Porsche 911 Targa 4S dla najmłodszych

Od momentu zakochania się w Porsche do momentu zakupu najczęściej mija co najmniej ćwierć wieku. Dlatego nie warto marnować czasu i już teraz zaopatrzyć nasze pociechy w najnowsze Porsche 911 Targa 4S od Playmobil.

Podczas targów NAIAS można zobaczyć supersamochody oraz auta elektryczne i autonomiczne. Oprócz tego znalazło się też trochę akcentów dla najmłodszych fanów motoryzacji. Na stoisku niemieckiej marki można zobaczyć miniaturową wersję Porsche 911 Targa 4S. 

To kolejny projekt firmy Playmobil przy współpracy niemieckiego producenta sportowych samochodów. W zeszłym roku do sprzedaży trafił model 911 Carrera S. Replika sportowego coupe została zaprojektowana z myślą o najmłodszych, dlatego jest bardzo wytrzymała. Nie oznacza to jednak, że producent zaniedbał detale. 

Przednie i tylne światła wykonano w technologii LED i są podświetlane wraz z deską rozdzielczą. Za zasilanie odpowiadają trzy baterie typu AAA, dlatego na próżno szukać jednostki napędowej pod tylną klapą. Do małej repliki dołączono dwóch pasażerów wraz z zestawem mebli biurowych, a także pakiet tuningowy w postaci spojlera, zapasowych felg oraz demontowanego dachu, jak na wersję Targa przystało.

Ten model to obowiązkowa pozycja na półce u każdego młodego fana motoryzacji. Firma Playmobil wyceniła Porsche 911 Targa 4S na 45 dolarów. To sporo mniej niż pełnowymiarowy egzemplarz, a do tego nie trzeba go tankować, serwisować i ubezpieczać.

Najnowsze

Chciał się popisać przed dziewczyną i rozbił Ferrari

Supersamochody nie wybaczają głupich błędów. Przekonał się o tym na własnej skórze pewien młodzieniec, który próbował popisać się umiejętnościami za kółkiem, a skończył rozbijając Ferrari za ponad milion złotych.

Co może wyjść z połączenia Ferrari 458 Italia i młodzieńczego zapału 26-letniego kierowcy z przerośniętym ego? Sporo problemów i wysoki rachunek za naprawę. 

Pewien młodzieniec wypożyczył Ferrari i zabrał swoją dziewczynę na przejażdżkę po krętych, górskich drogach w stanie Colorado. Oczywiście postanowił uwiecznić swoje wyczyny przy pomocy kamery pokładowej. 

W pewnym momencie filmu możemy usłyszeć, że pasażerka próbuje go ostrzec, że jedzie za szybko, ale kierowca jest pewien swoich umiejętności. Wjeżdża w zakręt, gdzie obowiązuje ograniczenie do 30 mph (50 km/h) z trzykrotnie większą prędkością. Konsekwencje łatwo przewidzieć – najpierw samochód traci przyczepność, kierowca wciska gaz zamiast kontrować kierowcą, a samochód staje się podsterowny i uderza w barierkę energochłonną.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, a najbardziej ucierpiał w tym zdarzeniu włoski supersamochód.

 

Najnowsze

Motocykl przyszłości z drukiem 3D

Zaprojektowany przez Zortrax motocykl powstał przy użyciu drukarek M200 oraz M300. To pierwszy tego typu projekt firmy, który ma przede wszystkim pokazać możliwości technologii druku 3D w branży motoryzacyjnej.

Druk 3D został wykorzystany w całym procesie przeprojektowania motocyklu, dzięki czemu powstał kompleksowy prototyp. Na nowo wydrukowane zostały takie elementy jak: owiewki, zbiornik paliwa, siedzenie, szyba, światła oraz lusterka. Zmianie nie uległy jedynie mechaniczne części pojazdu.

Pracę rozpoczęto od dekonstrukcji jednośladu, a następnie wszystkie części zostały wymierzone przy użyciu skanerów 3D. Taki proces pozwolił twórcom na dokładne zaprojektowanie nowych elementów przy wykorzystaniu możliwości polskich drukarek Zortrax M200 i M300. Jak mówi Piotr Czyżewski, twórca projektu, Lead Designer w Zortrax „Druk 3D pozwala tworzyć rzeczy, które przykuwają oko. Myślę, że ten motocykl jest najlepszym tego przykładem”.

Do wydruku wykorzystano 3 rodzaje materiałów Zortrax: Z-HIPS, który charakteryzuje się małym skurczem, a także jest łatwy w obróbce, posłużył do wyprodukowania nowego zbiornika paliwa oraz owiewek. Z-GLASS, odporny na działanie soli, kwasów i zasad, który dzięki swojej budowie może przepuszczać światło, pozwolił na wydrukowanie elementów oświetlenia. Twardy, wytrzymały i odporny Z-ULTRAT, pozwolił natomiast na produkcję elementów łącznych.

Motocykl, który posłużył jako baza do projektu, to standardowy jednoślad średniej wagi o pojemności 675cc, który cechuje się wysoką mocą, przy zachowaniu dość niskiej masy (niektóre z motocykli tej klasy kwalifikują się do profesjonalnych wyścigów). W efekcie przeprowadzonego przez Zortrax przeprojektowania powstał pełnowymiarowy  prototyp. „Uważam, że to świetny przykład, z którego może czerpać cała branża motoryzacyjna. Udowodniliśmy, że druk 3D idealnie sprawdza się w tworzeniu modeli koncepcyjnych, prototypowaniu oraz modyfikowaniu pojazdów” – dodaje Piotr Czyżewski.

Najnowsze

Odszkodowanie z OC sprawcy – sprawdź, jak ubiegać się o wypłatę pieniędzy

Nie każdy wie, jak ubiegać się o rekompensatę z OC sprawcy. Podpowiadamy, jak uzyskać należne nam świadczenia.

Kolizja lub wypadek może przytrafić się nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy. Warto przygotować się na taką okoliczność i dowiedzieć się, jak dochodzić swoich praw, jeśli przydarzy nam się taka sytuacja.

Odszkodowanie za zniszczone auto
Pierwszą czynnością, jaką powinniśmy wykonać po kolizji jest zabezpieczenie miejsca wypadku, aby nie stwarzać zagrożenia dla innych uczestników ruchu oraz wykonanie dokumentacji fotograficznej położenia pojazdów i widocznych uszkodzeń. Następnie powinniśmy przystąpić do spisania oświadczenia. – Takie oświadczenie powinno zawierać: dane sprawcy kolizji, kategorię i numer prawa jazdy, dane ubezpieczyciela, numer polisy OC oraz opis okoliczności w jakich doszło do kolizji – wyjaśnia Edyta Szymkowiak, p.o. Dyrektora Departamentu Dochodzenia Roszczeń Centrum Odszkodowań DRB, firmy specjalizującej się w pomocy przy uzyskaniu należnych odszkodowań. – W przypadku, gdy sprawca zdarzenia nie chce udzielić nam potrzebnych informacji, na miejsce kolizji powinniśmy wezwać policję, która sporządzi notatkę urzędową ze zdarzenia drogowego – dodaje Szymkowiak.

Kolejnym krokiem jest kontakt z towarzystwem ubezpieczeniowym. Możemy skontaktować się bezpośrednio z ubezpieczycielem sprawcy wypadku lub naszym ubezpieczycielem, który wypłaci nam odszkodowanie i we własnym zakresie zwróci się o zwrot poniesionych kosztów do towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy. Możemy również skorzystać z usług firm, które specjalizują się w pomocy przy uzyskaniu należnych odszkodowań. Pracownicy takiej firmy udzielą nam szczegółowych informacji na temat tego, o jakie odszkodowanie możemy się ubiegać, jak również będą nas reprezentować przed towarzystwem ubezpieczeniowym, załatwiając w ten sposób wszelkie formalności. Następnie czeka nas spotkanie z rzeczoznawcą, który oceni, opisze i wyceni powstałe szkody. To właśnie na podstawie kalkulacji sporządzonej przez rzeczoznawcę towarzystwo ubezpieczeniowe podejmuje decyzję dotyczącą wysokości wypłaconego odszkodowania.

Ostatnim etapem jest wybór sposobu likwidacji szkody. Mamy do wyboru wariant warsztatowy i wariant kosztorysowy.  Wariant kosztorysowy polega na tym, że po zaakceptowaniu dokonanego przez rzeczoznawcę kosztorysu, ubezpieczyciel wypłaca nam odszkodowanie, a my we własnym zakresie dokonujemy naprawy. W przypadku wariantu warsztatowego inaczej zwanego rozliczeniem bezgotówkowym, rola poszkodowanego ogranicza się jedynie do wyboru warsztatu, w którym zostanie naprawiony samochód, dostarczenia wyceny i odebrania już sprawnego samochodu. W takim przypadku to warsztat rozlicza się z towarzystwem ubezpieczeniowym.

Odszkodowanie za szkody osobowe
W przypadku niektórych kolizji drogowych, jak i w większości wypadków samochodowych mówimy nie tylko o zniszczonym aucie, ale także o uszczerbku na zdrowiu. Kolizję od wypadku różnicuje przede wszystkim rozmiar doznanej szkody na osobie. Poszkodowanemu w wypadku samochodowym przede wszystkim należy się wypłata zadośćuczynienia za doznane obrażenia ciała oraz odszkodowanie za poniesione w związku z tym koszty. Starając się o wypłatę takiego świadczenie powinniśmy przedstawić następujące dokumenty: pełną dokumentację medyczną, w skład której wchodzą wyniki wszystkich wykonanych badań i konsultacji medycznych, rachunki za wykupione leki,  dojazd do placówek medycznych czy rehabilitację. Możemy się starać również o odszkodowanie za utracony dochód związany z niezdolnością do pracy. O takie świadczenie mogą się starać nie tylko osoby zatrudnione na umowę o pracę, ale również te zatrudnione na umowę o dzieło czy zlecenie. Wystarczy, że wraz z pracodawcą oszacują, ile mogłyby zarobić w czasie niezdolności do pracy. 

W momencie, gdy w wypadku zmarła bliska nam osoba możemy starać się o wypłatę zadośćuczynienia za stratę bliskiej osoby. Takie świadczenie przysługuje również osobom, które nie były rodziną zmarłego w powszechnym rozumieniu. Oznacza to, że o wypłatę  zadośćuczynienia mogą również ubiegać się osoby, które żyły ze zmarłym na przykład w konkubinacie. Poświadczeniem naszej bliskiej relacji ze zmarłym mogą być: wspólne zdjęcia, filmy, zeznania rodziny, sąsiadów, przyjaciół czy współpracowników. W przypadku dochodzenia swoich praw do odszkodowania po śmierci bliskiej osoby, przede wszystkim musimy wykazać pogorszenie się naszej sytuacji majątkowej na skutek śmierci osoby bliskiej w wypadku. Jeśli prowadziliśmy wspólne gospodarstwo domowe i zarobki zmarłego miały wpływ na jego utrzymanie, są podstawy do dochodzenia stosownego odszkodowania.

Sprawca wypadku nie ma wykupionego OC
W takich okolicznościach odszkodowanie zostanie wypłacone przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Zgłoszenia szkody do UFG należy dokonać za pośrednictwem dowolnego zakładu ubezpieczeń, oferującego obowiązkowe ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. W takim przypadku najlepiej jest zgłosić się do towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym sami posiadamy polisę. A co w sytuacji, kiedy sprawca wypadku ucieknie z miejsca zdarzenia? W takim przypadku niezwłocznie powinniśmy wezwać policję, która spisze szczegółową notatkę z miejsca zdarzenia. W momencie, gdy sprawca wypadku nie zostanie ustalony, swoje roszczenia również powinniśmy kierować do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Źródło: Centrum Odszkodowań DRB

Najnowsze

Złote Lamborghini Aventador – jak powstaje taki samochód?

Kilka dni temu na ulicach Warszawy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem złotego Lamborghini. Ten nietypowy kolor nadwozia nie jest dostępny w oficjalnej palecie lakierów włoskiego producenta. Zobaczcie, jak wygląda cały proces zmiany standardowego koloru na złoty.

Czy zastanawialiście się, skąd się biorą nietypowe kolory w supersamochodach? Najczęściej jest to efekt nałożenia specjalnej folii. Wbrew pozorom nie jest to kosztowny, ale na pewno czasochłonny proces. Do tego efekty są naprawdę niesamowite.

W sieci pojawił się film prezentujący Lamborghini Aventador, które przeszło taki tuning. Nietypowa złota folia sprawi, że samochód będzie widoczny już z daleka, a przy okazji oryginalny lakier będzie miał powłokę ochronna. 

Oklejanie folią jest coraz bardziej popularne wśród właścicieli samochodów. W razie, gdy dotychczasowy kolor się znudzi, można zdemontować folię i założyć nową. Na dodatek maszyna nie traci na wartości z powodu takich przeróbek.

https://www.youtube.com/watch?v=ei6E9U8cxsU

Najnowsze