Rolls-Royce w obiektywie Karla Lagerfelda

Karl Lagerfeld, legendarny projektant mody i pasjonat fotografii, stworzył kolekcję zdjęć “A Different View” (Inne spojrzenie), zainspirowaną Rolls-Royce’em. To ostatnia odsłona projektu Icons of Art, realizowanego przez Rollsa przez cały 2012 rok.

Kolekcja została zaprezentowana na prywatnym pokazie w Goodwood w zachodnim Sussex. Poprowadził ją dziennikarz Peter York. Przed Lagerfeldem, który eksploruje pasję fotograficzną od 1987 roku, do projektu Icons of Art zaproszono m.in. Johna Zinssera, Marie-Jo Lafontaine i Isaaca Juliena. Każde z nich miało za zadanie zaprezentować Rolls-Royce’a w charakterystycznej dla siebie, artystycznej odsłonie.

fot. Rolls-Royce

Sam Lagerfeld tak podsumowuje swoje upodobanie do fotografii:

„Patrzę na świat, modę i samochody przez obiektyw aparatu. Dzięki temu zachowuję dystans do mojej pracy (…) Moje zdjęcia przedstawiające Rolls-Royce’a to abstrakcyjny odpowiednik konkretnej rzeczywistości”.

 

Najnowsze

Czekoladowy smak Twizy

W jaki sposób połączyć pasję motoryzacyjną z upodobaniem do słodkości? Mistrz cukierniczy Pierre Herme’ specjalnie na 18. Targi Czekolady zaprojektował pyszne, bo ozdobione ciastkami Renault Twizy!

Targi odwiedziło ponad 135 tysięcy gości. Słodkie Twizy i czekoladowe misie z nadzieniem z ptasiego mleczka były pierwszym, co witało ich przy wejściu. Konkursowa część targów była w tym roku zainspirowana bajkami La Fointane’a – laureatem został 21-letni Paul Klein z Belfort, który do rywalizacji przygotowywał się od 9 miesięcy.

fot. Renault

Targom towarzyszył również pokaz mody, w tym roku pod nazwą „Nowe Światy Czekolady”. Pod okiem ambasadorów krajów, które są producentami czekolady – od Afryki po Brazylię, od Meksyku po Indie, nie zapominając o Azji z rewelacyjnymi karmelizowanymi ziarnami kakaowca z Wietnamu – przechadzały się modeli odziane w kreacje… do schrupania.

Na co dzień taki strój jest raczej mało praktyczny – bo co jeśli dopadnie nas nagły atak depresyjnego nastroju i nieopanowane pragnienie pochłonięcia czegoś słodkiego…?

 

Najnowsze

Pojedynek kobiet w off-roadzie

Każdy wie, że to  ujęcia wyścigów Formuły 1 lub MotoGP  najlepiej ogląda się w trybie slow motion. Zostańmy jednak  przez moment przy jednośladach i filmie grupy See See Motorcycle, gdzie dwie kobiety pojedynkują się w przeciąganiu liny.

Efekt slow motion potrafi zrobić wrażenie na niejednym sceptyku wybranego sportu motorowego. Dzięki temu trybowi widzimy detale akcji i mamy możliwość dostrzeżenia tego, co w „normalnym” odtworzeniu jest dla nas niezauważalne.

fot. materiały prasowe

Ostatnio na światło dzienne wyszła produkcja grupy See See Motorcycle, gdzie godnym uwagi jest walka dwóch Pań na dwóch motocyklach Hondy przerobionych w stylu vintage. Tym razem, pod lupą znalazły się warunki całkowicie terenowe, dlatego – drodzy miłośnicy błota i kurzu – życzymy miłego oglądania!

Najnowsze

Prezenty prosto od Porsche

Inspiracji świątecznych ciąg dalszy, zgodnie z obietnicą. Tym razem sprawdzamy, co pod choinkę oferuje Porsche.

Na szczycie listy znajduje się zegarek 918 Spyder Sport Classic Chronograph, inspirowany swoim samochodowym imiennikiem. Edycja liczy sobie 918 egzemplarzy.

fot. Porsche

Innym ciekawym prezentem może być kalendarz Porsche, który ukazuje się rokrocznie od 1954 roku. Motywem przewodnim wydania na 2013 rok są „wielkie miasta”, można więc liczyć na futurystyczny sznyt i urbanistyczny klimat.

Porsche oferuje również kurtki – zarówno damskie, jak i męskie – sygnowane przez Primaloft. Są lekkie, ciepłe i nieprzemakalne, zapewniają przepuszczalność powietrza i solidną ochronę przed wiatrem.

fot. Porsche

Jest również specjalna oferta dla najmłodszych. Samochód zbudowany na wzór Riviery Blue 911 Carrera jest przeznaczony dla dzieci powyżej trzeciego roku życia.

fot.Porsche

Oprócz wymienionych, dostępny jest szeroki wachlarz akcesoriów, od futerałów na iPada począwszy, na podkładkach pod myszkę skończywszy.

fot. Porsche

Kolekcja jest dostępna online pod adresem www.porsche.co.uk/shop .

Inne świąteczne propozycje:

Bentley

BMW

Mini

Mercedes

Najnowsze

Land Rover królowej Elżbiety II na sprzedaż

Zielony Land Rover, który w 1979 roku został specjalnie dostosowany do potrzeb królowej Elżbiety II, będzie wystawiony na sprzedaż.

Samochód został wyposażony w specjalny system, za pośrednictwem którego królowa porozumiewała się z kierowcą, sygnalizując konieczność zwolnienia, zatrzymania czy ponownego uruchomienia pojazdu.

Królewski Land Rover ma wprawdzie swoje lata, ale jego stan jest niemal idealny, a na liczniku widnieje jedynie 1892 mile. Zostanie wystawiony na aukcję 24 listopada.

Land Rover królowej Elżbiety II
fot. materiały prasowe

Trudno powiedzieć, za ile zostanie sprzedany, ale z pewnością przyciągnie zainteresowanie kupujących i pasjonatów marki. Land Rover, który był własnością Winstona Churchilla, został sprzedany za 129 tysięcy funtów – ponad dwukrotnie wyżej, niż wstępnie oceniano.

Najnowsze