Rolls-Royce Black Badge

Rolls-Royce Black Badge to zmiana wyglądu i charakteru samochodów Rolls-Royce Ghost oraz Wraith na bardziej mroczną... Tak powstały modele Ghost Black Badge i Wraith Black Badge.

Wraz z grillem  w kształcie Partenonu, słynne logo z podwójną literą „R” i figurka Spirit of Ecstasy są uosobieniem marki Rolls-Royce. Niemniej te ważne symbole marki już wcześniej ulegały pewnym zmianom.

Na przykład w 1933 roku Sir Henry Royce osobiście zmienił logo z podwójną literą „R” z tradycyjnej czerwieni na srebrnym tle na czerń na srebrnym tle, aby nie dopuścić, żeby kolidowało ono z kolorem lakieru wybieranym przez prominentnych klientów, w tym ówczesnego księcia Walii. Był to gest, który dowodził, że firma już od samego jej początku gotowa była zapewniać usługi „szyte na miarę”.

Kultowa figurka Spirit of Ecstasy także zmieniała się na przestrzeni lat, zarówno pod względem wzornictwa jak i zastosowanych materiałów. Była duża i stojąca albo klęcząca i pochylona do przodu, aby podkreślić większe możliwości pojazdu. Wykonywana ze złota, ze srebra, z kryształu i ze stali nierdzewnej, a także ozdabiana klejnotami; świeciła się lub była podświetlana.

Również i teraz Spirit of Ecstasy oraz kultowe logo „Double R” będą towarzyszyć wejściu marki Rolls-Royce w alternatywną rzeczywistość modelu Black Badge. Z zewnątrz, zarówno model Ghost Black Badge jak i Wraith Black Badge przejdą bardzo podobne zmiany. 

Transformacja zaczyna się od figurki „Flying Lady”, której kształt, postawa i użyty materiał pozostają te same, natomiast zmieni się jej kolor, symbolizujący mroczną obsesję właściciela. Przeobraża się ona w błyszczącego, czarnego wampa, dumnie przecinającego nocny pejzaż miasta. Zmiany obejmą również inne kultowe elementy. Logo z podwójną literą „R” na przodzie, tyle i na bokach każdego modelu Black Badge będzie miało odwrócone kolory – srebrne na czarnym tle, natomiast dotychczasowe elementy chromowane, takie jak przedni grill, listwa pokrywy bagażnika, listwy wlotu powietrza i końcówki rur wydechowych, zmienią kolor na ciemniejszy.

Lekkie felgi z nowego kompozytu włókna węglowego i aluminium doskonale oddają moc Black Badge i są przy tym unikalne dla każdego zamówionego modelu Ghost Black Badge lub Wraith Black Badge. Opracowywane przez firmę Rolls-Royce przez ponad cztery lata, nowe koła składają się z 22 warstw włókna węglowego układanych w trzech kierunkach, podwiniętych na zewnętrznych krawędziach obręczy koła tak, aby uzyskać wytrzymałość 44 warstw. Dodatkowe wzmocnienie stanowi piasta z odkutego w procesie 3D aluminium lotniczego, połączona z obręczą za pomocą tytanowych łączników stosowanych w aeronautyce.

Black Badge osiąga nowy poziom intensywności czerni. Przeplatające się warstwy farby i lakieru, tworzące kolor Czarny Black Badge, są wielokrotnie ręcznie polerowane – jest to najbardziej rygorystyczny proces malowania i polerowania, jaki został kiedykolwiek zastosowany do lakieru o jednolitym kolorze. Wynikiem jest najgłębsza, najciemniejsza i najbardziej intensywna czerń, jaką kiedykolwiek widziano na nadwoziu samochodu seryjnego.

Ponieważ Bespoke, czyli usługa „na miarę”, jest filozofią marki Rolls-Royce, to klienci będą mogli wybrać kolor nadwozia oraz kolor skórzanej tapicerki swojego egzemplarza Ghost Black Badge lub Wraith Black Badge.

Najnowsze

Goodc

Scania Test Tour 2016 – relacja i galeria

Codziennie samochody ciężarowe Scania wykonują ciężką pracę na placach budowy w różnych zakątkach świata. Z początkiem wiosny pojazdy budowlane, leśne i energetyczne po raz kolejny zostały poddane testom w najbardziej wymagających warunkach podczas Scania Test Tour 2016. Jak było?

W tegorocznej edycji Scania Test Tour udział wzięło 11 ciężarówek Scania, które odwiedziły 6 miejscowości. Mapa trasy testowej objęła Lublin, Łódź, Bydgoszcz, Gdańsk, Szczecin oraz Nadarzyn – na tym ostatnim pojawiła się nasza redakcja.

W centrum uwagi znalazły się wywrotki 8×6, 8×4 i 6×4 ze wzmocnioną 13-tonową osią tylną oraz ciągnikiem 4×4 ze stałym napędem obu osi. Podczas testów można było również wypróbować pojazdy bardziej wyspecjalizowane, jak wywrotka 6×6 i betonomieszarka 8×4. Zaprezentowane zostały też popularne wersje hakowców, podwozia do transportu drewna stosowego oraz samowyładowcze podwozie 4×4, które może służyć do transportu materiałów oraz prowadzenia różnego typu prac budowlanych, remontowych czy konserwacyjnych.

Trzeba przyznać, że samochody, którymi jeździłam, mają niesamowitą zwrotność i trakcję – są stworzone z myślą o najtrudniejszych warunkach użytkowania. Na terenie żwirowni Zbiroża jeżdziłam m.in. wywrotką trójstronną 6 x 6 o mocy 410 KM i samochodem skrzyniowym z żurawiem do obsługi słupów energetycznych. To ostatnie auto z napędem 4×4 i mocą silnika 360 KM było idealne na warunki offrodowe przygotowane przez organizatorów Scania Test Tour 2016.

Miałam okazję doświadczyć również nietypowych wrażeń za kierownicą Komatsu HM300, którego kabina porusza się jakby niezależnie od zawieszenia… Auto zachowuje się niczym czołg, jest w stanie chyba pokonać każdą grząską drogę.

Pojazdy prezentowane podczas Scania Test Tour 2016.

Pojazd

Napęd

Typ pojazdu/zabudowy

Scania G 410 CA4X4HHZ

4X4

Ciągnik z naczepą tylnozsypową Skibicki

Scania P 360 CB4X4HHZ

4X4

Samochód skrzyniowy z żurawiem

Scania P 410 CB6X4EHZ

6X4

Wywrotka trójstronna Elbo

Scania G 410 CB6X6EHZ

6X6

Wywrotka trójstronna Skibicki

Scania P 410 CB8X4EHZ

8X4

Wywrotka tylnozsypowa MEILLER

Scania G 450 CB8X6EHZ

8X6

Wywrotka tylnozsypowa KH-KIPPER  ok. 18m3

Scania R 520 CB6X4ESZ

6X4

Pojazd do przewozu drewna stosowego MHS

Scania G 450 CB6X4EHZ

6X4

Pojazd do przewozu drewna stosowego GRACO

Scania P 360 CB8X4EHZ

8X4

Betonomieszarka 9m3 FM Leżajsk

Scania G 410 LB6X2*4HNA

6X2*4

Hakowiec Hyva

Scania R420LA4x2HNA

4×2

Ciągnik Scania Approved z naczepą tylnozsypową Wielton

Najnowsze

Ewa Pikosz w I/II rundzie Pucharu Polski Enduro

W miniony weekend odbyła się I i II runda Pucharu Polski Enduro w miejscowości Buczek. W zawodach brali udział Ewa Pikosz i Łukasz Kubicki zawodnicy Moto44 Husqvarna Team.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w obecnym sezonie Ewa Pikosz i Łukasz Kubicki startują na coraz bardziej wymagających zawodach. Podczas rywalizacji w Buczku pokonali trasę o nawierzchniach asfaltowych i terenowych, liczącą w sumie od 140-170 kilometrów w zależności od odcinka.

W pucharze zorganizowano także dwa przejazdy na czas. Pierwsza próba, zwana cross, była zarówno dla Ewy jak i Łukasza niczym nowym, bo trenowali na w takich okolicznościach praktycznie cały zeszły rok. Próba Enduro natomiast była dla nich czymś nowym i sprawiła, że łączny czas przejazdu wydłużał się z każdym kolejnym okrążeniem.

Finalnie Ewa Pikosz ukończyła zawody na 4. pozycji w klasie kobiet i jest teraz zdeterminowana do walki o podium podczas kolejnej rundy puchru 7-8.05 w Wałbrzychu.

Natomiast Łukasz Kubicki zakończył zawody na 7. pozycji w klasie E2/3. Bez chwili wytchnienia Łukasz przygotowuje się do kolejnej rundy Cross Country Pucharu Polski w Żaganiu już 23-24.04.

Życzymy sukcesów na kolejnych zawodach!

Najnowsze

Jesteś patriotą? Zagłosuj na Polaków w Red Bull X-Fighters!

Legendarne zawody we freestyle motocrossie powracają w nowej odsłonie! 24 czerwca najlepsi na świecie zawodnicy FMX ponownie zgromadzą się na historycznej arenie Plaza de Toros de Las Ventas w Madrycie, lecz w tym roku w rywalizacji mogą wziąć udział Damian Chyła i Artur Puzio, którzy potrzebują naszego wsparcia!

Tegoroczny sezon przynosi wiele zmian, a jedną z nich jest liczba przystanków – w tym roku odbędzie się tylko jeden, który z pewnością zaostrzy rywalizację i podniesie poziom prezentowanych trików.  Ponadto zmieniony format dopuszcza do startu nowych zawodników. W Red Bull X-Fighters 2016 wystartuje dwóch „Novilleros” – jak nazywa się w Hiszpanii młodych, początkujących toreadorów, którzy będą mogli zmierzyć się ze światową czołówką FMX. „Novilleros” mogą zawalczyć o miejsce w zawodach, wysyłając klip ze swoimi najlepszymi trikami. Pierwszy z nich zostanie wyłoniony w głosowaniu publiczności, natomiast drugiego debiutanta wybierze komitet sportowy Red Bull X-Fighters.

Wśród zgłoszonych do udziału w Red Bull X-Fighters 2016 jest dwóch Polaków!

Artur Puzio: http://novilleros.redbullxfighters.com/index.php/en/share?id=125

Damian Chyła: http://novilleros.redbullxfighters.com/index.php/en/share?id=173

Artur Puzio, jak obiecał, nie spoczął na laurach i poszukuje areny, na której będzie mógł pokazać polską klasę FMX. Świat już niebawem może dowiedzieć się o polskim podniebnym wojowniku, a to wszystko może stać się realne dla was, ale też – dzięki wam – fanom! Zasady są proste – wystarczy kliknąć na stronie www.redbullxfighters.com w zakładkę Novilleros poszukać filmiku Artura Puzio „W pogoni za marzeniami” lub Damiana Chyły i zagłosować. Warto pamiętać, że codziennie można oddać jeden głos.

Artur Puzio to członek ekipy SKY FIGHERS TEAM, podobnie jak Damian. Jest dwukrotnym zdobywcą tytułu Mistrza Polski 2012 i 2013, uczestnikiem Mistrzostw Świata Night of the Jumps, zawodnikiem, który nie tylko powtarza istniejących już trików, ale cały czas pracuje nad urozmaicaniem dyscypliny FMX. Artur wyznaczył sobie cel – Red Bull X-Fighters i to właśnie dzięki organizatorom i konkursowi Novilleros, jest tego celu coraz bliżej. Aby jednak jego plany się ziściły potrzebuje jeszcze jednej części tej układanki.

– Freestyle motocross to sport, któremu oddałem się w całości. Pokonywanie swoich barier to cel, do którego dążę. Nie ma jednak mnie zawodnika, bez was fanów. To w ostateczności wy dajecie mi motywację i chcę być lepszy we własnych oczach, aby móc nacieszyć wasze. Tę współzależność mam okazję poczuć teraz i udowodnić sobie i wam, że moja ciężka praca zaowocuje. Niezmiernie do wykonania mojego planu potrzebuję waszych głosów. Jeden zawodnik z najwyższą liczbą głosów wystąpi w Red Bull X- Fighters. Wiem, że takie okazje należy wykorzystywać i tylko my możemy wznieść Polskę na arenę światowego Freestyle Motocrossu – zaznacza Artur Puzio, który już niebawem będzie mógł poćwiczyć na nowopowstałym torze halfpipe, który wybuduje dla niego Impostal.pl długoletni partner wierzący w jego sukces.

Jeśli chcecie zjednoczyć się z Arturem i wesprzeć go prosimy udostępniajcie jego filmik i spotkajmy się wszyscy pod hasztagiem #wpogonizamarzeniami, każdy z was może mieć wpływ na sportową przyszłość Artura, a kto wie, może i przyszłość polskiego FMX. Treningi nie są tajemnicą dlatego relacje na żywo można śledzić za pośrednictwem Snapchat: puzioartur – tam zobaczycie, że Artur nie próżnuje. Głosy oddawać można do 15 maja, a pamiętajcie, że każdy dzień to możliwość oddania jednego głosu!

Dla najwytrwalszych Artur przygotował nagrody, które mogą trafić do waszych rąk. Więcej informacji znajdziecie na:
https://www.facebook.com/arturpuziofmx
https://www.instagram.com/artur_fmx/

Konkurs:  http://novilleros.redbullxfighters.com/index.php/en/share?id=125

Najnowsze

Serena Williams w kalendarzu Pirelli – wywiad

W 1999 roku wygrała pierwszego Wielkiego Szlema - w wieku 17 lat. Dziś, szesnaście lat po tym jak zapoczątkowała nową erę w tenisie, z tą samą otwartością, klasą i energią opowiada o sobie, przy okazji współpracy w ramach projektu Pirelli Calendar.

Uważana jest za najbardziej utalentowaną tenisistkę wszechczasów. Serena Williams stała się uosobieniem silnej woli, odwagi i naturalnej szczerości dla kobiet na całym świecie. W trakcie kariery miała wielkie wzloty i przezwyciężyła pełne rozczarowań upadki. Za każdym razem znalazła to, czego potrzeba do zwycięstwa, w obliczu przeciwności. Pokonała przeszkody czyhające na drodze prawdziwego mistrza, zarówno w życiu osobistym, jak i sportowym.

Pod koniec 2010 roku pojawiły się u niej problemy zdrowotne, które – jak wszystko wówczas wskazywało – mogły zagrozić karierze zawodniczki, zmuszając ją do podjęcia dłuższej przerwy. Wbrew opinii lekarzy nie tylko powróciła do zdrowia, ale też do wygrywania. Po raz kolejny zdominowała kobiecy tenis.

Nie ma rzeczy, których Serena Williams nie byłaby w stanie dokonać, a dzięki wytrzymałości i samokontroli udaje jej się pokonać każdą napotkaną przeszkodę.

Jej gorliwość odzwierciedla się w zaangażowaniu społecznym, jest ambasadorką Unicef, ma fundację i udziela się charytatywnie. Uwielbia słuchać muzyki, malować i robić coś dla tych, którzy mają mniej szczęścia niż ona sama.

Apeluje o to, by postępować zgodnie z naszymi instynktami i słuchać naszego wewnętrznego głosu, nie rezygnując z walki o to, w co wierzymy. Jej zwycięstwa na kortach są nie tylko sportowymi sukcesami, są to zwycięstwa dedykowane wszystkim kobietom, które tak jak ona, są gotowe sprostać każdemu wyzwaniu.

Całego wywiadu z Sereną Wiliams można wysłuchać tu.

W 2015 roku Serena wzięła udział w sesji zdjęciowej do 43. edycji Kalendarza Pirelli, stworzonej przez jedną z najbardziej znanych amerykańskich fotografek i portrecistek, Annie Leibovitz, w której prezentuje się 13 kobiet o wyjątkowych zawodowych, społecznych, kulturalnych, sportowych i artystycznych dokonaniach. Na stronach kalendarza widzimy aktorkę Yao Chen, pierwszą Ambasadorkę Dobrej Woli chińskiego UNHCR; rosyjską topmodelkę Natalię Vodianovą, założycielkę organizacji charytatywnej Naked Heart Russia; producentkę Kathleen Kennedy, przewodniczącą Lucasfilm i jedną z najbardziej wpływowych postaci w Hollywood; kolekcjonerkę sztuki i patronkę Agnes Gund (z wnuczką Sadie Rain Hope-Gund), emerytowaną dyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku; tenisistkę Serenę Williams, numer jeden na świecie; liderkę opinii, krytyk i pisarkę Fran Lebowitz; Prezes Ariel Investments, Mellody Hobson, która wspiera projekty charytatywne w Chicago; reżyser Avę DUVERNAY, której filmy takie, jak Selma, były nominowane do Oscara za najlepszy film w 2015 roku; blogerkę Tavi Gevinson, założycielkę Style Rookie i internetowego magazynu Rookie; Irańską artystkę wizualną Shirin Neshat; artystkę, muzyka i performerkę Yoko Ono; piosenkarkę Patti Smith, jedną z najlepszych gwiazd rocka wszechczasów oraz aktorkę i stand-uperkę Amy Schumer.

Źródło: www.pirellicalendar.com, www.pirelli.com 

Najnowsze