Przewieź swoją mamuśkę!

Pamiętacie mamę, która miała okazję przejechać się po torze Laguna Seca? Bohaterką następnego filmu z serii "Przewieź swoją mamuśkę" będzie inna mama, którą kochany syn zabrał na przejażdżkę swoim Lambo.

Bohaterką kolejnego filmiku jest mama, która miała okazję przejechać się ze swoją pociechą na prawym fotelu Lamborghini Gallardo. Jak widać po jej reakcji średnio jej się to podobało. Chociaż jest to odrobinę zabawne, jesteśmy ciekawe czy miała to być kara czy nagroda, czy próba zaistenia w internecie. Zresztą oceńcie sami:

 

Najnowsze

Nie tylko Road 66- czyli kolejna podróż Ani Jackowskiej

10 sierpnia Ania Jackowska, laureatka prestiżowej nagrody National Geographic Traveler 2010 w kategorii „Podróż Roku",  wyrusza na kolejną wyprawę. Tym razem będzie samotnie przemierzać Stany Zjednoczone podczas motocyklowej podróży -  "Nie tylko Road 66 - czyli easy rider po USA 2011".  

Ania jest jedną z niewielu obecnie motocyklistek, które podejmują wyzwanie samotnej jazdy motocyklem na długim dystansie. Dysponuje świetną maszyną do tego celu – BMW F650 GS. Projekt „Nie tylko Road 66 – czyli easy rider po USA 2011”, rozpoczynający się 10 sierpnia, zaplanowany jest na około 60 – 70 dni. Trasa prowadzić będzie przez niezaludnione prowincje i tętniące życiem miasta USA – od Kalifornii, przez Nevadę, Utah, Kolorado, Arizonę, aż po Nowy Meksyk.

Anna Jackowska
fot. Hubert Wąsak

– Odwiedzę puebla Nowego Meksyku, rezerwaty Indian, Venice Beach – amerykańskie panopticum. Pojadę przez parki i prerie południowo-zachodnich stanów, Grand Canyon, Białe Piaski. Szlakami Indian, odkrywców, niepoprawnych marzycieli – tworząc współczesną historię Easy Rider’a. Kobiety na motocyklu. To będzie podróż w poszukiwaniu zaginionej autostrady, w rytmie bluesa i country, oddających tęsknoty człowieka za byciem w drodze. Podróż po kraju, w którym pragnienie wędrówki, nałóg podróżowania i przekraczania granic był symbolem wolności jednostki. Wiem, że samotność i bezkres amerykańskich dróg doprowadzą mnie do niejednej zaskakującej historii, bo przecież droga to niezwykłe miejsce spotkań współczesnych nomadów z lokalnymi osobliwościami. I o nich będzie ta podróż. 

Jest to kolejna wyprawa Ani Jackowskiej; wcześniejsze wyprawy obejmowały Maroko (2008), Syrię (2009) i Bałkany („Moto Balkan Cooltour 2010”) – z tej ostatniej podróży w październiku ukaże się druga książka Ani. O pierwszej, „Kobieta na motocyklu”, pisałyśmy tutaj.

Aby dowiedzieć się więcej o wcześniejszych wyprawach Ani oraz jej sukcesach wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Motocainy jej imię i nazwisko. Zachęcamy!

Najnowsze

Warsztaty edukacyjne „Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze”

Zachęcamy do udziału w warszawskich, bezpłatnych warsztatach dotyczących bezpieczeństwa dzieci w podróży i na drodze. Wśród atrakcji: egzamin na kartę rowerową, pokaz prawidłowego wyposażenia roweru, warsztaty z doboru fotelików dziecięcych i prawidłowego ich mocowania w samochodzie.

fot. Fundacja Jedź Bezpiecznie

Dzieci to najmniej świadomi i chronieni uczestnicy ruchu drogowego. Nie wystarczy tego powtarzać, ale trzeba podejmować wszelkie działania zmierzające do poprawy ich bezpieczeństwa.

Co roku na polskich drogach ginie ponad setka dzieci w wieku do 14 lat. Ktoś może powiedzieć, że to zaledwie ułamek procenta wszystkich ofiar wypadków drogowych, jednak aż w 75 procentach wypadków, dzieci giną z powodu błędów i zaniedbań dorosłych. Z tego powodu równolegle z edukacją najmłodszych należy stale podnosić świadomość dorosłych w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

„Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze” to warsztaty edukacyjne, które odbędą się 10 sierpnia na terenie parkingu Centrum Handlowego „Wola Park” w Warszawie. Wśród przygotowanych elementów znajdą się m.in. miasteczko ruchu drogowego z możliwością przystąpienia do egzaminu na kartę rowerową, porady dotyczące prawidłowego i zalecanego wyposażenia roweru, warsztaty z optymalnego doboru fotelików dziecięcych i prawidłowego ich mocowania w samochodzie oraz symulator zderzenia.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Warsztaty Edukacyjne „Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze”, Warszawa, Wola Park, ul. Górczewska 124 (parking żółty), 10 sierpnia, godz. 10.00-20.00.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.fundacjajedzbezpiecznie.pl

Najnowsze

Małgosia Rdest na podium we Włoszech!

Gosia Rdest, której marzeniem są starty w F1, jest obecnie liderką Kartingowych Mistrzostw Polski w kategorii KF2. Wydaje się, że w kraju osiągneła już bardzo wiele, więc postanowiła spróbować swoich sił w mekkce europejskiego kartingu i tym razem stanęła na podium podczas czwartej rundy Mistrzostw Włoch.

To pierwszy zagraniczny sukces osiemnastolatki z Żyrardowa. W klasie KF2 sobotnie wyścigi zawodniczka ukończyła o krok od podium, natomiast w niedzielę prowadziła przez połowę wyścigu. Niestety, po zamieszaniu na jednym z zakrętów, do mety dojechała jako trzecia, przegrywając jedynie z Marco Morettim i liderem mistrzostw, Alessio Santillim.

Oto jak Polka skomentowała swój występ:
– Zawody w Lonato na długo utkwią w mojej pamięci, właśnie z powodu pierwszego zagranicznego podium. Jestem strasznie szczęśliwa. Szkoda, że nie udało mi się utrzymać pierwszego miejsca w niedzielnym wyścigu, ale trzecie to też świetny wynik. Bardzo dziękuję teamowi LC Racing za przygotowanie sprzętu i strategii. Słowa uznania dla rodziny, która zawsze motywuje mnie do walki o jak najwyższe lokaty.

Sukcesy Małgorzaty Rdest można śledzić w sekcji poświęconej udziałowi kobiet w kartingu kliknij tutaj.

Klasa KF2

Wyścig 1
1. Alessio Santilli (I) 
2. Andrea Moretti (I) 
3. Marco Moretti (I) 
4. Małgorzata Rdest (PL) 
 
Wyścig 2
1. Marco Moretti (I) 
2. Alessio Santilli (I) 
3. Małgorzata Rdest (PL)  

Małgosia Rdest po zakończonych wyścigach we Włoszech.
fot. materiały prasowe zawodniczki

Najnowsze

Joanna Miller ósma w Mistrzostwach Świata

W Mistrzostwach Świata Kobiet w motocrossie, których ostatnia eliminacja została rozegrana w miniony weekend we Francji, w miejscowości Lacapelle Marival, Joanna Miller uzyskała 8 lokatę w klasyfikacji generalnej zawodów.

Joanna Miller jest obecnie najlepszą Polką startującą w zawodach motocrossowych.
fot. materiały prasowe zawodniczki

Asia w pierwszym wyścigu przejechała linię mety ósma, a w drugim była siódma. Zawody wygrała Chiara Fontanesi (o której pisałyśmy wcześniej tutaj) przed Stephi Laier. Dzięki wspaniałej jeździe we Francji i niesamowitej determinacji Joasi, nasza zawodniczka awansowała z 10 pozycji na 8. w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

O Joannie jako o przyszłej Juttcie Kleinschmidt pisałyśmy wcześniej tutaj.

To naprawdę świetny wynik, ponieważ Polka mierzy się z najlepszymi kobietami tej dyscypliny, które startują od lat (większość z nich jest starsza) w przeróżnych zawodach motocrossowych. W podobnym wieku do Joasi jest młodziutka Chiara, która równie szybko jak Polka pnie się po szczeblach zawodniczej kariery. Warto dodać, że Miller cały czas (oczywiście poza wakacjami) uczy się w liceum sportowym, godząć szkolę, ze startami w zawodach.

Joanna zaczynała sezon na motocyklu dwusuwowym, a potem przesiadła się na dojrzalszego 4-suwa. Taka zmiana w połowie sezonu wymagała odwagi – zwykle trudno jest się przestawić na inną pracę jednostki w jednośladzie motocrossowym. Mimo to, Joasia bardzo szybko zaczęła osiągać coraz lepsze wyniki.

Rok 2011 to pierwszy sezon Joanny Miller w Mistrzostwach Świata Kobiet i jako debiutantka osiągnęła bardzo dobry rezultat; Polka startowała także w Mistrzostwach Holandii. Zawodniczka wygrała w tym roku klasyfikację  Polskiego Pucharu Kobiet, wyprzedzając 15 rywalek. Pozostaje nam trzymać kciuki, że w przyszłym sezonie będzie jeszcze lepiej.

Wywiad z Joanną Miller przeczytasz tutaj.
Joanna jest wspierana przez producenta odzieży na motocross i FMX Eat My Dirt
fot. materiały prasowe zawodniczki

Najnowsze