Prokurator jechał samochodem mając 2 promile alkoholu!

Zaskakującą nieodpowiedzialnością (by nie nazwać tego dosadniej) wykazał się pewien prokurator pracujący w jednym ze śląskich wydziałów.

Pod koniec 2019 roku policja zatrzymała pijanego kierowcę. Według nieoficjalnych informacji miał on aż 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się później okazało, amator jazdy na podwójnym gazie jest prokuratorem!

Informację, że podejrzanym o jazdę po alkoholu jest Maciej M., pracujący w Śląskim Wydziale Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Katowicach z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, potwierdziło biuro prasowe prokuratury. Sąd Dyscyplinarny przy Prokuratorze Generalnym wydał zgodę na pociągnięcie podejrzanego do odpowiedzialności karnej, a prokurator Wydziału Spraw Wewnętrznych przedstawił mu zarzut i zawiesił go w wykonywaniu obowiązków prokuratora. Podejrzany został też odwołany z delegacji do śląskiej prokuratury.

Teraz Macieja M. czeka rozprawa sądowa. Prowadzenie samochodu mając ponad 0,5 promila alkoholu to przestępstwo, zagrożone karą grzywny i ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat dwóch.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze