Range Rover na papierowym moście

Koncern Land Rover postanowił w bardzo nietypowy sposób zaznaczyć swoje 45. urodziny. Inżynierowie zbudowali papierowy most, po którym miał przejechać ciężki SUV.

Właśnie ruszają największe targi motoryzacyjne w Chinach, więc marka Range Rover postanowiła wykorzystać tą okazję do przygotowania specjalnej instalacji z okazji 45. rocznicy istnienia marki. W chińskim mieście Suzhou, które znane jest z dużej liczby mostów, postanowiono zbudować kolejną konstrukcję. 

Jego budowa zajęła trzy dni, a do całej konstrukcji nie wykorzystano ani jednej śrubki czy kleju. Zamiast tego wykorzystano papier wysokiej jakości dostarczony przez brytyjską firmę James Cropper PLC. Cała konstrukcja ma długość pięciu metrów i została zaprojektowana tak, by mógł po niej przejechać nowy Range Rover. 

Pod maską Range Rovera Evoque SCV6, który wjechał na papierowy most, pracuje silnik V6 o pojemności trzech litrów. Jednostka wyposażona w sprężarkę mechaniczną rozwija 340 KM oraz 450 Nm. Połączono ją z ośmiobiegowym automatem, który przekazuje napęd na wszystkie koła. Auto przyspiesza do setki w 7,1 sekundy.

Zobaczcie, czy papierowa konstrukcja utrzymała dwutonowego kolosa.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze