Karolina Chojnacka

PURE ETCR wystartowało w elektryzującym stylu! Rywalizację zdominował jeden zespół…

Zespół Zengő Motorsport X Cupra zapisał się w historii motorsportu podczas inauguracyjnego wyścigu PURE ETCR na włoskim torze Vallelunga. Mikel Azcona odniósł zwycięstwo, zdobywając maksymalną liczbę punktów w stawce, tytuł „King of the Weekend” oraz wychodząc na prowadzenie w tabeli.

W weekend 18-20 czerwca odbyła się pierwsza runda nowych mistrzostw samochodów elektrycznych PURE ETCR. W formule zawodów mogą wystartować wyłącznie samochody elektryczne spełniające restrykcyjne wymogi. Wszystkie pojazdy muszą mieć napęd na tylną oś, zapewniać moc 500 kW oraz posiadać akumulator o pojemności 65 kWh. Zespoły mają możliwość modyfikacji podwozia, zastosowania własnych rozwiązań aerodynamicznych i przebudowy karoserii.

W emocjonującym Super Finale A, gdzie rywalizacja odbywała się na siedmiu okrążeniach, Mikel Azcona z zespołu Zengő Motorsport X Cupra ukończył wyścig przed resztą kierowców. 24-letni Hiszpan osiągnął to, mimo że po przebiciu opony w poprzedniej sesji zmuszony był wystartować z szóstej, ostatniej, pozycji. Jednak dzięki wskazówkom zespołu i trafnego wykorzystania potencjału mechanizmu Power-Up, który daje kierowcom dodatkowe 200kW mocy, stanął na wysokości zadania, pokonując rywali:

Jestem bardzo szczęśliwy. Nasza Cupra była bardzo szybka przez cały weekend, a zespół wykonał świetną robotę. Podoba mi się ten nowy format i zamierzamy dać z siebie wszystko, aby kontynuować tę rewolucję w wyścigach samochodów elektrycznych.

PURE ETCR wystartowało w elektryzującym stylu
PURE ETCR wystartowało w elektryzującym stylu, fot. materiały prasowe / Cupra

Dodatkowo Azcona został uhonorowany tytułem „King of the Weekend”, przyznawanym zwycięzcy każdej imprezy po zdobyciu maksymalnej możliwej liczby 77 punktów. Kierowca po pierwszej rundzie objął prowadzenie w mistrzostwach.

PURE ETCR wystartowało w elektryzującym stylu
PURE ETCR wystartowało w elektryzującym stylu, fot. materiały prasowe / Cupra

Kolejna runda mistrzostw PURE ETCR odbędzie się w weekend 9-11 lipca na torze Motorland-Aragon w Hiszpanii.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze