Rowerem przewieziesz wszystko. Nawet meble

Coraz częściej pojawiają się głosy, że rowery mogą z powodzeniem zastąpić samochody. Po zobaczeniu tego nagrania trudno się z tym nie zgodzić.

Do wielu korzyści związanych z jazdą na rowerze nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Z drugiej strony mają one wiele ograniczeń, na przykład trudno przewieźć nimi coś więcej, niż siatkę z zakupami.

Ale czy aby na pewno? Okazuje się, że dla chcącego nic trudnego i rowerem przetransportujemy na przykład zestaw półek. Zestaw, który nie zmieściłby się do niejednego samochodu!

https://www.youtube.com/watch?v=1uQ0-Xalyj0

Najnowsze

Młody fan Lamborghini dostał niezwykły prezent

Producenci samochodów czasami nagradzają swoich najwierniejszych fanów. Tym razem Lamborghini postanowiło znaleźć swojego największego małego miłośnika i zrobić mu niezwykły prezent.

Mówi się, że Lamborghini to samochody dla dużych chłopców. Są niezwykle szybkie, ale producent zdaje się przywiązywać równie dużą wagę do szalonego i agresywnego wyglądu, co do osiągów. Nic dziwnego, że modele tej marki bardzo przemawiają również do dzieci.

Lamborghini przygotowało niedawno bardzo nietypową akcję, skierowaną właśnie do najmłodszych miłośników włoskiej marki. Każdemu chłopcu, który przyszedł do sklepu z zabawkami i prosił o model Lamborghini, sprzedawca tłumaczył, że wszystkie się już sprzedały, ale może mu zaproponować coś w zamian. Po dłuższych namowach chłopcy zgadzali się na kupno innej zabawki. Poza jednym, który nie dał się przekonać i chciał wyjść ze sklepu z pustymi rękami. Wtedy sprzedawca chwycił krótkofalówkę i powiedział: „Znaleźliśmy go!”.

Zaskoczony chłopiec wraz z mamą wyszli przed sklep, pod który podjechał Aventador SVJ, prowadzony przez fabrycznego kierowcę Lamborghini Marco Mapelliego. Wręczył on młodemu fanowi model bolidu, którym przyjechał, a następnie zaprosił do środka i pozwolił uruchomić silnik.

Najnowsze

Zagranica na czterech kółkach – wyjazd leasingowanym autem za granicę

Wyjazd samochodem w leasingu za granicę wiąże się z koniecznością posiadania pisemnej zgody właściciela pojazdu - firmy leasingowej. Związane jest to z faktem, iż leasingobiorca nie jest prawnym właścicielem pojazdu, a jedynie jest mu on użyczony przez firmę leasingową. W jaki sposób uzyskać zgodę i czy jest ona niezbędna?

Zgoda na wyjazd za granicę leasingowanym autem – by formalności stało się zadość

Wyjeżdżając poza terytorium naszego kraju leasingowanym pojazdem, należy zwrócić uwagę na dwie istotne kwestie: wymagania leasingodawcy, a także obowiązki i prawa, jakie nakładane są na nas przez kraj, w którym będziemy poruszać się autem.

Teoretycznie prawo większości państw europejskich obliguje do posiadania pisemnego upoważnienia od właściciela do dysponowania pojazdem. Oznacza to, że lokalne służby mundurowe mogą wymagać przedstawienia upoważnienia na korzystanie z auta.

O ile rzadko słyszy się o przypadkach kontrolowania zgód na podróżowanie autem w leasingu za granicą, o tyle przed wyjazdem warto się w taki dokument wyposażyć – zarówno dla własnego komfortu psychicznego, jak i zmarginalizowania nieprzyjemności związanych z potencjalną kontrolą.

A co z ubezpieczeniem pojazdu za granicą?

Zapewnienie ochrony ubezpieczeniowej pojazdu jest najistotniejszą kwestią, jaką należy uwzględnić podczas wyjazdu za granicę. Do poruszania się po większości krajów Europy w zupełności wystarczy polska polisa AC i OC, które obligatoryjnie wykupywane są podczas finalizowania umowy leasingowej.

Chcąc przemieszczać się leasingowanym autem po: Serbii, Bośni i Hercegowinie, Albanii, Ukrainie, Turcji, Rosji, Iranie, Izraelu, Macedonii, Mołdawii, Maroku i Tunezji konieczne jest wyrobienie Zielonej karty, będącej dodatkowym ubezpieczeniem OC w ruchu zagranicznym.

W jaki sposób firmy leasingowe wystawiają upoważnienia do wyjazdu autem za granicę?

Firmy leasingowe mogą mieć różne podejście dotyczące wystawiania upoważnień. Często zdarza się, że leasingodawcy życzą sobie uiszczenia dodatkowej opłaty za wydanie pozwolenia, co może dotknąć zwłaszcza te osoby, które często podróżują poza Polską. Wiąże się to z niepotrzebnymi dodatkowymi kosztami oraz formalnościami, którym muszą sprostać leasingobiorcy.

W innych przypadkach leasingodawcy bezpośrednio po podpisaniu umowy wystawiają upoważnienie na użytkowanie pojazdu zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jeszcze inne przedsiębiorstwa leasingowe – np. Carsmile, wychodząc naprzeciw oczekiwań swoich klientów, wymagają jedynie zgłoszenia wyjazdu do kraju należącego do Unii Europejskiej.

Słowem podsumowania

Oczywiście leasingowanym autem można wyjechać za granicę „po cichu”, bez uzyskania upoważnienia oraz nie informując o wyjeździe podmiotu finansującego auto. Rozwiązanie to jest jednak bardzo problematyczne, zwłaszcza gdy dojdzie do kontroli pojazdu przez lokalne służby lub podczas zdarzenia drogowego – wypadku, szkody lub stłuczki.

Najnowsze

Uspokój swojego malucha dźwiękiem… Hondy NSX!

Która mama nie zna tego problemu – bez względu na to, co by nie robiła, jej pociecha nie chce przestać płakać. Ciekawe rozwiązanie zaproponowała niedawno Honda.

W Japonii pojawiły się pluszowe samochodziki, których zadaniem jest uspokajanie małych dzieci. Robią to emitując dźwięki, jakie wydaje z siebie silnik Hondy NSX. Czy to znaczy, że każdy z nas rodzi się z wielką miłością do japońskiej motoryzacji?

Brzmi to trochę jak humorystyczna kampania reklamowa, ale przedstawiciele Hondy opierają się na konkretnych badaniach naukowych. Wynika z nich, że małe dzieci uspokajają się słysząc dźwięki zbliżone do tych, jakie słyszały będąc jeszcze w brzuchu mamy, takie jak przepływ krwi oraz bicie serca. Są to dźwięki o częstotliwościach 250 Hz i niższych.

Honda zaczęła badać odgłosy generowane przez swoje auta, aby znaleźć takie odpowiadające tym wymaganiom. Na warsztat wzięto 37 modeli, z których najlepiej wypadł nowy NSX, a tuż za nim uplasowały się Integra Type R oraz S2000. Głośnik zamontowany w pluszowym coupe generuje więc dźwięki 3,5-litrowego V6 napędzającego ten hybrydowy supersamochód.

Zabawka Hondy jest jeszcze prototypem, ale rodzice, który mieli okazję ją testować potwierdzają, że ich maluchy uspokajały się po otrzymaniu nietypowego pluszaka. Jak wam się podoba ten pomysł? Kupilibyście taki „uspokajacz” dla swojego dziecka?

Najnowsze

Kierowca zasłabł w czasie jazdy?

Nagranie pokazuje jakie mogą być skutki, kiedy kierowca przez krótki czas nie reaguje na sytuację na drodze.

Kamera pokładowa uchwyciła moment, w którym samochody z przodu nagle zaczynają hamować, a kierowca rejestrujący zdarzenie nie reaguje na to. Z impetem uderza w pojazd znajdujący się przed nim, po czym nagranie się urywa.

Jego autor twierdzi, że nie pamięta ostatnich 10-20 sekund przed kolizją. Nie potrafi powiedzieć co się stało i podejrzewa, że mógł zasłabnąć. Bez względu na faktyczną przyczynę zdarzenia, zwróćcie uwagę na to ile czasu upłynęło od zapalenia się świateł stop do kolizji. Wystarczyło kilka sekund nieuwagi.

Najnowsze