Renault, które lata

Marka Renault wszystkim bez wyjątku kojarzy się z samochodami i Formułą 1. Co powiecie jednak na latający Renault? Podobno „the sky is the limit" - francuski producent wziął to do siebie i stworzył fruwający pojazd. Obejrzyjcie go z nami.

Zupełnie inny niż nowa Laguna czy Megane…
fot. gadzetomania.pl

Ma strzelisty kształt niczym Wieża Eiffel’a, wygląda jak żaglówka pływająca koło Cannes i jest nowoczesny jak paryska dzielnica La Defense. Francuski w każdym calu! Zep’lin Renault to dzieło francuskiego designera Damien’a Grossemy.

Zep’lin potentata samochodów jest napędzany energią słoneczną otrzymywaną przez zlokalizowane na jego górze panele słoneczne. Kształt pojazdu i jego system sterowniczy czynią go niezwykle zwrotnym i umożliwiają nie tylko bezproblemowe wylądowanie w dowolnym miejscu, ale i odpowiednie ustawienie się względem słońca w celu „wyłapywania” dużej ilości energii.

Wyobrażacie sobie jak lata Renault? Jeśli nie, to zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie…albo lepiej obejrzyjcie filmik.

 

Źródło: gadzetomania.pl

Najnowsze

Od dziś Warszawa jest Eko!

Jeszcze tylko mieszkańcy Warszawy nauczą się segregować śmieci, sprzątać po psach i nie rzucać papierków na ulicę, a miasto stanie się BARDZO EKO! EKO jest od dziś... pierwszy punkt ładowania ekoaut pojawił się w stolicy!

 

fot.Motocaina

Chyba nikt nie wierzył, że tak szybko stolica podąży śladami wielkich europejskich metropolii i sprosta wymaganiom tych, którzy zdecydują się na zakup jednego ze stale powiększającej się gamy samochodów napędzanych prądem. A jednak stało się… Dziś w siedzibie RWE Stoen na ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 41 właściciele Mitsubishi iMiev czy Ci, którzy z niecierpliwością oczekują na Peugeota iOn będą mogli naładować swój samochód.

 

Jak to zrobić? Wystarczy podłączyć do samochodu kabel i cierpliwie poczekać około 6 godzin. Za długo? No cóż, brak emisji spalin i 3 złote za przejechanie 100 kilometrów muszą mieć swoją wartość. Poza tym na razie testowa ładowarka działa bezpłatnie (i może obsłużyć tylko jeden samochód), a aby z niej skorzystać wystarczy zakupić kartę chipową. W niedalekiej przyszłości do jednej ładowarki będziemy mogli podłączyć 3 auta – w niedalekiej naprawdę! Już do 15 grudnia w Centrum stolicy stanie kolejnych 30 punktów doładowania, a do połowy przyszłego roku wśród warszawskich ulic i uliczek będziemy mogli spotkać aż 130 takich punktów. Czy ich dostępność sprawi, że warszawiacy masowo ruszą do salonów trudno wyrokować. Władze Warszawy, a także firmy Green Stream, która stawia na ulicy miasta ładowarki (projekt jest finansowany z UE) przekonują, że na pewno sprawią, iż decyzja o zakupie samochodu na prąd będzie brana pod uwagę. Przewidziane są liczne przywileje dla ekologicznych kierowców m.in. jazda bus pasami. Czy dla braku korków Eko może stać się każdy?!

Źródło: naszemiasto.pl

Najnowsze

Citroen DS3 – specjalny samochód Macieja Zienia

Znany polski projektant zmierzył się tym razem nie z kolekcją ubrań, a francuskim samochodem. Jego Citroen DS3 będzie nie tylko pierwszym takim w Polsce, ale i niepowtarzalnym na całym Świecie.

Citroen DS3 i jego ambasador
fot. Citroen

Właśnie w tej chwili w Teatrze Narodowym trwa gala po pokazie wiosennej kolekcji Macieja Zienia. Czy znany projektant udowodnił swoją artystyczną wielkość nie wiemy, ale niedługo będziemy mogły się przekonać oglądając… jego samochód!

Maciej Zień jako ambasador modelu DS3 w Polsce został zaproszony do stworzenia swojego własnego, niepowtarzalnego auta. W podparyskim Centrum Stylu Citroena, znany projektant nie tylko miał okazję poznać innych znakomitych kreatorów mody, ale i stworzyć swój własny, niepowtarzalny samochód. DS3 Macieja Zienia będzie miał specjalnie zaprojektowany dach i elementy dekoracyjne wnętrza inspirowane logiem projektanta. Wszystko oryginalne i unikalne – czy lepsze niż kreacje Mistrza? Nie wiemy. Czy kobiece jak jego suknie? Byłoby ciekawie…

Źródło: Citroen

Najnowsze

McLaren i Mercedes GP na torach F1 w 2010

Posezonowe roszady w zespołach Formuły 1 trwają w najlepsze. Szczerze mówiąc można się pogubić kto gdzie przechodzi i kto zajmuje czyje miejsce. Od dzisiaj nie ma już zespołu Brawn GP ale za to mamy Mercedes GP.

McLaren Mercedes 2009
fot. Daimler

Wielotygodniowe rozmowy pomiędzy McLaren Group i Daimler AG, będącymi właścicielami odpowiednio  McLaren Racing oraz Mercedes-Benz zostały zakończone. Podpisana umowa oznacza zakończenie 15-letniego etapu współpracy,
a jednoczęsnie gwarancję dostarczania silników dla bolidów zespołu Vodafone McLaren na następne sześć sezonów Formuły 1 (2010 -2015).
McLaren Group, składająca się z kilku jednostek – Automotive, Racing, Marketing, Electronic Systems, Applied Technologies oraz Electronic Inc. (USA) – zakupi 40 procent pakietu udziałów Daimler AG. Transakcja ta ma zostać zakończona w 2011 roku. Należąca do grupy McLaren Automotive zostaje wydzielona i staje się samodzielnie działającą jednostką, która rozpocznie produkcję własnych sportowych samochodów w tym samym roku. Pozostałe jednostki będą koncentrować się na Formule 1 i pokrewnych jej technologiach.

Czy tak będzie wyglądać bolid Mercedes GP ?
fot. Daimler

Jednocześnie Mercedes-Benz dokonał dzisiaj zakupu 75 % udziałów zespołu Brawn GP. Na czele teamu pozostają ci sami menadżerowie i Ross Brawn. Sprzedaż udziałów Brawn GP oznacza, że Mercedes będzie rywalizował w Formule 1 w całości jako zespół fabryczny po raz pierwszy od czasu zwycięstwa Juana Manuela Fangio w 1955 roku. Chociaż nie ogłoszono jeszcze nazwisk kierowców, to agencje donoszą, że Nico Rosberg podpisał podobno już umowę, czyli zajmie miejsce Jensona Buttona w teamie o zmienionej nazwie Mercedes GP. Warto przypomnieć, że Rubens Barrichello jeżdżący dla Brawn GP w zakończonym właśnie sezonie ma już kontrakt z Williamsem. Jak pisałyśmy kilka dwa dni temu wizyty w siedzibie McLarena w Woking składali dla odmiany ostatnio Kimi Raikkonen i obecny Mistrz Świata. Dotychczasowy dyrektor sportowy McLarena Norbert Haug, powiedział dzisiaj agencji DPA, że prowadzone są także rozmowy z Nickiem Heidfeldem – Mercedes-Benz stoi bowiem na stanowisku, że należy zatrudnić doświadczonego, niemieckiego kierowcę. Którzy kierowcy zasiądą w kokpitach teamów McLarena i byłego zespołu Brawn GP w przyszłym roku – dowiemy się pewnie już wkrótce.
 

Najnowsze

Reklama Mercedesa dla małych i dużych – zobacz!

Młodsi będą się zachwycać zawartością bagażnika samochodu, starsi pomyślą o niej z sentymentem i z zainteresowaniem przyjrzą się nowemu Mercedesowi. Reklama z zabawkowym torem wyścigowym to strzał w dziesiątkę - obejrzyjcie!

Reklama z dziecięcych snów…
fot. gadzetomania.pl

Kilkadziesiąt opakowań i prawie 2 tysiące części zabawkowych torów wyścigowych w bagażniku, 400 metrowa, starannie zaplanowana komputerowo trasa, 4 minutowo 40 sekundowa przejażdzka po niej. Nie, to nie zabawa w wyścigi na domowym dywanie, a reklama Mercedesa E Wagon. Udana? Na pewno. Nam podoba się ciekawe podejście do tematu, obrazowe przedstawienie rzeczywiście ogromnej przestrzeni bagażowej (1950 litrów) i coś więcej niż prezentowanie pięknego samochodu wśród pięknych krajoobrazów. Poza tym dzieci mają podobno duży wpływ na decyzje swoich rodziców, a po tej reklamie na pewno będą chciały Mercedesa! W końcu ta reklama jest spełnieniem ich marzeń.

 

Najnowsze