Prace kobiet w konkursie Mazda Design

W konkursie Zoom-Zoom Mazda Design zakwalifikowanych zostało 480 prac, 10% z nich zostało zgłoszonych przez kobiety. Panie zgłaszały zarówno prace w kategorii samochód, jak i element użytkowy do samochodu. Oto najciekawsze z nich: odkurzacz, wazon, wózek do auta oraz specjalna strefa dziecka.

Projekt: Strefa dziecka

Autor: Marta Stec

fot. Marta Stec
fot. Marta Stec
fot. Mazda

Opis projektu: Projekt strefa „Świat Twojego dziecka” polega na stworzeniu domowej dziecięcej przestrzeni we wnętrzu tyłu samochodu. Poprzez zastosowanie różnego rodzaju pokrowców, nakładek na elementy tapicerki, pokrowce na pasy dzieci mogą poczuć się jak w domu. Elementy te mogą być modułowe przyczepiane na bezpieczne zaciski, rzepy itp. Wykonane powinny być z bezpiecznych materiałów, tłumiących uderzenia itp. Modułowość tych elementów może sprawić że rodzice mogą w dowolny sposób układać te elementy. Założenie jest takie, żeby wypełnić każdą wolną i możliwą do zaadaptowania powierzchnię. 

Projekt: Wazon

Autor: Magda Zygmuntowska

fot. Magda Zygmuntowska

Opis pracy: TRAVEL BAG/VASE FOR FLOWERS jedziemy na imieniny do cioci, babci,.. trzeba kupić kwiaty; zazwyczaj w samochodzie nie mamy co z nimi zrobić-  niektórzy chowają kwiaty do bagażnika dusząc je tym samym, inni kładą je na tylnym siedzeniu, albo nawet skłonni są wozić wiadro z wodą aby je uratować a co Ty robisz? podróżny wazon/ torba sprawi, że Twoje kwiaty dojadą w całości. wazon jest praktyczny (mocowany do zagłówka fotela) i składany niczym papierowa torba, dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca; w podstawie ma zamykany otwór, aby łatwiej można było z niego wylać wodę 

fot. Dominika Drezner

Projekt: Odkurzacz

Autor: Dominika Drezner

Opis pracy: Projekt odkurzacza, jako gadżet dodawany przy zakupie samochodu. Jego linia stylistyczna jest ściśle związana z modelem auta. Jest częścią wyposażenia, formą użytecznego prezentu. 

Projekt: Wózek

Autor: Natalia Masełkowska

fot. Natalia Masełkowska

Opis pracy: Przedstawiam pomysł na wózek- torbę na zakupy. Każdy kto robi zakupy w hipermarketach wie ile czasu i wysiłku kosztuje wielokrotne przepakowywanie towarów. Ja proponuję dopasowany do wymiarów bagażnika – składany wózek, który na stałe będzięmy wozić w samochodzie. Wózek na „podwozie” zbudowane na zasadzie noszy karetkowych, czyli po podjechaniu do bagażnika – samo się chowa. Ma to działać tak: wyciągamy wózek z bagażnika, jedziemy po zakupy, które z taśmy pakujemy z powrotem do naszego wózka, wjeżdżamy wózkiem do bagażnika i voila!! Potem wyjeżdżamy z zakupami i wciągamy do domu.

Także panowie zabłysneli przydatnymi dla kobiet rozwiązaniami. Pan Miłosz Wróblewski przesłał projekt torby podręcznej nawiązujący do stylistyki marki „Mazda”, dodawany do każdego auta jako gratis z którym może utożsamiać się jego właściciel. Pisałyśmy o tym wcześniej tu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze