Rekord świata w najszybszym przejeździe między Afryką a Nordkapp

Rainer Zietlow przejechał ponad 19 tys. kilometrów pokonując trasę z Afryki Południowej do Norwegii w rekordowym czasie 9 dni 4 godzin i 8 minut.

Rainer Zietlow, operator kamery Marius Biela i blogger Sam Roach, podróżując Volkswagenem Touaregiem V6 TDI, ustanowili nowy rekord świata w najszybszym przejeździe między Przylądkiem Agulhas w Afryce Południowej a Nordkapp w Norwegii. Liczącą 19 tys. kilometrów epicką podróż ukończyli w 9 dni, 4 godziny i 8 minut. Tym samym ekipa pobiła własny rekord, który w ubiegłym roku na trasie Nordkapp – Agulhas wyniósł 21 dni i 16 godzin.

Droga do rekordu świata nie była łatwa. By po niego sięgnąć ekipa Challenge 4 musiała zmierzyć się z najbardziej ekstremalnymi warunkami pogodowymi na świecie i pokonać najtrudniejsze tereny, w tym saharyjskie piaski, błota po ulewach i kenijską „drogę do piekła”. Warunki panujące na trasie 19 tys. kilometrów podróży były dużym wyzwaniem dla sprzętu, ten jednak okazał się niezawodny.

Ekipa Challenge 4 rozpoczęła swoją podróż w piątek, 11 września, wyjeżdżając o godz. 10 rano z Przylądka Agulhas w Afryce Południowej. Zespół przejechał przez 21 krajów: RPA, Zimbabwe, Zambię, Tanzanię, Kenię, Etiopię, Sudan, Egipt, Izrael, Jordanię, Turcję, Bułgarię, Serbię, Węgry, Słowenię, Czechy, Niemcy, Danię, Szwecję, Finlandię i Norwegię. Z Ammanu w Jordanii do Adany w Turcji, ekipa została przetransportowana samolotem, najkrótszą możliwą drogą lotniczą nad Syrią. Po pokonaniu 19 276 kilometrów, Rainer Zietlow wraz z kolegami dotarł do Przylądka Nordkapp w Norwegii 20 września o godz. 14:00. Jechali na oponach Goodyear Wrangler HP All Weather.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze