Rozdajemy wejściówki na Warszawski Bazar Motocyklowy

Mamy pięć biletów do wygrania w konkursie, w którym należy odpowiedzieć na wyjątkowo łatwe pytanie. Udział mogą wziąć jedynie kobiety. Wejściówki uprawniają do bezpłatnego wstępu na teren Warszawskiego Bazaru Motocyklowego.

Aby wygrać jedną z pięciu wejściówek na warszawski Motobazar należy odpowiedzieć na pytanie:

Na Motobazarze możesz zakupić wszelkie najpotrzebniejsze rzeczy na nadchodzący sezon motocyklowy.
fot. Motocaina

gdzie odbywa się Warszawski Bazar Motocyklowy?

a) Warszawskie Centrum Expo XXI (ul. Prądzyńskiego)

b) Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska (ul. Marsa)

c) Służewiec Tor Wyścigów Konnych (ul. Puławska)

Poprawną odpowiedź wyślij wraz z podaniem swojego imienia i nazwiska na adres redakcja@motocaina.pl

Pierwszych pięć kobiet, które nadeślą właściwą odpowiedź, wygra bilety uprawniające do bezpłatnego wstępu na Warszawski Bazar Motocyklowy. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

Zwycięskie panie poinformujemy mailowo o wygranej i sposobie odbioru biletów do dnia 22/01/2010.

Partnerem konkursu jest Warszawski Bazar Motocyklowy, o którym pisałyśmy wcześniej tu.

 

Najnowsze

Zmiany w Stowarzyszeniu Zespołów Formuły 1

Na siedem tygodni przed rozpoczęciem sezonu F1 reprezentanci zrzeszonych teamów dokonali zmian w grupie zarządzającej Stowarzyszeniem.

Martin Whitmarsh został szefem FOTA
fot. Daimler

Celem działalności FOTA jest promocja i rozwój Formuły 1 oraz budowanie jej właściwego obrazu i reputacji na świecie. 

Skupiająca w chwili obecnej 13 zespołów FOTA, dokonała wczoraj wyboru nowego szefa. Po rocznej kadencji Luci de Montezemolo, fotel prezesa przejął szef McLarena Martin Whitmarsh. Rolę wiceprezesa pełnić będzie kierujący zespołem Ferrari Stefano Domenicali. Podlegającymi Komitetowi Wykonawczemu grupami ds. przepisów sportowych i przepisów technicznych kierować będą odpowiednio Christian Horner z Red Bull
i Ross Brawn z kierujący zespołem Mercedesa.

 

Najnowsze

Kubica musiał zrezygnować z rajdu

Już szykowałyśmy się na śledzenie osiągnięć Roberta Kubicy w Rajdzie Monte Carlo, ale niestety Polak nie pojedzie w tej prestiżowej rundzie IRC. 

Rajd Monte Carlo? Nie tym razem….
fot. autorka

Na piętnaście samochodów, które już dzisiaj wiadomo, że nie pojadą w Rajdzie Monte Carlo, aż siedem to Renault Clio! Robert Kubica musiał zrezygnować z udziału z powodu awarii silnika. Regulamin rajdu nie zezwala na wymianę jednostki.

Polakowi udało się wczoraj przejechać tylko 5 km Prologu i samochód odmówił współpracy. Mechanicy nie byli w stanie dokonać naprawy. Kubica traktował swój występ jako okazję do nabrania doświadczenia i do dobrej zabawy; szkoda, że nie dane mu było przejechać więcej z ponad 400 km trasy rajdu. Nie wygląda także dobrze sam fakt, że już na samym wstępie firma Renault wycofała z rajdu z różnych powodów połowe swoich załóg. Pozostaje mieć nadzieję, że w nadchodzącym sezonie F1 nie będziemy musiały przeżywać takich sytuacji…

Najnowsze

Uczciwość przy kolizji parkingowej – opłaca się?

Chwila nieuwagi i stało się! Bok samochodu stającego obok na miejscu parkingowym  wgnieciony i zarysowany, a sprawcy brak. Błędy są dla ludzi - co nie oznacza, że należy je popełniać. Zamiast płakać nad rozlanym mlekiem, nie uciekaj - napraw je. Oto co możesz zrobić.

Każdemu może sie zdarzyć „przygoda” parkingowa. Dobrze jest wiedzieć, jak się wtedy zachować.
fot. Motocaina

Duże, piętrowe parkingi mogą robić wrażenie. Nie wszyscy jednak zachowują zimną krew poruszając się po nich. Sznur samochodów oczekujących na wolne miejsce, nerwy i pośpiech – to idealny przepis na małą stłuczkę.

Dlatego nie starajmy się wcisnąć na siłę w takie miejsce, gdzie gołym okiem widać, że się nie zmieścimy. Nie stawiajmy samochodu gdzie popadnie, bo utrudnia to ruch innym pojazdom. Parkując, zwróćmy uwagę, czy stoimy na wyznaczonym polu, czy przypadkiem zamiast jednego nie zajęliśmy dwóch miejsc. A samochód postawmy tak, aby kolejna osoba, która będzie chciała stanąć obok nas, mogła swobodnie zaparkować.

– Jeżeli zdecydowaliśmy się stanąć na dozwolonym, lecz ciasnym miejscu, lepiej jest spisać numery rejestracyjne wszystkich, stojących dookoła naszego samochodu pojazdów – radzi Wojciech Pasieczny z Komendy Stołecznej Policji Wydział Ruchu Drogowego. – Nie będzie to oczywiście twardym dowodem na to, że to właśnie Pan X stojący po prawej stronie naszego samochodu obił nam błotnik nieumiejętnie parkując – bo ludzie wjeżdżają i wyjeżdżają z miejsc – rotują. Jednak będzie można to zawsze sprawdzić mając jego numery – podkreślił Pasieczny.

Niestety nie uchronimy swojego pojazdu od nierozważnych i nieodpowiedzialnych kierowców, którzy obiją nasz samochód i prysną, nie zostawiając po sobie śladu. W takich wypadkach możemy liczyć wyłącznie na monitoring parkingowy (jeżeli akurat kamera obejmuje nasze miejsce) lub świadka, który widział zdarzenie i zapisał numery uciekiniera. A takie sytuacje prawie się nie zdarzają. Jak te, że sprawca zostawi za naszą wycieraczką swoje dane z opisaną sytuacją i kontaktem do siebie. Nie mając żadnych dowodów, szkodę pokryjemy ze swojego Autocasco lub własnego portfela.

Jeśli parkujesz w ciasnych miesjcach, czasem warto spisać numery rejestracyjne aut stojących obok.
fot. Motocaina

Jeżeli to my parkując, obetrzemy komuś auto możemy wezwać policję – choć będzie to jednoznaczne z dostaniem mandatu i punktów karnych. Możemy także, napisać oświadczenie, włożyć kierowcy pod wycieraczkę czy w drzwi kartkę z przyznaniem się do winy. Nie oznacza to jednak, ze uchronimy się od grzywny.
– Poszkodowany może mimo naszej uczciwości, chcieć nas ukarać i zgłosić sprawę Policji – mówi komendant Pasieczny. – Mimo wszystko, przyzwoity kierowca powinien umieć przyznać się do swego błędu i ponieść wszelkie jego konsekwencje.

Najnowsze

Kobiecy wykład o Harleyu XR1200X

Nowy sposób promocji, dotarcia do kolejnych potencjalnych klientów, którymi oczywiście są... mężczyźni? Oto młoda, sympatyczna kobieta opowiada nam o ulepszonym Sportsterze XR'ze ze stajni Harley-Davidson. Motocykl jest wyjątkowo urodziwy, świetny dla Pań i aż żal, że się o nim nie mówi właśnie w tym konktekście.

 

Nowy Sportster XR1200X
fot. Harley Davidson

Warszawski dealer Harley Davidson – Liberator przedstawia nam Sportstera XR1200X za pomocą przyjemnej prezentacji prowadzonej przez kobietę. Wszystko pięknie: czarne, matowe wykończenie, usportowione zawieszenie, charakterna jednostka i wyścigowe geny z XR750 – czego więcej chcieć? Niestety w filmie pani uważa, że ta maszyna „czeka, żebyś ją ujarzmił” 😉

My mamy inne zdanie na ten temat. Otóż XR1200X powstał z potrzeby stworzenia ulicznej wersji motocykla, który dobrze radzi sobie na zakrętach – wresznie Harley nie jest dla kobiet zbyt ciężki, zbyt zwalisty i ma się nim lekko manerwrować. Nowa wersja XR’a mogłaby być idealna dla Pań, a tu taki klops 😉 Film obejrzysz po kliknięciu tutaj.

Motocykl kosztuje obecnie od 12 712 euro. Więcej o nim dowiesz się tutaj.

Jak się zrobi ciepło, nie omieszkamy dla Was przetestowac nowego Harleya Sportster XR1000X.

Najnowsze