Psy dotrzymują towarzystwa kierowcom vanów

Psy dotrzymują towarzystwa kierowcom vanów
Zawodowi kierowcy walczą z poczuciem samotności, która nierozerwalnie łączy się z ich zawodem. Ciekawy pomysł na rozwiązanie tego problemu pojawił się w Wielkiej Brytanii.

Według danych Mercedesa, który poprosił o opinię ponad 2000 kierowców vanów, średnio spędzają oni 17 godzin na dobę w samotności. 35% z nich jest zupełnie sama przez 20 godzin. Odpowiedzią na ten problem może być psie towarzystwo.

Co piąty kierowca przyznaje, że obecność czworonoga pozytywnie wpływa na jego zdrowie psychiczne, a ponad połowa zabiera ze sobą psa po prostu dlatego, że sprawia im to przyjemność. 45% osób przyznało, że obecność zwierzaka zrelaksuje ich, według 33% wręcz pomaga im w ciągu dnia, a 52% uważa, że dzięki psu udało im się pozyskać nowych kontrahentów.

Według statystyk 65% kierowców vanów posiada psa, a 36% więcej, niż jednego. W sumie szacuje się, że każdego dnia na brytyjskie drogi wyjeżdża ponad 200 tys. vanów z merdającym pasażerem.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.