Pościgaj się z Sebastianem Vettelem!

09 kwietnia 2010
Lubisz gokarty? Może warto spróbować swoich sił z najlepszymi? Sebastian Vettel, jeden z najmłodszych kierowców Formuły 1, rzuca Polakom wyzwanie: szuka najszybszego amatorskiego kierowcy kartingowego w Polsce.

fot. Red Bull
Od maja każdy, kto czuje w sobie żyłkę kierowcy wyścigowego, będzie mógł spotkać się na lokalnym torze kartingowym i w ramach projektu Red Bull As w Karcie wykręcić najszybszy czas. Najlepsi z najlepszych zmierzą się na ulicznym torze w Warszawie, a zwycięzca będzie się ścigać w niecodziennym pojedynku go-kartowym z Wicemistrzem Świata - Sebastianem Vettelem! 

- Bardzo się cieszę, że mogłem Polakom rzucić tak odważne wyzwanie. W środowisku związanym z Formułą 1 dość często spotykam się z opiniami, że polscy kierowcy potrafią zaskakiwać na torach kartingowych. Mam nadzieję, że mnie też zaskoczą, a rywalizacja w Warszawie będzie ostra. Do zobaczenia na pole position! - powiedział Sebastian Vettel. 

Sebastian Vettel
fot. Red Bull
Red Bull As w Karcie to jedyne zawody na świecie, które umożliwią bezpośrednią rywalizację z jednym z najlepszych kierowców Formuły 1. W pierwszym etapie każdy (powyżej 12 roku życia, spełniając wymogi regulaminowe), kto od 1 maja do 14 lipca zgłosi się na jeden z dwudziestu torów biorących udział w projekcie, będzie mógł swój najlepszy czas zgłosić do ogólnej klasyfikacji projektu. Najszybsi zawodnicy z każdego toru, wyłonieni na podstawie najlepszego uzyskanego czasu jednego okrążenia, zostaną zaproszeni na finały regionalne, które odbędą się w sierpniu 2010. Grupa najlepszych kartingowców, wybranych podczas finałów regionalnych w pierwszy weekend września wystartuje w wielkim wyścigu ulicznym w Warszawie.

Nagrodą dla zwycięzcy będzie możliwość bezpośredniej rywalizacji z Sebastianem Vettelem za kierownicą gokarta. Dodatkową atrakcją będzie pokazowy przejazd bolidu Red Bull Racine, prowadzonego przez Wicemistrza Świata - Sebastiana Vettela. 

Lista torów, na których będzie można od 1 maja 2010 wziąć udział w Red Bull As w Karcie, znajdzie się na stronie www.redbullaswkarcie.pl

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!