Premiera nowego McLarena 765LT – twardy zawodnik wchodzi do gry!

Dziś McLaren Automotive pokazał najnowszy model - McLarena 765LT. Podczas streamingowanej konferencji prasowej z Woking został zaprezentowany także Verdant Theme GT.

McLaren w tym roku przygotował bardzo ciekawą premierę – model 765LT od razu przykuwa wzrok, a jego osiągi są jeszcze lepsze – pod maską mamy 765KM oraz 800Nm z doładowanego podwójną turbiną silnika V8 McLarena, który pozwala przyspieszyć od 0 do 100 km w 2.8 sek., a od 0 do 200 km w 7.2 sek.

Zastosowano tu specjalne rozwiązania na rzecz mniejszej wagi samochodu, w tym tytanowym układ wydechowy, skrzynia biegów z materiałów rodem z F1, cieńsze szkło oraz oszklenie z poliwęglanu na wzór motorsportu. Wszystkie elementy są wykonane z włókna węglowego: przedni splitter, przedni zderzak, przednia podłoga, boczne spojlery progowe, tylny zderzak, tylny dyfuzor i większy aktywny spoiler ‘Longtail’. Inżynierom Mclarena udało się uzyskać wynik 80 kg mniej niż w 720S Coupe – najnowszy model ma w sumie 1339 kg i zaledwie 1229 kg suchej wagi – ponad 50 kg mniej niż jego najbliższy konkurent w porównywalnym wyposażeniu. 

Aktywny tylny spojler 765LT, tylny zderzak oraz przednia podłoga zostały zaprojektowane i stworzone w McLaren Composites Technology Centre (MCTC) w Yorkshire w Wielkiej Brytanii – pierwszy przypadek wykorzystania wyprodukowanego przez MCTC włókna węglowego w nadwoziu samochodu drogowego McLarena. Na rzecz redukcji wagi w standardzie usunięta klimatyzacja i system audio z możliwością przywrócenia na życzenie i bez dodatkowych kosztów

W inspirowanym motorsportem wnętrzu znajdują się wyścigowe karbonowe fotele, karbonowy tunel centralny, wyeksponowana karbonowa podłoga oraz wyściełanie ultralekką Alcantarą. 

Podczas streamingowanej konferencji prasowej z Woking został zaprezentowany także Verdant Theme GT by MSO jako pokaz niezwykłych umiejętności personalizacji samochodów przez McLaren Special Operations. Rzucającą się od razu w oczy cechą charakterystyczną samochodu jest sposób lakierowania w trzech odcieniach zieleni. Satynowy lakier gładko przechodzi po karoserii samochodu, poczynając od najjaśniejszego Horsell Green z przodu, poprzez Arbor, aż do Steppe Green z tyłu. Wszystkie odcienie zostały stworzone specjalnie z myślą o tym samochodzie. Osiągnięcie takich przejść pomiędzy nimi wymagało 430 godzin ciężkiej pracy. 

Kabina Verdant Theme GT by MSO została wyposażona w detale McLaren Special Operations, m.in. tradycyjną tabliczkę z informacją o danym modelu, wyhaftowane logotypy oraz pedał gazu z wygrawerowany laserem logiem MSO.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze