Renault Magnum i Steve McQueen? Konkurs

Steve McQueen - aktor, motocyklista, kierowca wyścigowy, pasjonat motoryzacji - owszem, ale wielbiciel aut ciężarowych? Renault, przy okazji debiutu limitowanej serii modelu Magnum Legend, postanowiło wykorzystać wizerunek słynnego motoentuzjasty. A Ty? Poleć nas na Facebooku, a wygrasz grę Renault lub kalendarz!

Flagowy model ciężarówek Renault Magnum, doczekał rocznicy 20-lecia. Po szeregu uroczystości zorganizowanych w Magny Cours i na torze w Le Mans, Renault Trucks zaprezentowało limitowaną serię tego pojazdu: Magnum Legend. Nawiązujące biało-czarnym kolorem (matowa czerń podwozia z lakierowaną na biało kabiną) do pierwszego modelu AE (premiera w 1991 r.), Magnum Legend jest reklamowane razem z inną legendą, postacią ze świata filmu i sportów motorowych, Stevem McQueenem. Specjalna edycja zostanie wyprodukowana w zaledwie 99 numerowanych egzemplarzach!

Unikalna tabliczka z numerem egzemplarza.
fot. Renault Trucks

Magnum, zdobywca tytułu Ciężarówki Roku 1991, swoją ogromną kabiną, jak i dość nietypowym w tamtych czasach wyglądem podbił serca kierowców ciężarówek. Z myślą o nich Renault Trucks wprowadza na rynek te unikatową odmianę modelu.

Uwaga konkurs: poleć nasz Facebookowy profil Motocaina.pl (kliknij tu) swoim znajomym we własnym profilu na Facebooku i prześlij do nas mailem link do niego, na redakcja@motocaina.pl – pierwsza osoba otrzyma najnowszą wersję full HD gry wideo Renault Trucks Racing, druga osoba kalendarz z ciężarówkami Renault Trucks na 2012 rok, a trzecia kalendarz podręczny tej samej firmy. Decyduje kolejność nadesłanych maili.

Auto ma aluminiowe progi, chromowane kołpaki i nasadki na śruby, a na drzwiach, podobnie jak w pierwszych egzemplarzach modelu AE, pojawiła się tabliczka. Umieszczony na niej kolejny numer serii będzie dodatkowo dawał właścicielowi poczucie przynależności do elitarnej grupy nabywców unikatu.

Kierowcę wita w kabinie czarna, skórzana tapicerka ozdobiona logo Magnum Legend oraz tabliczka z numerem ciężarówki. Skórzane jest również wykończenie górnej powierzchni deski rozdzielczej oraz pokrycie leżanki. Tablica przyrządów została wykończona w tym samym co nadwozie, czarnym, matowym kolorze.

Renault Magnum Legend.
fot. Renault Trucks

Obecnie Magnum Legend, pomimo wyposażenia go w najpotężniejszą w tej gamie jednostkę napędową jaką jest silnik DXi 13 o mocy 520 KM, spełnia wymagania normy EEV – najostrzejszej, obowiązującej w transporcie drogowym normy czystości spalin. Samochód został wyposażony w skrzynię biegów Optidriver+ oraz w pakiet Optiroll, pozwalający wykorzystać optymalnie bezwładność pojazdu. Samochód został wyposażony w standardzie w układ hamulcowy EBS full oraz w zwalniacz hydrauliczny Voith.

Przy wydawaniu auta szczęśliwy nabywca otrzyma w prezencie iPad 2 z najnowszą wersją full HD gry wideo Renault Trucks Racing. „Pakiet Kierowcy” obejmuje również będący wierną repliką jego pojazdu model magnum Legend w skali 1/43.

W ramach kampanii promocyjnej, Magnum Legend skojarzony został ze Stevem McQueenem. Pasjonat wyścigów samochodowych i wszystkiego, co związane z motoryzacją, zapisał się w historii kina swymi rolami w takich filmach jak Le Mans czy Bullit. Jego osobowość i kariera – wg Renault Trucks – idealnie pasują do wizerunku Magnum.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze