Rajd Szwecji zostanie odwołany?

Rajd Szwecji zostanie odwołany?

08 lutego 2016
Organizatorzy Rajdu Szwecji mają poważny problem. Wygląda na to, że z powodu zbyt ciepłej pogody legendarna impreza może zostać odwołana.

Połączenie wysokich temperatur i opadów deszczu, które miały miejsce w ostatnich dniach spowodowały roztopy śniegu i lodu w rejonach, gdzie miały przebiegać odcinki specjalne Rajdu Szwecji. 

Organizatorzy poinformowali, że jeszcze kilka dni temu sytuacja wyglądała zupełnie inaczej, a na drogach znajdowała się gruba warstwa śniegu i lodu. Teraz większość dróg zamieniła się w rzeki. Co prawda prognozy na następne dni znów zapowiadają ujemne temperatury, ale nie wiadomo czy trasy ponownie zamarzną.

Uczestnicy Rajdu Szwecji startują w samochodach wyposażony w opony z kolcami. Żeby ogumienie mogło spełniać swoją rolę potrzebne będzie sporo śniegu.

Kilka godzin temu poinformowano, że ze względu na bezpieczeństwo uczestników i kibiców impreza zostanie skrócona. Zamiast 21 odcinków kierowcy przejadą przez 12. Nie odbędzie się czwartkowy odcinek startowy oraz superoes. Odwołano także inny widowiskowy superoes Karlstad 2.

Do imprezy pozostało jeszcze kilka dni, więc jeszcze szansa, że odcinki zostaną przywrócone. Obecnie jednak temperatura w Karlstad wynosi plus 5 stopni Celsjusza i nadal pada deszcz.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!