Samochód dla dziecka w wieku 5-10 lat

Pewna firma z wielkiej Brytanii postanowiła wykorzystać niszę, jaką są samochody dla dzieci. Właśnie powstał projekt pojazdu, który będzie bezpieczny dla dzieci i spełni ich marzenia o własnych czterech kółkach.

To może zabrzmieć jak żart, ale firma Young Driver Motor Cars Limited, należąca do największego, brytyjskiego producenta samochodów dla osób niepełnoletnich, postanowiła przygotować projekt samochodu dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat. 

Projektant Chris Johnson stworzył dość prosty projekt nadwozia, pod maską którego zagoszczą dwa silniki elektryczne, które będą w stanie rozpędzić go do 16 km/h. Na przedniej i tylnej osi pojawią się tarcze hamulcowe, a zawieszenie w tym modelu będzie niezależne. 

Samochód pojawił się na targach Gadget Show w Birmingham, gdzie odwiedzający mogli sprawdzić jeden z czterech prototypów, które powstały. Auto pojawi się w sprzedaży w połowie roku, ale na początek będzie dostępne w szkołach jazdy dla młodych kierowców, gdzie na specjalnie przygotowanym torze dzieci będą mogły szlifować swoje umiejętności za kółkiem.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze