Prawie 100 policyjnych Pathfinderów już jeździ po polskich drogach

Nissan Sales Central & Eastern Europe sprzedał kolejne samochody dla polskiej policji. W wyniku wygranego przetargu przeprowadzonego przez Komendę Wojewódzką Policji w Radomiu firma dostarczy siedem kolejnych samochodów terenowych Pathfinder.  

Pięć z nich będzie pełnić służbę jako pojazdy „oznakowane” a dwa pozostałe w wersji „cywilnej”. Samochody te wyposażone są w silniki 2.5 dCi o mocy 190 KM, napęd na cztery koła, w tym za pomocą skrzyni redukcyjnej. Dołączą do zakupionych wcześniej 88 pojazdów tego typu; większość z nich była wprowadzona do użytku w 2009 roku. Z obecnej puli w garnizonie mazowieckim zostanie jeden tego typu radiowóz, natomiast pozostałe zostaną przekazane do jednostek policji w Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Wrocławiu oraz Rzeszowie.

fot. Nissan

W ceremonii przekazania samochodów uczestniczył osobiście zastępca wojewódzkiego komendanta mazowieckiego Janusz Stępniak, który odebrał symbolicznie kluczyki od Iwony Bartosik, reprezentującej warszawski oddział Nissan Sales Central & Eastern Europe.

fot. Nissan

Radomska jednostka policji ma już kilkuletnie doświadczenia w użytkowaniu Nissanów. Dziewięć pojazdów jest wykorzystywanych przez służby ruchu drogowego, patrolowe i konwojowe. Szczególnie dobrze samochody spisują się podczas patrolowania terenów leśnych lub przywodnych – tam, gdzie nie radzą sobie samochody osobowe.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze