Rolls-Royce Black Badge

Rolls-Royce Black Badge

03 maja 2016
21
Rolls-Royce Black Badge to zmiana wyglądu i charakteru samochodów Rolls-Royce Ghost oraz Wraith na bardziej mroczną... Tak powstały modele Ghost Black Badge i Wraith Black Badge.

Wraz z grillem  w kształcie Partenonu, słynne logo z podwójną literą „R” i figurka Spirit of Ecstasy są uosobieniem marki Rolls-Royce. Niemniej te ważne symbole marki już wcześniej ulegały pewnym zmianom.

Na przykład w 1933 roku Sir Henry Royce osobiście zmienił logo z podwójną literą „R” z tradycyjnej czerwieni na srebrnym tle na czerń na srebrnym tle, aby nie dopuścić, żeby kolidowało ono z kolorem lakieru wybieranym przez prominentnych klientów, w tym ówczesnego księcia Walii. Był to gest, który dowodził, że firma już od samego jej początku gotowa była zapewniać usługi „szyte na miarę”.

Kultowa figurka Spirit of Ecstasy także zmieniała się na przestrzeni lat, zarówno pod względem wzornictwa jak i zastosowanych materiałów. Była duża i stojąca albo klęcząca i pochylona do przodu, aby podkreślić większe możliwości pojazdu. Wykonywana ze złota, ze srebra, z kryształu i ze stali nierdzewnej, a także ozdabiana klejnotami; świeciła się lub była podświetlana.

Również i teraz Spirit of Ecstasy oraz kultowe logo „Double R” będą towarzyszyć wejściu marki Rolls-Royce w alternatywną rzeczywistość modelu Black Badge. Z zewnątrz, zarówno model Ghost Black Badge jak i Wraith Black Badge przejdą bardzo podobne zmiany. 

Transformacja zaczyna się od figurki „Flying Lady”, której kształt, postawa i użyty materiał pozostają te same, natomiast zmieni się jej kolor, symbolizujący mroczną obsesję właściciela. Przeobraża się ona w błyszczącego, czarnego wampa, dumnie przecinającego nocny pejzaż miasta. Zmiany obejmą również inne kultowe elementy. Logo z podwójną literą „R” na przodzie, tyle i na bokach każdego modelu Black Badge będzie miało odwrócone kolory – srebrne na czarnym tle, natomiast dotychczasowe elementy chromowane, takie jak przedni grill, listwa pokrywy bagażnika, listwy wlotu powietrza i końcówki rur wydechowych, zmienią kolor na ciemniejszy.

Lekkie felgi z nowego kompozytu włókna węglowego i aluminium doskonale oddają moc Black Badge i są przy tym unikalne dla każdego zamówionego modelu Ghost Black Badge lub Wraith Black Badge. Opracowywane przez firmę Rolls-Royce przez ponad cztery lata, nowe koła składają się z 22 warstw włókna węglowego układanych w trzech kierunkach, podwiniętych na zewnętrznych krawędziach obręczy koła tak, aby uzyskać wytrzymałość 44 warstw. Dodatkowe wzmocnienie stanowi piasta z odkutego w procesie 3D aluminium lotniczego, połączona z obręczą za pomocą tytanowych łączników stosowanych w aeronautyce.

Black Badge osiąga nowy poziom intensywności czerni. Przeplatające się warstwy farby i lakieru, tworzące kolor Czarny Black Badge, są wielokrotnie ręcznie polerowane – jest to najbardziej rygorystyczny proces malowania i polerowania, jaki został kiedykolwiek zastosowany do lakieru o jednolitym kolorze. Wynikiem jest najgłębsza, najciemniejsza i najbardziej intensywna czerń, jaką kiedykolwiek widziano na nadwoziu samochodu seryjnego.

Ponieważ Bespoke, czyli usługa „na miarę”, jest filozofią marki Rolls-Royce, to klienci będą mogli wybrać kolor nadwozia oraz kolor skórzanej tapicerki swojego egzemplarza Ghost Black Badge lub Wraith Black Badge.

    Komentarze

    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!