Samochód Roku 2013 – znamy finalistów

Wiemy już, jakie samochody staną do rywalizacji o tytuł Samochodu Roku 2013. Będą to Ford B-Max, Hyundai i30, Mercedes klasy A, Peugeot 208, Renault Clio IV, Subaru BRZ/Toyota GT86, Volkswagen Golf i Volvo V40. W tym roku dominują samochody kompaktowe.

Dwa lata temu zwyciężył Nissan Leaf, rok temu – Opel Ampera, czyli laury zbierały samochody elektryczne. Tym razem jest inaczej. Który model ostatecznie zwycięży, dowiemy się 4 marca na salonie samochodowym w Genewie.

Volkswagen Golf – jeden z faworytów rywalizacji
fot. Volkswagen

Konkurs ma już blisko 40-letnią tradycję. Punkty są przyznawane przez międzynarodowe jury składające się z 59 dziennikarzy motoryzacyjnych (wśród nich – dwóch Polaków). Każdy sędzia nie może przyznać jednemu modelowi (bez podziału na gatunki i klasy) nie więcej niż 10 punktów. Warunkiem jest premiera w bieżącym roku, dostępność na co najmniej pięciu europejskich rynkach i przewidywana sprzedaż na poziomie nie niższym niż 5 tysięcy sztuk w skali roku.

W gronie ścisłych faworytów wymienia się Subaru BRZ/Toyotę GT86 i Volkswagena Golfa.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Ja kupowałem ostatnio dla żonki 208 pięciodrzwiowe za 4-5 k taniej (końcówka rocznika) i jak na razie Luba jest bardzo zadowolona. Dobre spalanie, mieści się spokojnie na parkingach i jak potrzeba to dociśnie;) Liczę na niego.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze