Rezygnacja z seksu na korzyść jazdy bez korków?!

Według badań amerykańskich naukowców żyjemy w takim tempie, że na wiele rzeczy brakuje nam czasu. Brakuje nam go tak bardzo, że czasem musimy porzucić niektóre sprawy (często te, które sprawiają nam przyjemność) aby nieco rozluźnić codzienność.

W ostatnich badaniach okazało się, że więcej niż 1/4 badanych w Stanach Zjednoczonych odpuściłaby sobie seks przez cały tydzień, byle tylko nie stać w korkach. Dodajmy, że na taka opcję przystało dwa i pół raza więcej kobiet niż mężczyzn.

Możesz zabrać mi kawę, ale zostaw mi telefon!
Prawie połowa badanych zadeklarowała rezygnację ze spożywania alkohou lub korzystania z mediów społecznościowych w zamian za brak korków na drodze. Ponad jedna trzecia przyznała, że mogłaby zrezygnować z kawy. Tylko jedna na pięć badanych osób zadeklarowała odcięcie się od swojego smartfona na tydzień. 99% respondentów oświadczyło, że zdarzało im się myśleć o innych kierowach, jako o frustratach. Większosć z badanych przynała się, że zdarzyło im się robić czynności, które zagrażały bezpiecznemu poruszaniu się na drodze – jedzenie posiłku, robienie makijażu, czytanie za kierownicą. Siedzenie „na ogonie” i rozmawianie przez telofny komórkowe u innych użytkowników dróg, było przyczyną frustracji u, odpowiednio, 69 i 65% kierowców.

Nawet się nie waż… ryzykować tak, jak ja!
Zaskakujące było to, co odpowiedzieli kierowcy na pytanie, co robiliby w samochodzie, gdyby nikt ich nie mógł zobaczyć. Ponad połowa badanych śpiewałaby sobie na głos w aucie, jedna trzecia pozwoliłaby sobie na dłubanie w nosie, zaś 9% rozmówców chciałoby prowadzić samochód nago.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze