Polka na czele instytucji dbającej o bezpieczeństwo na europejskich drogach

4 i 5 czerwca w Kolonii odbyło się posiedzenie Komitetu Sterującego ECR, a głównym punktem spotkania było przejęcie prezydencji przez Polskę od strony niemieckiej. Nową prezydent tej organizacji została Urszula Nowinowska.

Euro Contrôle Route (ECR) jest organizacją międzynarodową zrzeszającą służby kontrolne transportu drogowego państw europejskich, współpracujących w celu poprawienia bezpieczeństwa drogowego, uczciwej konkurencji i warunków pracy w transporcie drogowym. Organizacja została utworzona przez kraje Beneluksu i Francję 1w 1999 r., a od 1 lipca 2019 r. Polska, reprezentowana przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego, będzie sprawować w ECR roczną prezydencję, co w praktyce oznacza, iż przez okres jednego roku będzie przewodniczyć tej organizacji.

Nominację na Prezydent ECR wręczył pani Urszuli Nowinowskiej wręczył Główny Inspektor Alvin Gajadhur w obecności Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

Mija prawie 15 lat od kiedy Główny Inspektorat Transportu Drogowego jest członkiem organizacji ECR. Przez ten czas wiele zmieniło się w rzeczywistości transportowej, w kontekście poprawy bezpieczeństwa na drogach. To właśnie dzięki nawiązanej współpracy możemy wymieniać się wiedzą i dążyć do ujednolicania praktyk kontrolnych, na czym nam wszystkim zależy. – powiedział Łukasz Bryła w swoim przemówieniu.

Urszula Nowinowska podkreśliła, jak ważny jest aktywny udział wszystkich członków ECR w organizacji, a także wskazała na najważniejsze cele do osiągnięcia podczas polskiej prezydencji.

W ramach ECR działa 14 państw i 2 obserwatorów, jest to ogromny zasób wiedzy i doświadczeń, który można i trzeba wykorzystać. Tylko dzięki aktywnej roli wszystkich członków jesteśmy organizacją pionierską w Europie, która w sposób istotny wpływa na poprawę bezpieczeństwa w ruchu i transporcie drogowym. – powiedziała Urszula Nowinowska.

Nowa pani prezydent pracuje w GITD od 2015 roku a od 2016 roku pełniła rolę dyrektor Gabinetu GITD. Wcześniej pracowała w sekretariacie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Oczywiscie .Skoro pracowala w Krajowej Bezradzie BRD to jest „kompetentna” a juz z pewnoscia doswiadczona.Czy to sa jakies jaja? Polska jest na koncu wynikow BRD w Europie, Bezrada nie robi NIC! zeby to poprawic (takie sa tam kompetencje) a ci wypisuja ze ona ma kompetencje.Do czego? Do poprawy BRD? Toz tak kobita nie ma o tym nawet zielonego pojecia. Artykul pelen hipokryzji i nieiwiedzy . Daj Boze zeby jej decyzje nie wplyneley na poprawe europejskiego BRD bo juz widze te „czarne worki”..

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

O jak słodko, aż się niedobrze robi

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Jakiś ten artykuł tak nie po polskiemu napisany. Oby sprawowana prezydencja nie była tak zagmatwana jak treść powyżej.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Odpowiednia osoba? Hahahah to pisowski beton zupełnie jak alvin. popytajcie w gitd o jej kompetencje hahahahaa

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

To wielki zaszczyt nie tylko dla Polski i GITD ale również dla nas przewoźników . jeszcze raz najszczersze gratulacje. Podczas spotkania z przewoźnikami padły następujące słowa: Odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze