Policja wyprzedza na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. Władza może więcej?

Nie chcemy popadać w patos, ale policjanci, jako stróże prawa, sami powinni chyba dawać przykład jego przestrzegania. Nie wszyscy funkcjonariusze poczuwają się do tego.

Autor nagrania jechał przez jedną z ulic Kędzierzyna-Koźla, kiedy nagle wyprzedził go policyjny Volkswagen Caddy. Nie jechał na sygnale, ale nie przeszkadzało to policjantowi w wyprzedzeniu auta z kamerą przed przejściem dla pieszych i na skrzyżowaniu. Gdyby zaczął wykonywać manewr kilka metrów dalej, a autor zatrzymałby się przed przejściem (tak jak to potem zrobił), mogłoby dojść do tragedii.

Autor nagrania wysłał wideo do Komendy Wojewódzkiej Policji, które opatrzył wiadomością i wypunktował dziewięć wykroczeń, jakich dopuścił się funkcjonariusz. Co prawda nie wszystkie były zgodne z prawdą – na przykład nie ma żadnego dowodu na przekroczenie prędkości przez policjanta, a na przejeździe rowerowym nie było rowerzystów, więc nie można było nie ustąpić im pierwszeństwa. Nie ma to jednak znaczenia, policjanci lepiej wiedzą, jakie wykroczenia zostały tu popełnione. Pozostaje tylko nadzieja, że funkcjonariusz winny tej sytuacji, zostanie pociągnięty do odpowiedzialności.

Aktualizacja:

Jak podaje dziennik.pl, policjant siedzący za kierownicą tego radiowozu został już zidentyfikowany. Okazało się, że jechał jako wsparcie dla swoich kolegów, którzy zatrzymali osobę poszukiwaną listem gończym. Niestety nie włączył sygnałów uprzywilejowania, więc nie może liczyć na taryfę ulgową. Otrzymał mandat na 1000 zł oraz punkty karne. Czeka go także postępowanie dyscyplinarne.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze