Karolina Chojnacka

Samochodowy Concours d’Elegance startuje już w ten weekend! Jaki będzie najbardziej elegancki samochód tego lata?

Już w ten weekend poznamy najbardziej elegancki samochód tego lata! Perełki włoskiej i europejskiej motoryzacji przejadą malowniczymi uliczkami Costa Smeralda, wzbudzając zachwyt miłośników motoryzacji. Będzie to już szósta edycja samochodowego Concours d’Elegance.

Poltu Quatu Classic zapowiada wyjątkowy konkurs samochodowej elegancji!  Już w ten weekend startuje szósta edycja Concours d’Elegance. Od 2 do 4 lipca miłośnicy samochodów będą mogli zobaczyć perełki włoskiej i europejskiej motoryzacji, które przejadą malowniczymi uliczkami, po specjalnie zaprojektowanej przez organizatorów trasie.

Zwycięzca samochodowego konkursu elegancji (a dokładniej właściciel samochodu) otrzyma trofeum zaprojektowane przez Fabrizio Giugiariego oraz zegarek Girard-Perregaux ze specjalnie przygotowanym, ekskluzywnym paskiem.

Samochodowy Concours d’Elegance
Samochodowy Concours d’Elegance, fot. materiały prasowe

Samochody będą ze sobą rywalizować w następujących kategoriach:

  • Sex On The Beach, czyli międzynarodowy koktajl wyjątkowych samochodów plażowych z legendarnym amerykańskim Dune Buggy Meyers Manx na czele
  • La Dolce Vita
  • 1000 Miglia Bond, czyli najpięknieszy wyścig na świecie
  • Back To The Future, to okazja do podziwiania z bliska odrestaurowanego Datsuna 240z
  • A matter of Style
  • Forever Young, gdzie będą rywalizować ze sobą youngtimery
  • Rally Queens, konkurs dla aut, które podbiły rajdowe oesy
  • Best in Show

Organizatorzy przygotowali nową, malowniczą trasę przez Costa Smeralda, która zaprowadzi uczestników imprezy na plażę w Capriccioli, znaną z filmu o przygodach Jamesa Bonda – „Szpieg który mnie kochał”. W drodze powrotnej do Poltu Quatu, odbędzie się przejazd i pokaz samochodów w Porto Cervo. Dodatkowo program tegorocznej imprezy przewiduje wyścig równoległy na pasie lotniska Vena Fiorita w Olbii.

Samochodowy Concours d’Elegance
Samochodowy Concours d’Elegance, fot. materiały prasowe

Uzbrójcie się w cierpliwość! Już 4 lipca poznamy najbardziej elegancki samochód tego lata!

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze