Quattro kontra xDrive – który lepszy?

Pewnie nie raz zastanawialiście się, który napęd jest lepszy. Dwójka Amerykanów postanowiła w prosty sposób to sprawdzić.

Po jednej stronie znalazło się BMW Serii 3, a z drugiej Audi A3 sedan. Pomiędzy dwoma modelami jest kilka różnic. Przede wszystkim BMW jest o 100 kg cięższe niż kompaktowe Audi i jest pozycjonowane w wyższym segmencie. Jednak oba modele są wyposażone w napęd na cztery koła, co pozwala uczestniczyć w zabawie na przeciąganie sznura. 

Który samochód okazał się lepszy? Zobaczcie.

Najnowsze

Edyta Klim

Liczba motocyklistek ciągle rośnie!

Według badań przeprowadzonych przez Motorcycle Industry Council, motocyklistek na drogach jest więcej, niż kiedykolwiek. Obecnie stanowią 14% wszystkich motocyklistów amerykańskich.

Popularność jednośladów wśród kobiet wciąż rośnie. Jest to widoczne na drogach i pomiędzy motocyklowymi zawodnikami, a jedno z badań na zlecenie MIC to udowadnia.

Wnioski z przeprowadzonego badania są następujące:

  • 14 % motocyklistów w Ameryce to kobiety (wzrost z 8% w 1998 roku)
  • 39 lat to średni wiek motocyklistki (motocyklisty – 48)
  • 49% motocyklistek jest zamężna
  • 57% motocyklistek zakupiło nowy motocykl
  • 49% motocyklistek sama serwisuje swój motocykl lub korzysta z pomocy przyjaciela
  • 47% motocyklistek ukończyło wyższą uczelnię
  • 60% motocyklistek wzięło udział w doszkalającym kursie z techniki jazdy
  • 34% wybrało motocykl typu chopper, skutery 33%, a motocykle sportowe jedynie 10%

Na pytanie, w jakim celu jeżdżą motocyklem, kobiety najczęściej odpowiadały, że dla: „zabawy i rekreacji”, a następnie „poczucia wolności” i „radości bycia bliżej natury”. Gdy wybierały motocykl największym czynnikiem decyzyjnym była: „oszczędność paliwa” i „udana jazda próbna”.

Motorcycle Industry Council (www.mic.org) z Kalifornii to stowarzyszenie non profit, którego celem jest ochrona interesów i promowanie motocyklistów poprzez współdziałanie z rządem, producentami i mediami. A także: przeprowadzanie badań, budowanie statystyk, rozwój standardów w zagadnieniach technicznych i regulacyjnych.

Najnowsze

Będzie 9. i 10. część „Szybkich i Wściekłych”

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów serii pt. "Szybcy i Wściekli" oraz Vina Diesla. Aktor zdradził właśnie, że powstaną kolejne części.

Vin Diesel po raz kolejny odsłania plany producentów filmu. Wprawdzie do wydania ósmej części pozostało jeszcze 14 miesięcy, to już zapowiedziano, że powstanie dziewiąta i dziesiąta seria. 

Kilka dni temu aktor na swoim koncie w serwisie Instagram wrzucił obrazek, który podpisał: „2 dekady, 10 filmów, 1 saga”. Można z tego wywnioskować, że dziewiąta część zostanie zaprezentowana w kwietniu 2019 roku, a finałowa, dziesiąta będzie miała premierę w kwietniu 2021 roku. 

Bardzo rzadko producenci filmowi decydują się na zapowiadanie aż tak odległych dat. Do ostatniej części pozostało jeszcze sześć lat. Vin Diesel oczekuje jednak, że dwudziestolecie filmu ściągnie dużą rzeszę widzów. 

Najnowsze

Panele solarne w drodze

Przez kolejne pięć lat we Francji pojawi się tysiąc kilometrów dróg, w których zostaną umieszczone panele słoneczne.

Nad projektem czuwa francuska agencja zajmująca się środowiskiem oraz zarządzaniem energią przy współpracy firmy Colas.

Pomysł zapowiada się bardzo ciekawe. W asfalt zostaną wklejone panele słoneczne, które będą dostarczały energię do okolicznych odbiorników. Zasilą nie tylko miejskie oświetlenie, ale zostaną także wykorzystane np. do zasilania okolicznych domów. Są one bardzo wydajne. Wystarczą tylko cztery metry ułożonych paneli by zapewnić energię dla jednego domu. 

Urządzenie, które pojawi się na drodze ma grubość zaledwie 7 mm i nie wpłynie na przyczepność opon samochodowych w porównaniu z asfaltem. Na dodatek cienki panel potrafi wytrzymać  nacisk samochodów ciężarowych oraz duże natężenie ruchu. 

Jak zapewniają realizatorzy pomysłu, nawet 5 milionów mieszkańców Francji będzie mogło skorzystać z dobrodziejstw paneli generujących energię ze słońca. Pierwsze testy tego rozwiązania rozpoczną się już wiosną tego roku.


 

Najnowsze

Matt LeBlanc dołącza do Top Gear

To raczej zaskakująca wiadomość, ale została właśnie oficjalnie potwierdzona przez BBC. W nowej serii Top Gear obok Chrisa Evansa i Stiga pojawi się gwiazdor znany z serialu "Przyjaciele".

Matt LeBlanc jest znany szerszej publiczności z występów z serialu „Przyjaciele”. Już niebawem powróci na miliony ekranów za sprawą Top Gear, którego nowym prowadzącym będzie Chris Evans. 

Amerykański aktor miał już możliwość wystąpienia w najpopularniejszym motoryzacyjnym show na świecie. Zasiadł nawet za sterami „samochodu za rozsądną cenę” i uzyskał czas 1 min 42,1 sekundy. Jechał wtedy Kią cee`d. Wystąpił także w specjalnym odcinku Top Gear: The Races. 

Po raz pierwszy w 39-letniej historii Top Gear w programie wystąpi prowadzący, który nie jest Brytyjczykiem. BBC poinformowało, że reszta ekipy zostanie ujawniona w ciągu najbliższych tygodni. Jakiś czas temu pojawiły się informacje, że do ekipy dołączy Sabine Schmitz oraz Chris Harris. Ekipę będzie wspomagał były kierowca Formuły 1, David Coulthard.

W międzyczasie konkurencyjna ekipa, czyli Clarkson, May i Hammond pracują nad kolejnymi odcinkami serii, która zostanie wyemitowana w Amazon Prime jesienią tego roku. W jednym z pierwszych odcinków wystąpi „Święta Trójca”, czyli McLaren P1, Ferrari LaFerrari oraz Porsche 918.

Najnowsze