Prototyp Ducati Streetfighter zadebiutuje podczas legendarnego „wyścigu do chmur”!

Prototyp Ducati Streetfighter zadebiutuje podczas legendarnego „wyścigu do chmur”!

29 czerwca 2019
Już 30 czerwca br., podczas legendarnego „wyścigu do chmur” na górze Pikes Peak, zadebiutuje prototyp Ducati Streetfighter V4. Motocykl jako pierwszy oficjalnie przetestuje Carlin Dunne – zwycięzca ubiegłorocznej edycji zmagań.
Loading module...

Streetfighter V4 to model inspirowany swoim sportowym bratem – Panigale V4. Jednostką napędową Streetfighter’a jest silnik Desmosedici Stradale V4 o pojemności 1100 ccm. Głównym motywem nadwozia tego prototypu jest, przygotowana przez Centrum Projektowe Ducati, „pikselizacja” w grafice, która ma podkreślić agresywną sylwetkę motocykla.

Testy prototypowego motocykla odbędą się na Broadmoor Pikes Peak International Hill Climb, czyli słynnym „wyścigu do chmur”, odbywającym się od 1916 r. w Kolorado. Cel jest jeden - dotrzeć na szczyt góry szybciej, niż zrobiono to rok wcześniej. Przed uczestnikami 19,99 km trasy i aż... 156 zakrętów. To idealne warunki dla Streetfighter’a!

Streetfighter V4 w wersji produkcyjnej zostanie zaprezentowany oficjalnie podczas targów EICMA 2020, które odbędą się w listopadzie br.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!