Rowerzysta myśli, że jest panem drogi

Rowerzysta myśli, że jest panem drogi

26 marca 2019
1
16
Rozpoczęła się już wiosna i coraz częściej możemy spotkać rowerzystów. Niestety również takich, jak ten.
Loading module...

Wielu kierowców nie lubi rowerzystów i oglądając takie nagrania jak to, trudno się czasem temu dziwić. Ten miłośnik dwóch kółek jedzie ruchliwą, dwupasmową ulicą. Nie jest to ani rozsądne, ani bezpieczne. Gdyby tylko była tam ścieżka rowerowa…

Problem w tym, że ona tam jest - bohater nagrania zwyczajnie zignorował przepis nakazujący mu korzystania ze ścieżki. Kierowca auta z kamerą wyprzedził go (nie trąbiąc) i zatrzymał się przed światłami na skrzyżowaniu. Rowerzysta dogonił go, objechał i pojechał dalej. Zero konfliktu. Dlaczego więc cyklista zatrzymał się po chwili i zablokował drogę kierowcy? A potem jeszcze robił mu zdjęcia, chyba na dowód na to jak agresywnie trąbił w reakcji na zablokowany przejazd.

  Komentarze

  Rower
  26 marca 2019 11:26
  Rowerzysta debil, sam sobie bata kręci robiąc zdjęcie bo ma ścieżkę rowerową a za jazdę po ulicy ,to dla zasłużył na mandat, tak większość rowerzystów zna przepisy
  Olo
  26 marca 2019 11:47
  Większość rowerzystów to ignoranci
  Zibi
  26 marca 2019 13:50
  Żałosne, kozaczek jakich wielu,OC powinno być obowiązkowe dla rowerzystów i tyle,są zagrożeniem, ulica jest dla samochodów,po to ja zrobili.
  Kierowca
  26 marca 2019 14:37
  Ktoś w końcu powinien wziąć się za tych cwaniaków .Rowerzyści powinni odpowiadać tak samo jak kierowcy. Ci którzy posiadają praw jazdy powinni być karani punktami karnymi. A w drastycznych przypadkach powinny być im dobierane tak samo jakby poruszał się samochodem.
  Maltkowe zło
  26 marca 2019 15:26
  Rowerzyści, kierowcy autobusów, motorniczy tramwajów i cierpiarze różnych maści, nie od dziś wiadomo że to święte krowy na ulicach...
  Kierowca
  26 marca 2019 18:50
  Podobna sytuacja Lublin, ul. Filaretow, wzdluz piekna sciezka rowerowa, a pani samym srodkiem pasa drogowego 6.35 beztrosko jedzie i blokuje ruch Wszyscy za nia jada 15/h.
  26 marca 2019 18:56
  Przykro to napisać, ale zachowanie tego kretynocyklisty powinno być nagrodzone mandatem. Masz chłopie całe zajście nagrane. Wystarczyło zgłosić policji jego wyczyny, pojechać za nim, pokazać nagranie i klient następnym razem wiedział by dokładnie gdzie jego miejsce na drodze, do czego służy ścieżka rowerowa a telefon posłużył by tylko do tego, żeby sìę mamusi do ucha wypłakać po stracie paru stówek na mandat.
  Kierouwer
  26 marca 2019 21:37
  Wg nagrania kierowca wyprzedzając rowerzystę nie zachował odstępu ktòry wynosi min.1m I od tego się zaczeło... Nadmienię że jestem kierowcą i rowerzystą. To co dzieje się na drogach to koszmar! Brak kultury, chamstwo, pośpiech, złośliwość etc.
  Daniel > Kierouwer
  27 marca 2019 21:57
  Tylko tak, powinien jechać ścieżką i za utrudnianie przejazdu kolejny mandat w Internecie poszukałem, że zarobił 250 zł. Kierowca jeśli faktycznie metra nie było to 300 zł. Tylko samochód ma dowody, a rowerzysta tylko słowa i zdjęcia jak go zablokował xd
  Perche
  26 marca 2019 21:46
  Jego nie powinno byc na jezdni. Swięta krowa rowerowa.
  Giantx
  27 marca 2019 07:04
  Jestem rowerzysta. Gostek przykry, mając dowód taki pojechał bym na komendę. Trza było wyjść z auta i poprosić o imię i nazwisko. Niestety religia w szkołach ważniejsza od nauki przepisów drogowych, obsługi broni, wych sekualnego.
  Giantx
  27 marca 2019 07:17
  Ciekawe czemu miał nerwa i zachowuje się jak by był na prawie? Nie poszło mu o metr odstepu(żaden kierowca tego nie stosuje), ale chyba że kierowca zatrzymał się max przy prawej krawędzi jezdni. Co też często sie trafia. On był chyba pewny że nie ma DDR, taką postawą swiecac. Druga sprawa że znaki drogowe zakazu i DDR rzadko stosowane. Tu jeszcze była pieszo rowerowa. Niewątpliwie zachowanie mandatowe.
  Trichin
  27 marca 2019 10:14
  Pan rowerzysta był zapewne "wzburzony" faktem, że kierowca chwilę wcześniej zatrzymał się przy prawej krawędzi pasa ruchu, czym uniemożliwił rowerzyście wyprzedzenie, zmuszając do lawirowania. Zatem - zgodnie z kanonem naszej kultury drogowej - "zemścił się" i w odwecie też zablokował kierowcę. Tylko na cholerę mu zdjęcia? Nadmienię, że zgodnie z prawem, rowerzysta miał prawo jechać ulicą, gdyż wg znaków dysponował alternatywą, czyli ścieżką pieszo-rowerową. Gdyby tam była ścieżka rowerowa (wyłącznie), nie miał by prawa jechać ulicą.
  Kierwowca i rowerzysta > Trichin
  29 marca 2019 14:40
  Alternatywną? Jak późne żółte i wczesne czerwone?
  Eeee
  28 marca 2019 19:37
  Ten rowerzysta to gniot. Kij mu w szprychy.
  Soku
  29 marca 2019 09:49
  Narwany kierowca samochodu, bezszczelnie zablokował prawą stronę rowerzyście zmuszając go do przejazdu środkowym pasem. Napluł się w kabinie samochodu, nie potrafiąc znaleźć argumentu na uwagę, że warto korzystać z drogi dla rowerów, lub zwyczajnie przeprosić za zajechanie drogi. Z definicji ten co wrzuca nagranie do sieci, uważa, że ma rację. Żadnej pokory do siebie i użytkowników ruchu.
  Dziwi mnie podejście komentujacacych, że z zasady nik nie robi odstępu 1 metra od rowerzysty. Pieszy i rowerzysta są bezbronni w kolizji drogowej. Porysowany lakier, to nic, mając na sumieniu ludzkie nieszczęście.
  Rowerzysta mocno się nakręcił, ale nachalne trąbienie do "ucha" może zbulwersować każdego. I jaki morał mamy z filmiku? Żaden! Chamstwo i chamstwo, które sprowadza człowieka by był dla każdego wilkiem. Warto spojrzeć na to z pokorą i nauczyć się słówek grzecznościowych, których uczyli nas rodzice i dziadkowie w czasach przedszkolnych. Pokora i pokora do życia w społeczeństwie. Raz się jest na rowerze, a innymi razem za kółkiem auta.
  CwanyKier
  30 marca 2019 23:13
  Kierowca samochodu pouczenie za brak odstępu, rowerzysta mandat za nieuzasadnione stwarzanie niebezpieczeństwa na pasie ruchu przez zatrzymanie bez powodu plus za jazdę po jezdni przy istniejącej ścieżce rowerowe w kierunku jazdy rowerzysty - i tyle w temacie. Nagranie zgłosić jako dowód w sprawie - brak reakcji nerwowej kierowcy to plus na rozprawie. Rowerzystę przeciągnąć co najmniej po 2 instancjach - minimum 5 tys. z opłatami - się brodaty pajac w obcisłych lajciochach dorobi sraczki.
  Lemond
  13 kwietnia 2019 15:38
  Borsuk na rowerze :)