Przedziwny, samochodowy koncept Yamahy

Samochody okrągłe niczym piłki - czy tak wyglądać będą ulice XXI wieku? Zgodnie z nowym konceptem Yamahy być może plaga okrągłych pojazdów zaleje nasze drogi.

Czy kobieca sylwetka ma nam pokazać, że nowa Yamaha będzie tylko dla kobiet?
fot. Yamaha

Pisałyśmy już o kilku dość dziwnych z wyglądu pojazdów, ale Wheel Rider bez wątpienia pretenduje do tytułu cudaka. Nazwana przez Yamahę „samochodem” maszyna jest niczym wielkie koło i składa się z trzech warstw: nadwozia, koła i wnętrza. Całość zaprojektowano do przewożenia jednej osoby. Niekonwencjonalne z zewnątrz auto (co to jest na dachu – skrzydło?) ma mieć tradycyjną kierownicę, światła i służyć ludziom do przewożenia ich po zatłoczonych miastach. Pytanie tylko brzmi czy jego niewielkie gabaryty i wąska sylwetka, która pozwoli mu się wcisnąć w wiele miejsc parkingowych wystarczą, by przekonać ludzi do czegoś, co w ogóle nie wygląda jak samochód, ani nie jest podobne do motocykla czy skutera?

Należy jednak założyć, że Yamaha wie, co robi i z niecierpliwością czekać na kolejne koncepty. Nowe pomysły designerów pokazują nam, że nasz wyobraźnia ma jednak pewne granice i że można nas jeszcze zaskoczyć.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze