Pozytywny wpływ monitoringu GPS na pracodawcę i pracowników

Monitoring GPS zmienił sposób pracy firm i pracowników na lepsze. Technologia ta była najczęściej wykorzystywana przez floty w celu zwiększenia wydajności i osiągania znacznych oszczędności. Teraz przedsiębiorstwa dowolnej wielkości i z różnych branż korzystają z niej do monitorowania pracowników oraz pojazdów w celu usprawnienia codziennych operacji.

Zwiększenie bezpieczeństwa

Lokalizacja w czasie rzeczywistym umożliwia właścicielom firm lub samochodów śledzenie pojazdu.

Jeśli samochód zostanie skradziony, odholowany lub przeniesiony, natychmiast otrzymasz powiadomienie i możesz go odzyskać dzięki integracji z Google Maps. Zaawansowane urządzenia śledzące GPS umożliwiają zdalne wyłączenie samochodu za pomocą smartfona lub komputera. Funkcje takie jak ta mogą być również dodane jako dodatkowa funkcja bezpieczeństwa, aby przede wszystkim zapobiec kradzieży.

W przypadku firm, które umożliwiają pracownikom korzystanie z samochodów służbowych, powiadomienia poza godzinami pracy są skuteczne w identyfikowaniu kradzieży na bieżąco. Powiadomienia o nieautoryzowanym dostępie wykorzystują funkcję „geofence”. Pozwala to na wyznaczenie granicy obszaru poprzez zaznaczenie go na mapie. Lokalizator GPS rejestruje następnie obszary i automatycznie powiadamia Cię, jeśli jakiekolwiek granice zostaną naruszone.

Bezpieczeństwo i śledzenie pracowników

Osobiste urządzenia śledzące GPS są również narzędziem, które zwiększa bezpieczeństwo pracowników. Te przeznaczone do noszenia na ciele mają cenną funkcję alarmu, która może wysłać alarmowe SOS, aby wskazać lokalizację osoby potrzebującej pomocy.

fot. verizonconnect.com

Poza względami bezpieczeństwa, śledzenie pracowników może być korzystne dla firm z kierowcami dostawczymi i osób śledzących ich trasy, prędkość i zużycie paliwa. Dostęp do tych danych daje firmom możliwość obniżenia kosztów operacyjnych, zaoszczędzenia na benzynie i stworzenia bardziej dochodowego biznesu.

Lepsza produktywność i wydajność

Monitoring GPS ułatwia koordynację pracowników Twojej firmy. Śledź pojazdy i pracowników, aby zmaksymalizować wydajność, przypisując nowe dostawy i terminy. Dzięki szczegółowym raportom możesz usprawnić trasy i zarządzać potencjalnymi przeszkodami lub przestojami, zwiększając tym satysfakcję klientów.

Zmniejszanie kosztów paliwa i ubezpieczenia

Obejmuje to niższe składki ubezpieczeniowe, koszty paliwa i inne wydatki związane z podróżą, takie jak mandaty za przekroczenie prędkości. Takie oszczędności mogą wynikać tylko ze skutecznego planowania i monitorowania lokalizacji.

Podsumowanie

Monitoring GPS pozytywnie wpływa na wiele aspektów dotyczących zarówno pracodawcy, jak i jego pracowników. Nie powinien zatem dziwić fakt, że obecnie technologia śledzenia satelitarnego wykorzystywana jest w przypadku wielu przedsiębiorstw i branż stawiających przede wszystkim na optymalizację działań. Jeśli kadra ma wątpliwości dotyczące wdrożenia tego narzędzia, warto byłoby przedstawić krok po kroku modernizacje idące za jego wprowadzeniem.

Artykuł sponsorowany

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze