Przezroczyste ciężarówki sprzyjają bezpieczeństwu?

Ciężarówki uważane są na drogach za niebezpieczne - jadą zbyt szybko, jeden za drugim, ciężko coś za nimi dostrzec i je wyprzedzić. Sposobem na walkę z tym zagrożeniem miałoby być uczynienie ich przezroczystymi i choć brzmi to abstrakcyjnie to pomysł wart jest rozpatrzenia.

Czy obraz emitowany z tyłu ciężarówki to szansa na zmniejszenie polskich statystyk wypadków?
fot. gadzetomania

Przezroczystość TIRów polegałaby na zainstalowaniu z przodu pojazdów ciężarowych kamer, z których obraz emitowany byłby na tylnych drzwiach naczepy, przyczepy (w grę wchodzą jedynie drzwi wykonane z metalu, na plandece trudno byłoby cokolwiek wyświetlać). Tym samym poruszający się za nimi kierowcy wiedzieliby, czy i kiedy mogą wyprzedzać, a także czy przed TIRem nie jedzie kolejna ciężarówka.

Pomysł choć wydaje się skomplikowany nie jest wcale taki trudny do wprowadzenia w życie. Jedynym problemem wydaje się być stan polskich ciężarówek – jak na ich brudnych klapach wyświetlać jakikolwiek obraz? Czy te specyficzne ekrany poradzą sobie z odblaskiem świateł, na których jeździmy przecież cały rok? Niemniej na pewno warto rozpatrzyć pomysł i pochylić głowę przed naszymi wschodnimi sąsiadami. Nietypowy projekt jest dziełem designerów z rosyjskiego Art Lebedev. Niestety narazie system kosztuje astronomiczne kwoty.

Źródło: gadżetomania.pl

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Kto za to zapłaci? Producent tego urządzenia?

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Kto za to zapłaci? Producent tego urządzenia?

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze