Samochodowe perełki w internecie

Były i są wyrazem piękna, luksusu i klasy... perły. Czy mowa o biżuterii właśnie? Perły nie jedno mają imię. Wiele tych legendarnych, wyjątkowych i bezcennych znaleźć można w internetowych serwisach ogłoszeniowych. Te auta to po prostu klejnoty ponadczasowe. Zachwyć się nimi.

Perły. Modne dziesiątki lat temu, modne także dziś. Ich wyjątkowość doceniły Coco Chanel, Audrey Hepburn i wiele innych gwiazd. To właśnie one dodawały blasku przepięknym stylizacjom światowych projektantów. Składały hołd pięknu ówczesnych kobiet, uświetniały ich kreacje, przyciągały spojrzenia… Dziś przypominają o uroku, który istniał kiedyś i który z wiekiem lśni blaskiem jeszcze bardziej szczególnym. Wiele z samochodowych pereł można znaleźć w serwisach internetowych. 

Stylowy Mercedes-Benz 300 SL z 1958 roku
fot. mobile.eu

Sztuka, pasja, ekspresja, oryginalność.
Czy nie są to elementy, do których dążą ówczesne kobiety dobierając strój i dodatki? Jak być na czasie, wyróżniać się z tłumu i podkreślać swą wyjątkowość? Moda to nie tylko ubrania, ale także biżuteria, makijaż, manicure… to także auto jakim podróżujemy na co dzień. Nasza ignorancja dla mody wydaje się być coraz mniejsza, coraz bardziej świadomie odczuwamy potrzebę elegancji, poszukujemy czegoś ciekawego i nietuzinkowego. Szukamy dodatku, który nas wyróżni. Czy może to być piękny  Mercedes-Benz 300 SL z 1958 roku? Zdecydowanie tak!

Zabytkowe auta potrafią być piękniejsze niż najgorętsze premiery prezentowane na światowych salonach. Posiadanie ich to styl, prestiż i oryginalność. Oldtimery wciąż są wydarzeniem na polskiej drodze zwracając uwagę nie tylko pasjonatów, ale i motoryzacyjnych ignorantów. Ich blask przeżywa drugą młodość. Prawie 8 000 klasycznych, legendarnych oldtimerów (z lat 1900 – 1969) znajduje się aktualnie np. w bazie mobile.eu. Najstarsze pamiętają czasy początku XX wieku. Dodatkowo, w serwisie tym znaleźć możemy więcej niż 7 100 youngtimerów (z lat 1970 – 1980) i ponad 16 500 samochodów z kolejnego dziesięciolecia.

Aston Martin DB 2-4 MK 2 z 1955 roku
fot. mobile.eu

Poszukując wyjątkowego, klasycznego auta natknąć się można m.in. na, wspomnianego wcześniej, Mercedesa-Benza 300 SL z 1958 roku. Premiera tej legendy miała miejsce w 1954 roku na salonie motoryzacyjnym w Nowym Jorku. Jego nieskazitelne i ponadczasowe piękno uhonorowane zostało w 1999 roku, gdy zdobył wówczas miano sportowego samochodu stulecia. Rarytas stanowi także bez wątpienia Jaguar E-Type. Pojawienie się tego jednego z najbardziej znanych modeli Jaguara w latach 60-tych zrobiło furorę – we wspomnianym serisie można znaleźć ponad 150 egzemplarzy Jaguarów E-Type pochodzących z ich najgorętszego okresu. Przeglądając internet nie sposób ominąć błękitnego Astona Martina DB 2-4 MK 2 z 1955 roku. To po prostu nieosiągalny dziś wzór piękna. Czy któraś z nas nie chciałaby jeździć właśnie takim autem? 

Corvette C1 z końca lat 50-tych zachwyca także wnętrzem.
fot. mobile.eu

Gdy już nasycimy nasz wzrok detalami upiększającymi nieprzeciętny kształt klasyków, warto zajrzeć do ich środka. Ich niepowtarzalny klimat tworzy bowiem także wnętrze. Dalekie jest ono od prostoty dzisiejszych samochodów. Znaleziona w sieci Corvette C1 z końca lat 50-tych zwraca uwagę przede wszystkim pięknymi detalami ukrytymi w kierownicy, stylowym, chromowanym wykończeniem deski rozdzielczej, a nawet lusterkiem, pomysłowo przyczepionym na jej środku. Nie jednej z nas służyć mogłoby także do celów niekoniecznie kojarzonych z bezpieczeństwem jazdy… Przyznać trzeba, że niewiele różniło się od tych, które znajdują się na naszych toaletkach. 

Jeśli zatem należymy do kobiet, które cenią estetykę wnętrza, retrostylizację i wyjątkowość, warto poserfować w internecie w poszukiwaniu pełnych blasku, szlachetności i nad wyraz unikalnym, automobilowym perełkom. 

Znajdź coś dla siebie

Niezwykle charakterne i zadziorne BMW M635CSi.
fot. Motocaina

Zima jest doskonałym okresem na wyszukiwanie zabytkowych okazji. Na wiosnę można już wyjechać niesamowitym kabrioletem, muscle carem, czy elegancką limuzyną.

Zainteresowanie leciwymi, pięknymi autami na świecie i w Polsce rośnie. Chcemy się wyróżniać wśród nudnych, służbowych wozideł, czy nawet nowych pojazdów, które gdzieś straciły charakter. Zatem nie traćmy czasu i szukajmy swojej unikalnej maszyny!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze