Polskie drogi ostatnie w Europie

Czy nasze drogi są bezpieczne? Wszystkie bez wyjątku wiemy, że nie. Podobnie uważa Bank Światowy. W jego raporcie dotyczącym stanu międzynarodowych dróg Polska wypada bardzo blado.

fot. Motocaina

Czy wiecie jakie drogi są w Gwatemali? Jeśli nie podpowiadamy – podobne jak w Polsce. W rankingu Banku Światowego nasze krajowe arterie plasują się obok dróg Gwatemali i niestety są jednymi z najniebezpieczniejszych w Europie.

Co weekend w radiu, telewizji i gazetach słyszymy zatrważające komunikaty na temat liczby ofiar drogowych wypadków. Jak podają statystyki łącznie w roku jest ich 5,5 tysiąca. Fatalny stan dróg – dziury, drzewa i słupy w skrajni, nieoznakowane przejścia dla pieszych, brak chodników i kultura polskich kierowców sprawiają, że ta liczba jest o 4 razy większa niż średnia naszych europejskich sąsiadów i nawet 3 razy większa niż w Uzbekistanie.

Czyje drogi są gorsze niż nasze? Tylko te położone jeszcze dalej na wschód: Ukrainy, Rosji, Litwy, Łotwy i Białorusi.

Co możemy na to zrobić? Poza cierpliwością pozostaje bezpieczna jazda i nadzieja, że jeszcze kiedyś zaskoczymy Bank Światowy wysoką pozycją i miejscem w światowej czołówce.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze