Przechwałki za kierownicą, czyli są wszyscy mądrzejsi!

W sumie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale teraz są dowody - dwie trzecie amerykanów uważa, że są lepszymi kierowcami niż inni. Niestety na tym przechwałki się kończą, a zaczynają typowe dla kierowców grzeszki.

Kobieta za kierownicą i mężczyzna na prawym – nie obejdzie się bez komentarza…
fot. Renault

Przeprowadzona przez Allstate Insurance ankieta udowadnia, że większość Amerykanów uważa się za lepszych, bardziej doświadczonych i bardziej bezpiecznych kierowców niż inni użytkownicy dróg. Zgadzają się także w tym, że najgorszymi kierowcami są ludzie młodzi, oraz ludzie po 70 roku życia. Amerykanie nie mają zaufania do swoich kierujących samochodami znajomych, a już tym bardziej do innych kierowców z własnej grupy wiekowej. 

Pomimo tego, że właściwie każdy uważa siebie za mistrza kierownicy, zdecydowana większość przyznaje się także do znacznego przekraczania prędkości. Prawie połowa ankietowanych odpowiedziała, że zdarzało się im kierować w stanie skrajnego zmęczenia. 34 procent kierowców sms-uje, a nawet wysyła e-maile podczas jazdy, choć są to w większości młodzi ludzie. Natomiast najbardziej zatrważa ostatni wynik: aż 15 procent uczestników badania przyznaje, że zdarza im się prowadzić pod wpływem alkoholu. 

Można stwierdzić, że każdy uważa się za Michaela Schumachera, ale mało kto potrafi dobrze i przede wszystkim bezpiecznie jeździć. Ciekawe jak taka ankieta wypadłaby w Polsce. Zapewne podobnie, lub gorzej…

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze