Robert Kubica wraca do Rajdowych Mistrzostw Świata

Robert Kubica w ten weekend wraca do Rajdowych Mistrzostw Świata, stając na starcie Rajdu Portugalii w najnowszej specyfikacji Forda Fiesty RS WRC.

30-letni Polak, który zdecydował się opuścić rozgrywany miesiąc temu Rajd Argentyny, wraca do współpracy z M-Sportem i pojedzie zupełnie nową Fiestą. W dalszym ciągu będzie polegał na oponach Pirelli, na których wygrywał odcinki specjalne w każdym tegorocznym starcie.

Najnowszą wersją Forda Fiesty RS WRC wystartują także Martin Prokop i Lorenzo Bertelli – co oznacza, że trzy ze zgłoszonych pięciu nowych samochodów Forda pojadą na włoskim ogumieniu.

Rajd Portugalii, piąta runda WRC, ma w tym roku zupełnie nową trasę. Impreza po raz pierwszy od 2001 roku zostanie rozegrana w okolicach Porto. Wówczas Carlos Sainz, jadący Fordem Focusem WRC na oponach Pirelli, toczył ekscytującą walkę o prowadzenie z Tommim Makinenem w Mitsubishi, a o wynikach rajdu rozstrzygnął ostatni odcinek specjalny. Najwięcej sukcesów w historii tej imprezy ma na koncie Markku Alen, który na ogumieniu Pirelli odniósł wszystkie swoje pięć triumfów w Rajdzie Portugalii, pomiędzy 1975 i 1987 rokiem.

Powrót rajdu na północ Portugalii oznacza jednocześnie wskrzeszenie klasycznych odcinków specjalnych – jak Fafe, ze słynną, przyciągającą tysiące kibiców hopą. O tej porze roku pogoda w tym regionie bywa zmienna, a przy opadach deszczu trasa robi się niesamowicie śliska.

Rajd Portugalii rozpoczyna się w czwartek, 21 maja, od uroczystej ceremonii startu w Guimares oraz superoesu na rallysprintowym torze Lousada. Zakończenie rywalizacji nastąpi w niedzielę po południu, w kompleksie wystawowym Exponor w pobliżu Porto.

Czołowi kierowcy Pirelli w Rajdzie Argentyny
Robert Kubica, Martin Prokop i Lorenzo Bertelli będą reprezentować Pirelli w najwyższej kategorii WRC, a stawkę Pirelli w WRC-2 otwiera Karl Kruuda. Debiut na oponach Pirelli zalicza nowa Skoda Fabia R5 w rękach Armina Kremera, a wysoko ceniony południowoafrykański kierowca Hendrik Lategan wraca do WRC po trwającej od Rajdu Monte Carlo przerwie.

14 Robert Kubica/Maciej Szczepaniak (Ford Fiesta RS WRC)
21 Martin Prokop/Jan Tomanek (Ford Fiesta RS WRC)
33 Max Rendina/Mario Pizzuti (Mitsubishi Lancer Evo 10)
36 Karl Kruuda/Martin Jarveoja (Citroen DS3 R5)
37 Lorenzo Bertelli/Giovanni Bernacchini (Ford Fiesta RS WRC)
44 Armin Kremer/Pirmin Winklhofer (Skoda Fabia R5)
47 Walerij Gorban/Wołodymir Korsia (MINI JCW RRC)
49 Jonathan Hirschi/Vincent Landais (Peugeot 208 T16)
50 Anders Grondal/Roger Eilertsen (Citroen DS3 R5)
73 Julien Maurin/Nicolas Klinger (Ford Fiesta RRC)
75 Abdulaziz Al-Kuwari/Marshall Clarke (Ford Fiesta RRC)
76 Keith Cronin/Stuart Loudon (Citroen DS3 R5)
89 Marco Tempestini/Dorin Pulpea (Subaru Impreza WRX)
92 Hendrik Lategan/Barry White (Skoda Fabia S2000)

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze