Samochodowe Walentynki we Wrocławiu

Jeśli nie masz pomysłu na nietypowe Walentynki, uwielbiasz jazdę samochodem i chcesz spróbować swoich sił w jeździe na czas, 14 lutego odwiedź Wrocław. Tam na Torze Rakietowa samochodowe Walentynki!

 

fot. Motocaina

Zamiast tłumu czerwonych serduszek i tulących się do siebie par, tor jazdy, stoper i samochody obklejone bynajmniej nie w walentynkowe emblematy, a numer startowy i reklamę organizatora. 14 lutego już od 11.30 na Torze Rakietowa we Wrocławiu impreza dla wszystkich zakochanych par i szukających wrażeń singli. Wystarczy posiadać prawo jazdy, własny, ubezpieczony samochód spełniający standardy organizatora i zgłosić się do udziału. Gotowe?

Samochodowe Walentynki składać się będą z dwóch części. W pierwszej z nich zadaniem uczestników będzie 3 krotne przejechanie 2,5 kilometrowej trasy, na której poza asfaltem i betonem znajduje się płyta poślizgowa. W części drugiej na samochodzie organizatora trzeba będzie przejechać zupełnie nową trasę. Zwycięży ta para, której sumy czasów będą najwyższe. Nagroda już nie samochodowa, a romantyczna – weekend w Pałacu Wojanów.

Szybkich Walentynek!

Szczegóły:

– Miejsce imprezy – Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy „TOR Rakietowa” we Wrocławiu, ul. Rakietowa 3
– Czas trwania 11.30 – 17.00
– Wpisowe – 100 złotych
– Podział na klasy –
1 klasa – do 1300cm3
2 klasa – od 1301cm3 do 1600cm3
3 klasa – powyżej 1600 cm3
4 klasa – AWD (4 x 4)

Więcej informacji tutaj.

Najnowsze

Bentley – jak tworzą dzieło sztuki! Film

Jak artyści tworzą swoje prace? Zwykle w skupieniu i bez pośpiechu. Patrząc na proces tworzenia nowego Bentleya Mulsanne nie mamy wątpliwości. To dzieło sztuki!

Przed wami film pokazujący pracę manufaktury Bentleya w Crew. To niezwykle budujące, z jaką miłością -0  w dobie produkcji taśmowej – można podchodzić do projektowania samochodów i ile pietyzmu, czy dbałości o szczegóły wkładać w ich produkcję. Okazuje się, że pracownikom fabryki zajeło 125 godzin stworzenie szkieletu Mulsanne, a ile dni poświęcono na efekt końcowy? Warto posłuchać opowieści Ashleya Wickham’a – szefa projektu Mulsanne. 

Najnowsze

Jakie auto kojarzy się z Walentynkami?

Z okazji najbardziej miłosnego miesiąca roku zapytano Polaków, jakie auto najbardziej kojarzy się im z Walentynkami. Okazuje się, że najbardziej romantycznym autem jest VW New Beetle, powszechnie znany jako „Garbus".

Czy jest coś takiego, jak miłosny samochód? Pytanie, co Wam teraz przeszło przez myśl 😉 Chodziło nam raczej o skojarzenie z romantyzmem i Walentynkami. Zwykle wymienia się zabytkowe, retro pojazdy połyskujące chromem oldtimery, lub auta uznawane powszechnie za kultowe. Takim bez wątpienia jest właśnie legendarny chrabąszcz; czy w wersji sprzed pięćdziesięciu lat, czy sprzed lat pięciu, nadal ma rzesze miłośników i wielkich pasjonatów.

Jego kształt i charakter budzą sympatię. Jednak bez względu na to czy jesteśmy jego posiadaczami, czy nie, VW „Garbus” kojarzy nam się po prostu z Walentynkami! To właśnie ten model wskazywany był najczęściej przez ankietowanych Polaków.

Samochód dla zakochanych
fot. VW

Już sama marka Volkswagen według Polaków budzi walentynkowe skojarzenia (16% ankietowanych). Do romantycznych aut należy również Mercedes (10%) i Audi (8%). Zwolennicy Mercedesa nie wskazywali konkretnego modelu, zwolennicy Audi – najczęściej A4 i A6.

Wyboru Volkswagena (w szczególności Volkswagena „Garbusa”) dokonywali częściej mężczyźni. Wskazania respondentów były zróżnicowane także ze względu na ich wiek. Ludziom młodym, w wieku 18-24 lat, najbardziej z Walentynkami kojarzy się marka Audi (13%). W grupie osób dojrzałych (25 – 54 lat) na pierwszym miejscu uplasowała się marka Volkswagen (25%). Osoby po 55 roku życia, za najbardziej romantyczne auto uznały Mercedesa.

Według respondentów badania przeprowadzonego na zlecenie mobile.eu, romantyczne auto powinno być w kolorze czerwonym, tak wskazało 41% ankietowanych, wśród nich częściej kobiety. Z Walentynkami kojarzy się także samochód czarny (10%) lub srebrny (7%). Okazuje się, że ważne jest także, by „walentynkowe auto” było wygodne i przestronne (tak wskazało 7% ankietowanych), zgrabne (6%) i ładnie wykończone (5%). 

Jeśli chciałabyś posiadac lidera romantycznych aut, to przykładowo, na mobile.eu można znaleźć wiele ofert sprzedaży „walentynkowych aut”: VW New Beetle 2 500 ogłoszeń i 560 ofert dawnej wersji popularnego „Garbusa”.

Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie internetowego rynku pojazdów – mobile.eu, przez IQS QUANT na próbie 1000 osób. Badanie przeprowadzono w dniach 26-27 stycznia 2010 r.

Najnowsze

GM projektuje nie tylko samochody – film

Jeśli General Motors kojarzy wam się tylko z samochodami, spekulacjami na temat kondycji marki zza oceanu dotyczącymi przyszłości firmy i nową Astrą, pora byście poznały Robonaut'a 2. To nie nowy, koncepcyjny model samochodu, a stworzony wspólnie z NASA robot.

Czy dzięki niemu będziemy podróżować bezpieczniej?
fot. NASA, GM

Choć Barack Obama zlikwidował budżet na załogowe wyprawy na księżyc, NASA i GM nie poddają się i dzielnie pracują nad Robonautem 2 – maszyną, która dzięki swej sprawności manualnej i sile, jest w stanie zastąpić człowieka w wielu czynnościach, a nawet ruszyć w kosmos by odkryć to, czego nam, ludziom, nie udało się jeszcze zobaczyć. Konstrukcja robota jest kontynuacją zapoczątkowanego 10 lat temu projektu, którego pierwszym dzieckiem był niewykorzystany nigdy na szeroką skalę robot – Robonaut.

Z Robonaut’em 2 ma być jednak zupełnie inaczej. Zmyślny robot być może nie tylko zostanie astronautą, ale i przysłuży się rozwojowi technologii służących naszemu bezpieczeństwu w samochodach. Roboty mają być wykorzystywane tam, gdzie zagrożenie dla ludzkiego życia jest zbyt wielkie. Mogą więc testować nowe systemy, sprawdzać bezpieczeństwo konstrukcji aut i kontrolować ich wpływ na nas, ludzi. Wszystko w trosce o lepszy świat, ekologię i bezpieczeństwo.

Przygoda z robotami to nie pierwsze kroki we współpracy NASA i GM. W latach 60. producent samochodów brał udział w konstruowaniu pojazdu Lunar Rover, który w misjach kosmicznych wykorzystywany był jako środek transportowy. 

Najnowsze

Megane CC – letnia pokusa

W słoneczne dni marzymy o przejażdżce kabrioletem, a w zimowe wieczory o tym, by nadszedł czas na ciepłe, letnie dni. O przyjemnym powiewie we włosach myślimy właściwie cały rok. Teraz Renault dostarcza nam kolejnej pokusy z otwartym dachem - oto Megane CC. Czy zostanie hitem lata 2010?

Nowy hit lata 2010?
fot. Renault

Już na marcowym salonie w Genewie nowe Megane coupe-cabrio będziemy mogły obejrzeć na żywo i choć do premiery nowego dziecka Renault jeszcze kilka tygodni już teraz sporo się o nim mówi, a wszystko brzmi bardzo zachęcająco.

Czteromiejscowe, zgrabne coupe w ciągu zamieniać się będzie w piękne cabrio. Dach samochodu, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami producenta, jest cały przeszklony i, podobnie jak we wcześniejszej wersji Megane CC, będzie składał się automatycznie do bagażnika przy pomocy siłowników elektrohydraulicznych . Podczas jazdy powyżej 90 km/h zza tylnych zagłówków wysuwać się będzie niewielka szyba, redukująca hałas i ruchy powietrza w samochodzie.

Nowe Megane dostępne będzie w siedmiu opcjach silnikowych (w zależności od kraju sprzedaży) m.in. w 2-litrowym silniku benzynowym, 110-konnej jednostce 1,6 l, 1,4-litrowym silniku TCe Turbo oraz w silnikach diesla o mocy od 110 do 160 KM.

Sprzedaż tej samochodowej obietnicy lata rozpocznie się zaraz po genewskich targach i choć trudno wyrokować o jej poziomie, naszym zdaniem auto zapowiada się na prawdziwy hit. Argumentem za wyborem akurat tego kabrioleta może być spory w tej klasie bagażnik (417 litrów przy coupe i 211 litrach przy złożonym dachu). Auto oferuje jednak najważniejsze: letnie słońce na twarzy i ciepły wiatr we włosach. Czego więcej chcieć?

Najnowsze