Relacja z Pucharu Kobiet Motocaina.pl 2011 – galeria

28 załóg, 56 zawodniczek, mnóstwo adrenaliny i rajdowych emocji - tak w skrócie można opisać drugą edycję samochodowego Pucharu Kobiet Motocaina.pl. Jak Tomasz Adamek zagrzewał kobiety do walki i jak panie poradziły sobie z trudymi odcinkami specjalnymi, przeczytasz w naszej relacji.

 

Zawodniczki Pucharu Kobiet Motocaina.pl
fot. Motocaina.pl

W sobotni poranek, punktualnie o 8.00, 56 pań stawiło się na lotnisku Bemowo po odbiór pakietów startowych, dokumentów i naklejek organizatorów oraz sponsorów. Chwilę później auta zawodniczek były już oklejone i gotowe do sportowych zmagań. Pojawiło się mnóstwo pytań technicznych, dotyczących najlepszego sposobu pokonania prób. Emocje rosły i część z pań zdecydowała się na spacer, aby ocenić „na piechotę” trudność odcinków specjalnych.

Tymczasem na teren autodromu lotniska Bemowo licznie przybywali przedstawiciele mediów, wypytując panie o nastawienie przed zawodami. W niektórych wypowiedziach można było wyczuć niepewność, w innych wręcz przeciwnie: „my nie damy rady?!”. Niebawem zza bramy wjazdowej dobiegł charakterystyczny dźwięk auta rajdowego – to Mitsubishi Lancer Evo X z Grzegorzem Grono za kierownicą. Po chwili wjechała rajdówka, a za nią Hummer sponsora zawodów – producenta napojów energetycznych Las Vegas. Z prawego fotela uśmiechał się utytułowany bokser – Tomasz Adamek.

 

Tomasz Adamek i Grzegorz Grono.
fot. Motocaina.pl

Przed startem pierwszej kobiecej załogi, konieczna była odprawa – organizatorki pucharu krótko opowiedziały o zasadach bezpiecznych zawodów. Do zgromadzonych zawodniczek szybko dołączył Tomasz Adamek, który na dobry początek – aby podnieść emocje – zażartował na temat sposobu jazdy kobiet. Po głośnym sprzeciwie pań, zachęcił kobiety do walki i natychmiast wycofał się na z góry upatrzoną pozycję. W uśmiechniętym towarzystwie zawodniczek zrobiliśmy sobie wspólnie pamiątkowe zdjęcie.

Gdy bokser wraz z Grzegorzem Grono odbywał codrive na płycie lotniska, panie mogły przygotowywać się w kolejności z listy startowej do udziału w pierwszej próbie. Panowie zjechali na część szutrową lotniska, a panie wystartowały. Pierwszą i jedyną załogą, która miała pecha, były panie Lidia Adamska i Marta Jakubiak – po pierwszej próbie w ich samochodzie wysiadł czujnik i nie kontynuowały dalszej rywalizacji.

 

Rywalizacja była zacięta.
fot. Motocaina.pl

Reszta zawodniczek sukcesywnie walczyła o najlepszy czas przejazdu, zarówno na próbach zlokalizowanych na lotnisku, jak i na odcinku – znanym z Rajdu Barbórki – na warszawskim Żeraniu.

Ostatecznie wszystkie panie dojechały do mety i stawiły się na ceremonii rozdania nagród. Oto zestawienie laureatek samochodowego Pucharu Kobiet Motocaina.pl (wyniki poniżej):

Klasyfikacja Generalna:
1. miejsce – Małgorzata Dębska – Wiśniewska / Olga Caban w Hondzie S2000
2. miejsce – Małgorzata Piasecka / Sylwia Lesner w Peugeocie 106
3. miejsce – Dominika Gała / Monika Ziegler w Abarth Grande Punto

Klasa do 1500 cm3
1. miejsce – Dominika Gała / Monika Ziegler w Abarth Grande Punto
2. miejsce – Agnieszka Larska / Beata Larska w Daihatsu Cuore
3. miejsce – Katarzyna Makieła – Wnuk / Katarzyna Niesiobędzka w Toyota Yaris

Tak zwyciężczyni cieszyła się ze zdobycia głównej nagrody – weekendu z Mazdą MX-5.
fot. Motocaina.pl

Klasa powyżej 1500 cm3
1. miejsce – Małgorzata Dębska – Wiśniewska / Olga Caban w Hondzie S2000
2. miejsce – Małgorzata Piasecka / Sylwia Lesner w Peugeocie 106
3. miejsce – Urszula Chajęcka w Maździe 323

Klasa Gość
1. miejsce – Idalia Czarnocka / Marta Paśnik w Fordzie Focus

Inne nagrody:

1. za odwagę – start jednoosobową załogą – Urszula Chajęcka
2. na zmotywowanie załogi – Ewelina Raczkowska / Justyna Skrzynecka
3. ekwiwalent za pecha (rajdowe gry komputerowe) – Lidia Adamska / Marta Jakubiak
4. typ Grzegorza Grono (za udane wyjście ze spektakularnego poślizgu) Agnieszka Zagórska / Katarzyna Skonieczna
5. za wspólną pasję rodzinną – Agnieszka Larska / Beata Larska (nagroda ufundowana przez Kulturalnego Kierowcę)
6. najgłośniejsza załoga – Paulina Sobota / Magda Jadowska

Pamiątkowe zdjęcie po rozdaniu nagród.
fot. Motocaina.pl

Wszystkie uczestniczki otrzymały napoje i upominki od producenta napojów energetycznych Las Vegas, ostatni numer magazynu Cars, oraz miesięcznik Essence.

Laureatki zawodów otrzymały m.in. kaski, gogle, okulary, misie od firmy Brenda, koszulki, polary, gry komputerowe, kubki od www.gadzetyrajdowe.pl i www.f1shop.pl, vouchery zakupowe od firmy Rompol (www.dzyr.pl), książkową monografię Automobilklubu Polski. Zwyciężczyni klasyfikacji generalnej otrzymała vouvher na weekend z Mazdą MX-5 od dealera samochodowego Nivette  (www.nivette.pl). Nagrodę specjalną dla wytypowanej załogi ufundowały przedstawicielki Kulturalnego Kierowcy – nawigację samochodową.

Wszystkim zawodniczkom, partnerom zawodów, mediom i kibicom bardzo dziękujęmy za udział w imprezie i zapraszamy na przyszły rok!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze