Przede wszystkim bezpiecznie, czyli o czym pamiętać jadąc samochodem na wakacje

Krzyki dzieci, roboty drogowe, upalna pogoda, ale mimo to każdy z nas lubi latem wyjechać gdzieś na kilka dni. Jak przetrwać stresującą, długą podróż? Mamy dla Was kilka wskazówek.

 

fot. blogspot

Wakacje już się rozpoczęły, wiele osób w przeciągu najbliższych tygodni wsiądzie ze swoimi najbliższymi do samochodów i wyruszy na odpoczynek. Marka Ford postanowiła stworzyć listę 10 najważniejszych wskazówek, o których powinniśmy pamiętać nim wyjedziemy naszym autem na wakacje.

 

1. Pasy bezpieczeństwa są jednym z najważniejszych urządzeń zabezpieczających nasze ciało w razie wypadku. Sprawdź nim ruszysz czy dobrze zapiąłeś pasy. Upewnij się czy szczelnie otaczają twoje biodra, a nie talię.

2. Dzieci poniżej 12 roku życia nieprzekraczające 150 cm powinny jeździć w fotelikach ochronnych z właściwie zapiętymi pasami.

3. Upewnij się, że wysokość oraz nachylenie wszystkich zagłówków pasażerów jest poprawne.

4. Należy unikać umieszczania obiektów na miejscu, w którym zainstalowane są poduszki powietrzne.  Dziecko w foteliku może jechać na przednim fotelu tylko wtedy, gdy jest z dezaktywowana poduszka pow

5. Odrób pracę domową! Sprawdź nim wyruszysz stan swojego samochodu m.in. głębokość bieżnika opon, ciśnienie w kołach, poziom oleju czy płyny chłodniczego.

6. Jeśli jedziesz zagranicę, wcześniej zapoznaj się z przepisami ruch drogowego krajów, które będziesz przemierzał.

7. Daj sobie wystarczająco dużo czasu na podróż oraz przystanki. Dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze oraz innych uczestników ruchu – zachowaj wystarczająco duży odstęp pomiędzy innym samochodami.

8. Nigdy nie prowadź po alkoholu oraz innych środkach odurzających. To Ty odpowiadasz za bezpieczeństwo swojej rodziny.

9. Nie rozmawiaj przez telefon, gdy prowadzisz samochód chyba, że posiadasz zestaw głośnomówiący.

10. Gdy czujesz zmęczenie, zrób przerwę. Zaleca się robienie w trakcie podróży, regularnych postoi.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze