Rajd samochodów zabytkowych Bosch Boxberg Klassik

Z mety na torze Boscha w Boxbergu 30 czerwca rusza rajd oldtimerów. Impreza potrwa do 1 lipca, a na trasę wyruszy ok. 200 samochodów.

To już trzynasta edycja tego rajdu, gromadzącego właścicieli samochodów wyprodukowanych przed 1984 rokiem. Za każdym razem jest to ciekawy przegląd przez historię automobilizmu.

Pierwszego dnia samochody mają do przejechania trasę z Boxbergu przez Lauda-Königshofen i Bad Mergentheim do pałacu Weikersheim i dalej do Tauberzell. Drugiego dnia pokonają odcinek z Bad Mergentheim, przez Osterburken i Eberstadt i z powrotem do Boxbergu. Szczegółową prezentację samochodów przewidziano na mecie każdego dnia rajdu. Punktem kulminacyjnym po dwóch dniach rajdu będzie prezentacja „muzeum na kołach” na stromym odcinku przed ośrodkiem badawczym Bosch.

fot. Bosch

Z okazji rajdu przed bramami ośrodka badawczego Bosch w Boxbergu odbędzie się także pierwsza giełda Bosch Klassik, na której będzie można kupić lub sprzedać samochód zabytkowy albo klasyczny.

Jedną z atrakcji imprezy są „przejażdżki zabytkowymi taksówkami”, czyli samochodami rajdowymi z lat 70. i 80., pod kierownictwem Christiana Geistdörfera, rajdowego mistrza świata z roku 1980 i 1982.

fot. Bosch

Kupony na jazdę zabytkowym samochodem rajdowym, np. Lancia Delta Integrale lub BMW 2002 Tii, będą losowane także na Facebooku: www.facebook.com/automotive.tradition

Dodatkowo uczestnicy rajdu będą mogli obejrzeć wystawę poświęconą samochodom zabytkowym i klasycznym, skorzystać z konsultacji Bosch Classic Car Services oraz przejechać się zabytkowym autokarem.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze