Porsche 918 w służbie Policji

Porsche 918 w służbie Policji

17 listopada 2015
Funkcjonariusze polskiej policji muszą mocno zazdrościć kolegom po fachu, którzy na co dzień patrolują ulice Dubaju. Do policyjnej floty dołączył tam właśnie kolejny supersamochód.

Gdyby ktoś uznał, że policyjna flota w Dubaju nie jest zbyt imponująca, to do ekipy dołączyło właśnie Porsche 918 Spyder, którego całkowita produkcja na świecie to jedyne 918 egzemplarzy. Nowy egzemplarz dołącza do grona takich modeli jak Aston Martin One-77, Lamborghini Aventador, Bentley Continental czy Mercedes SLS. 

Akurat ten model nie będzie wykorzystywany do pościgów za przestępcami, ale pojawi się w luksusowych dzielnicach, gdzie znajduje się dużo turystów. Ich zadaniem jest w głównej mierze robienie wrażenia na przechodniach.

Do typowej policyjnej pracy są wykorzystywane takie modele jak BMW M6 Gran Coupe, Chevrolet Camaro, Ferrari FF czy mocno tuningowany Ford Mustang.

W tamtych rejonach taka flota to nic dziwnego. Policja w Abu Dabi chwaliła się jakiś czas temu takimi modelami jak Rolls-Royce Phantom czy Lykan Hypersport, które będą przemieszczać się po ulicach pokazując panujący dobrobyt.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!