne oraz 2 nagrody - wyróżnienia związane z zebraną liczbą głosów internautów oraz 5 upominków za jakość i pomysł trafi w ręce kobiet, które nadesłały najciekawsze zdjęcia na konkurs fotograficzny. Dowiedz się, czy zwyciężyłaś!

fot. Motocaina

W konkursie fotograficznym, w którym do wygrania były trzy nagrody główne oraz jedna za kreatywność, pojawiło się mnóstwo świetnych zdjęć.

Sponsorzy konkursu: Motocaina oraz producent dermokosmetyków marek Iwostin i Elixine wspólnie uznali, że nagrodzą za liczbę zebranych głosów w sumie 5 kobiet:

 

1 miejsce „Spójrz mi głęboko w oczy” fot. z archiwum Karoliny Okońskiej – 1049 głosów
2 miejsce „Letnia przygoda” fot. z archiwum Ady Zalewskiej – 818 głosów
3 miejsce „Rajdowe siostry” fot. z archiwum Karoliny Matuszewskiej – 587 głosów

Wymienione wyżej osoby otrzymają nagrody: auto-moto gadżety oraz kosmetyki marek Iwostin i Elixine wyszczególnione tutaj.

Nagrody – wyróżnienia otrzymają
4 miejsce „Kolorowe szaleństwo” fot. z achiwum Mileny Wolskiej – 450 głosów
5 miejsce „Z ciężką maszyną gąsienicową – BAT. Zdjęcie zrobione podczas zlotu Pojazdów Militarnych w Północnych Niemczech” fot. z archiwum Magdy Klamczyńskiej – 302 głosy

Upominki za jakość i pomysł na zdjęcie otrzymają:
1. Aga Tarasiewicz za zdjęcie: „Zdjęcie na nasze zaproszenia ślubne. Wyjątkowo pozwoliłam prowadzić narzeczonemu, tu welon wygrał”
2. Ola Bienek za zdjęcie „W Porsche 911 Carrera 4 S”
3. Marta Gajos za zdjęcie „Thunderstruck”
4. Basia M za zdjęcie „Po pracy w warsztacie”
5. Anna Dudek za zdjęcie: „Kobieta w motoryzacji”

Wszystkim zwycięzczyniom serdecznie gratulujemy i prosimy o przesłanie na mail redakcja@motocaina.pl adresów, na które mamy wysłać nagrody i upominki.

Ze względu na próby oszustwa (sztucznego nabijania głosów), do ostatecznego rozrachunku nie zakwalifikowały się trzy zdjęcia. Zgodnie z zapowiedziami zostały one usunięte z rankingu.

 

Najnowsze

Race Day w Słomczynie

Chcesz się sprawdzić na torze? Nauczyć prawidłowego toru jazdy na profesjonalnym obiekcie. Już w przyszły weekend możesz spróbować swoich sił podczas Race Day w Słomczynie.

UniDreams zaprasza na Race Day – imprezę dla każdego, kto lubi aktywnie spędzać czas, posiada własne auto, prawo jazdy i chce sprawdzić oraz doskonalić swoje umiejętności w prowadzeniu samochodu. W trakcie imprezy można skorzystać z instruktarzu prawdziwych kierowców rajdowych i wyścigowych. Wystarczy przyjechać w 8 maja na tor rallycrossowy w Słomczynie k/Grójca, by sparwdzić swoje możliwości!

Race Day odbywa się cyklicznie raz w miesiącu, w sobotę, zgodnie z poniższym harmonogramem i kalendarzem:

fot. Unidreams

9:30 – 15:00 – odbiór administracyjny
10:00 – 17:00 – jazdy testowe

08 maja
12 czerwca
03 lipca
07 sierpnia
04 września
09 października

Warto wiedzieć:
– auta muszą być sprawne technicznie (nie przewiduje się badania kontrolnego, ale organizator ma prawo nie dopuścić samochodu do jazd testowych);
– obowiązkowe wyposażenie: kaski, obuwie sportowe, zalecane rękawiczki (homologacja na odzież nie jest wymagana)
– gaśnice

Uczestnicy / wpisowe:
– panowie – 150 zł
– panie – 100 zł
– osoby towarzyszące (pasażer)- 50 zł
– wynajęcie instruktora 1 godzina – 100 zł

Więcej informacji na www.unidreams.com

Najnowsze