Porsche Esports Sprint Challenge Poland zakończone - znamy pełne wyniki!

Porsche Esports Sprint Challenge Poland zakończone - znamy pełne wyniki!

14 września 2020
Pierwsze Mistrzostwa Polski Digital Motorsport zakończone! W ostatniej rundzie mistrzostw, na Torze Poznań, rywalizowano przede wszystkim o kolejność na niższych stopniach podium, bo kwestia mistrzostwa była już rozstrzygnięta wcześniej (tytuł zdobył Dominik Blajer, zawodnik DV1 Triton Racing).

Drugiego miejsca w tabeli bronił w wirtualnym Poznaniu Mateusz Tyszkiewicz z teamu Actina Pact. Nie zawiódł. Dwukrotnie wykręcił najlepszy czas okrążenia, wygrał w pierwszym wyścigu i okazał się zwycięzcą całej rundy, nie dając rywalom nawet cienia szans na dogonienie w klasyfikacji generalnej. Trzecie miejsce utrzymał Tomasz Mironowicz z zespołu Sim Racing Champions.

Wszyscy trzej zawodnicy otrzymają nagrody finansowe, a podczas gali sportów motorowych pod koniec roku wręczone im będą puchary i szarfy. Cała trójka została również zaproszona przez Porsche Polska do udziału w programie Porsche On Track na torze Porsche Experience Center Silesia Ring w Kamieniu Śląskim.

Porsche Esports Sprint Challenge Poland miało status oficjalnych mistrzostw Polski Polskiego Związku Motorowego. W zorganizowanej przez Ragnar Simulator rywalizacji zarejestrowało się 118 zespołów i 431 zawodników. W sumie za kierownicami swych wirtualnych samochodów Porsche Cayman GT4 Clubsport pokonali oni na serwerach organizatora blisko 54 tysięcy okrążeni na sześciu europejskich torach – w tym polskich (Silesia Ring i Tor Poznań).

Ich zmagania transmitowano w telewizji Eleven Sports, a także na kanałach społecznościowych telewizji i PZM – transmisje miały w sumie ponad milion odtworzeń. Ambasadorami projektu byli Gosia Rdest, czołowa polska zawodniczka motorsportowa, oraz Nikodem Wiśniewski, triumfator tegorocznego simracingowego Le Mans 24h.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!