Relacja z Pucharu Kobiet Motocaina.pl na Niskich Łąkach

14 maja 2010
23
W ubiegłą niedzielę na torze przy ul. Niskie Łąki we Wrocławiu rozegrano drugą eliminację cyklu Niskie Łąki CUP oraz Pucharu Kobiet Motocaina.pl. W zawodach wzięło udział sześć zawodniczek.

Przy ładnej pogodzie i dopingu kibiców, kolejny raz do sprintu przystąpiły Panie. W II eliminacji Pucharu Kobiet Motocaina.pl wzięło udział sześć zawodniczek. W klasie 2 startowały: Magdalena Becella i Aleksandra Czuryło. W klasie 3 - Gwiazda oraz Ula Dębińska, a w najmocniejszej i najliczniejszej klasie 7: Magdalena Jurek i Wiktoria Stasiewicz. 

Gwiazda za sterami
fot. Andrzej Browarny
Brakowało mi ścigania - Gwiazda (Honda CRX)
Zawodniczka występująca pod pseudonimem, powróciła na tor Niskie Łąki po dłuższej przerwie - - Postanowiłam wystartować, bo brakowało mi ścigania, bo powstał Puchar Kobiet i za namową Magdy Becella - opowiada Gwiazda. - Ze względu na pracę, nie mam zbyt wielu wolnych weekendów na starty jako pilotka, czy kierowca. Ale, jeżeli tylko czas mi na to pozwoli, to jeszcze tu  wrócę - podsumowuje. 

Pierwszy przejazd poszedł jej lepiej niż drugi, ale uzyskany czas zapewnił tej zawodniczce 1 miejsce w Pucharze Kobiet Motocaina.pl i 2 w klasie 3 (na 10 zawodników). Magdalena Jurek
fot. Andrzej Browarny
Czarny koń klasy 7 - Magdalena Jurek (BMW 325 e30)
Na początku Magda miała małe problemy z przystosowaniem się do wrocławskiego toru.
- Jestem po starcie na torze w Bednarach, a tam było bardzo szeroko i szybko, więc miałam problem na Niskich Łąkach, żeby zmieścić się na trasie i zdarzały mi się "bączki" - opowiada. - Ale jestem zadowolona, że auto dało radę, bo na drugim przejeździe nie było już drugiego biegu. 

Magda startuje z mężem na zmianę w jednych zawodach, więc ich BMW jest ostro eksploatowane, a w związku z tym rajdowa para kupiła już drugi samochód do startów (dla męża). - Ale są też plusy takiej sytuacji, po starcie męża - mam dogrzane opony - żartuje na koniec Magda.  

Zawodniczce udało się wywalczyć świetne 4 miejsce w najmocniejszej klasie 7 (na 19! zawodników) i 2 w Pucharze Kobiet Motocaina.pl. Niejeden mężczyzna patrzył z niedowierzaniem na przejazdy Magdy! 

Wynik to sprawa drugorzędna - Magdalena Becella (Honda Civic)
- Mogło być lepiej - tak i tym razem, podsumowuje Magda. -Zdecydowanie lepiej poszedł mi drugi przejazd.
Zawodniczka cieszy się z tego, że startuje coraz więcej kobiet, a i konkurencja wzrasta (szczególnie ze strony drugiej Magdy) - Fajnie, że dziewczyny chcą się ścigać i że jest dla nich ten Puchar. Na prawdę dobrze się bawimy, a wynik to sprawa drugorzędna - mówi Magda.

Mimo, że Magda zajęła 3 miejsce w Pucharze Kobiet Motocaina.pl, to warto podkreślić, że w klasie 2 uplasowała się na drugiej pozycji (na 9 startujących zawodników). 

Poznaje auto od nowa - Wiktoria Stasiewicz (BMW 320)
Zawodniczka czarnego BMW startowała pierwszy raz w tym aucie, po modyfikacjach. Silnik ma teraz 2,5 litra pojemności (miał 2 litry) i wspomaganie kierownicy.
- Na pierwszym przejeździe poznawałam to auto od nowa, ale od razu doceniłam wspomaganie kierownicy, bo wcześniej - to miałam trening bicepsów - żartuje. 

Wiktoria zajęła 4 miejsce w Pucharze Kobiet Motocaina.pl i 11 w najliczniejszej klasie 7.
- Dziewczyny jeżdżą bardzo dobrze i zdecydowanie wolę ścigać się z nimi, niż z mężczyznami - podsumowuje zawodniczka.  

Ze Szczecina, pościgać się z dziewczynami - Ula Dębińska (Mitsubishi Colt)
Trudno uwierzyć, ale Ula przyjechała ze Szczecina na Puchar Motocainy we Wrocławiu.
- Przyjechałam specjalnie na zawody, żeby zmierzyć się z innymi dziewczynami i bardzo mnie zaskoczył wysoki poziom konkurentek - opowiada Ula. - Muszę chyba poprosić szefa i sponsora o dofinansowanie mojego auta - żartuje. Ula nie była zadowolona z przejazdów. - Jeszcze nie wiem, gdzie popełniam błędy, na dohamowaniach, czy przy zmianie biegów. Ale nie znam tego toru i myślę, że jeszcze kilka okrążeń i byłoby o wiele lepiej! Pozostał niedosyt, ale jeszcze tu wrócę i jeszcze kogoś objadę - zapowiada Ula, która postara się przyjechać do Wrocławia podczas wakacji. Zawodniczka zajęła 8 miejsce w klasie 3 i 5 w Pucharze Kobiet Motocaina.pl. 

Aleksandra Czuryło z swojej Corsie
fot. Andrzej Browarny
Kapeć na nowych oponach - Aleksandra Czuryło (Opel Corsa)
Start w drugiej eliminacji Pucharu Kobiet nie był udany dla Aleksandry, ponieważ na drugim okrążeniu złapała kapcia.
- Przejechałam jeszcze trzecie okrążenie, ale auto prowadziło się coraz gorzej, a my nie wiedzieliśmy, co się stało? Brakowało mi siły do prowadzenia samochodu i dopiero po zatrzymaniu się - sytuacja się wyjaśniła - opowiada Aleksandra. Za pierwszy przejazd naliczona została "taryfa", ale zawodniczka nie poddała się! W przerwie miedzy przejazdami opony zostały wymienione i Ola wróciła na tor. 

Drugi przejazd udało się ukończyć, ale czas nie był satysfakcjonujący. - Poszło mi gorzej, niż w grudniowym starcie. Ale kupiliśmy to auto specjalnie do startów, więc potrzeba mi jeszcze trochę treningów i myślę, że będzie lepiej! A tymczasem w czerwcu czeka mnie obrona pracy magisterskiej, więc muszę też znaleźć czas na naukę - podsumowuje Aleksandra, która ostatecznie zajęła 6 miejsce w klasie kobiet i 8 w klasie 2. 

Wyniki II eliminacji Pucharu Kobiet Motocaina.pl
1. Gwiazda (współczynnik 0,2) zdobyła 10 punktów w klasyfikacji rocznej
2. Magda Jurek (0,21) 8 punktów
3.Magdalena Becella (0,22) 6 punktów
4. Wiktoria Stasiewicz (0,58) 5 punktów
5. Ula Dębińska (0,8) 4 punkty
6. Aleksandra Czuryło (0,89) 3 punkty 

Nagrodzone w Pucharze Kobiet Motocaina.pl
fot. Andrzej Browarny
Miejsce w klasyfikacji Pucharu Kobiet jest przyznawane w zależności od współczynnika osiągniętego miejsca w klasie do ilości startujących w niej zawodników. Im mniejszy współczynnik, tym dana zawodniczka jest w klasyfikacji Pucharu Motocaina.pl na wyższym miejscu. 

Kolejna eliminacja Pucharu Kobiet Motocaina.pl odbędzie się już za 2 tygodnie - 23 maja. Zapraszamy wszystkie kobiety do udziału w zawodach, bo zabawa jest świetna, a i można poćwiczyć - w bezpiecznych warunkach - technikę jazdy. 

Więcej o Pucharze Kobiet można przeczytać na stronie www.motocaina.pl. Na bieżąco, wyniki i ogłoszenia dotyczące zawodów NLC można znaleźć na stronie www.niskielaki.com.pl.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!